221 zeeland Roosevelt in direct gevaar Cel voor verkrachter Waterschap kan rekenen op mooi weer met de open dag op zaterdag ONDERWIJS Studiecentrum in Middelburg Cardiologie Centrum Zeeland geopend expert Thermaalbad weert Vlissingse vrouw in boerkini woensdag 21 september 2011 msBtKmsmmBmmmmmm mmÊammmmammmmumiÊumÊmmmmmammmm Z>,".''fvSZX' S3 door Jan van Damme middelburg - Het Roosevelt Study Center (RSC) in Middelburg wordt in het voortbestaan be dreigd. De Koninklijke Nederland se Akademie van Wetenschappen (KNAW) stopt per r januari 2012 met de subsidiëring van het Zeeuwse instituut. In 2011 betaalt de KNAW 310.000 euro, 45 procent van de totale jaar begroting (710.000 euro) van het RSC. De Provincie Zeeland trekt dit jaar 235.000 euro uit voor het instituut. Sponsors nemen de res terende 165.000 euro voor hun re kening. Afgelopen maandag vierde het stu diecentrum zijn 25-jarig bestaan. Dat de voorouders van de Ameri kaanse presidenten Theodore en Franklin D. Roosevelt op Tholen geboren zouden zijn, was de be langrijkste reden om het centrum in de abdij te vestigen en de twee jaarlijkse uitreiking van de Four Freedoms Awards in Zeeland te houden. Het RSC is sinds 1990 gelieerd aan de KNAW. De akademie geeft twee redenen om die band te ver breken: het budget van het minis terie van Onderwijs wordt ernstig gekort, en de akademie wil alle in stituten voor geesteswetenschap pen - waarvan het RSC er één is - in Amsterdam concentreren. Volgens RSC-directeur Kees van Minnen moet zijn centrum in Mid delburg gevestigd blijven: „Er zijn al negentien overheidsdiensten uit Zeeland verdwenen. Het RSC mag niet nummer twintig worden." Het RSC heeft een advocaat in de arm genomen om het schrappen van de subsidie juridisch aan te vechten. Als het KNAW geen geld meer geeft hoopt Van Minnen in de Universiteit Leiden, die studie centra van wereldregio's bij elkaar wil brengen, een opvolger te vin den. Gedeputeerde George van Heukelom, voorzitter van de raad van toezicht van het RSC, ziet ook mogelijkheden in een alliantie met de Roosevelt Academy en de Hogeschool Zeeland. middelburg - De Middelburgse rechtbank heeft een 22-jarige man uit Kapelle veroordeeld tot tien maanden jeugddetentie. Daarnaast kreeg hij van de rech ters van de meervoudige strafka mer ook een voorwaardelijke cel straf van zes maanden en een werkstraf van honderd uur opge legd. Ook moet hij behandeld wor den in een psychiatrische kliniek omdat hij drie jonge meisjes uit zijn woonplaats verkracht zou heb ben. De jongeman stond terecht omdat hij tussen 2006 en 2009 zijn min derjarige vriendin bedreigd en ver kracht had. Ook andere vriendin nen ondergingen dat lot. Daar naast stond hij toe dat vrienden van hem zich vergrepen aan zijn vriendin. Hij zou ook het verdovende mid del GHB in een drankje van een meisje hebben gedaan zodat ze niet meer wist wat ze deed. Ook bedreigde hij meisjes door met zijn auto rakelings langs hen te rij den. Tijdens de behandeling van de strafzaak tegen de inwoner van Kapelle bleek dat hij volgens de deskundigen een gedragsstoornis heeft zodat hij niet kon overzien wat hij deed. FC9150QI. HEPA 13 filter, Tri Active mondstuk met 3-in-l werking en2-delige lelescoopi sche buis. Elektronische zuigkrachtregeling 12 meter actieradius XXt slofzokken. Prlji- en modeiwijzigingen en eventuele druk-on zelfoulen voorbehouden Kijk op www.expert.nl MIDDELBURG - Cardioloog Cees Jams- sens demonstreert een testfiets in het nieuwe Cardiologie Centrum Zeeland, de nieuwste privékliniek in Middelburg. De dokters hebben het trouwens zelf liever over een zelf standig behandelcentrum; om te be- adrukken dat de zorg wordt ver goed door zorgverzekeraars. Tempo is het belangrijkste voordeel van het Cardiologie Centrum: patiën ten ondergaan na het eerste ge sprek met de cardioloog meteen al le onderzoeken. „Na anderhalf uur staan mensen weer buiten, met "een diagnose en een brief aan de huis arts", zegt cardioloog Janssens. „Dat komt door onze moderne ICT. Pa- arcen - Een vrouw uit Vlissingen is zondag uit het thermaalbad in het Limburgse Arcen gezet vanwe ge het dragen van een boerkini. Haar vader, Jan de Nooijer, wil een klacht indienen bij de Com missie Gelijke Behandeling. „Eén van mijn dochters is mosli ma geworden en droeg in het zwembad een boerkini", aldus De Nooijer. „Een badpak waarbij ook de armen en benen bedekt zijn. De badmeester stuurde haar ver volgens op onbeschofte wijze het zwembad uit, zonder opgaaf van reden." Philip Donders, manager parken van Roompot Recreatie, dat het thermaalbad beheert, ontkent dat de vrouw onfatsoenlijk is behan deld. „Ze werd geweigerd om hy giënische redenen. Volgens onze richtlijnen is het verplicht om zwembadkleding te dragen. Lange broeken worden ook geweigerd. Deze boerkini voldeed volgens on ze medewerkers niet aan de eisen. Let wel: ik heb helemaal niets te gen boerkini's, zolang ze maar van zwembadstof zijn gemaakt." Overi gens worde op de website van het thermaalbad bij de kledingvoor schriften geen gewag gemaakt van een boerkiniverbod. Donders: „Er staat ook nergens vermeld dat een olifant niet in het zwembad mag. Hoe dan ook, naar aanleiding van deze kwestie gaan we onze richtlijnen over badkle ding opnieuw bekijken. En, waar nodig, wijzigen. We hebben con tact gezocht met fabrikanten om goed te kunnen omschrijven waar badkleding aan moet voldoen." De Nooijer laat het er niet bij zit ten. „De boerkini van mijn doch ter is wel degelijk gemaakt van zwembadstof door René Schrier middelburg - Aan het weer zal het niet liggen, zo veel is inmid dels duidelijk. De Zeeuwse weer man Jos Broeke heeft het Zeeuwse waterschap voor aanstaande zater dag met de open dag mooi weer beloofd. Het rampscenario hoeft niet uit de kast. Mensen die wat meer willen we ten over het waterschap kunnen zaterdag op het havenplateau in Hoedekenskerke terecht. Daar pakt het waterschap uit met het wagenpark, de peilboot, informa tie over het vangen van muskusrat ten, en allerlei activiteiten en spel letjes voor kinderen. Ook kunnen belangstellenden vanuit Hoede kenskerke op eigen gelegenheid of met een bus naar de rioolwater zuiveringsinstallatie Willem Anna- polder voor een rondleiding. De bezoekers van de open dag kunnen er voor kiezen om in Goes in de Stoomtrein te stappen en zich op die manier naar en van Hoedekenskerke te laten vervoe ren. Die vertrekt om 9.30, 10.00, 12.00 en 13.20 uur. Terug gaat de laatste stoomtrein om 16.00 uur. Voor mensen die niet met de sto omtrein mee willen of kunnen staan bij het station in Goes bus sen gereed. Volgens dijkgraaf Toine Poppelaars weten veel mensen wel dat het wa terschap zich met dijken bezig houdt, maar weten ze veel minder over waterzuivering, de 11.000 kilo meter sloten of de 4000 kilometer weg die het waterschap in beheer heeft, om over de beplanting maar niet te spreken. Dat willen de me dewerkers van het waterschap graag op de open dag vertellen. Een veel gehoorde reactie van be zoekers van eerdere open dagen van het waterschap was namelijk: ik wist niet dat het waterschap dat ook allemaal deed. De open dag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42