Website contact met de engelen Vernielingen aan moskee zeeland 121 'De Anbo moet af van zijn suffe imago' MIDDELBURG Muren beklad, ramen ingegooid Gestolen tractor belandt in de sloot Driedaagse woonbeurs in de Timmerfabriek woensdag 21 september 2011 Op www.angelshart.nl zijn al Essers activiteiten te vin den. Van workshop tot reading, van Angelparty tot ener gietherapie. Ook is er van alles te koop in haar shop. De geeft aan dat Esser geregistreerd staat als 'erkend gevorderd praktiserend engelenexpert'. Dé Nederlandse engelenexpert, Annelies Hoomik, maakte Astrid wegwijs. Astrid Esser in een 'healende' houding in de spiegel van een vitrinekast. In de uitstalkast in haar praktijkkamer bevinden zich zowel kralen die bescherming bieden als engelenbeeldjes, die alleen decoratief zijn. foto Peter Nicolai door Emile Calon MIDDELBURG - De nieuwe moskee aan de Stromenweg in Middelburg is beklad met beledigende woor den. Ook zijn ruiten van het pand in aanbouw vernield. Onbekenden hebben afgelopen weekeinde de woorden 'kkvar- kens' en 'varkens' op een van de muren van de moskee gespoten of geverfd. Daarnaast zijn zes ramen ingegooid. In drie gevallen ging het projectiel door de dubbele ra men. Bij de andere ruiten is één glaslaag vernield. Voorzitter Ismail Kastaci van de stichting Yildrim Beyazit heeft geen idee in welke hoek gezocht moet worden om bij de daders uit te komen. Hij vertelde dat het niet de eerste keer is dat onbekenden zulke discriminerende leuzen schil derden op het pand en dat er rui ten zijn ingegooid. Volgens omwonenden zijn er tot nu toe drie maal meerdere ruiten vernield en zijn er ook al eerder be ledigende woorden geschreven op het gebouw. De eerste maal kort voor de zomer. Gedurende de zo mervakantie was het gebouw ook het mikpunt van vandalen. Kastaci vertelde gisteren dat er de eerste twee maal aangifte gedaan is bij de politie van de vernielin gen. Zover hij wist is er nog nie mand opgepakt voor die wanda den. Een woordvoerder van de politie bevestigde dat. Volgens haar is het heel moeilijk om zulke daders op heterdaad te betrappen. De kosten voor het herstellen van de schade kan volgens de voorzit ter niet verhaald worden op de ver zekering. „Wij moeten het zelf be talen." Hoeveel geld er met het schoonma ken van de gevel en het herstellen van de schade aan de ruiten ge moeid is, kon hij gisteren nog niet venellen. Wel liet hij weten dat het niet prettig is om als moslimor ganisatie met zulke vernielingen geconfronteerd te worden. De voorzitter kon nog niet vertellen wanneer de nieuwe moskee in ge bruik wordt genomen. De bouw is drie jaar geleden begonnen. Door geldgebrek lukte het niet de bouw in een keer af te ronden. MfiHHHHSSS door Rob Paardekam HEINKENSZAND - De Anbo moet met zijn tijd mee. Dat vindt voor zitter Cees Droste van de afdeling Groot Borsele. Hij ziet dat 'jongere ouderen' maar mondjesmaat lid worden van de bond en wil daar verandering in brengen. De Anbo, een belangenorganisatie voor ouderen, heeft volgens Dros te bij veel mensen een suf imago. Alsof er alleen maar bingo wordt gespeeld. „Dat gebeurt ook", zegt Droste. „Maar de Anbo heeft zo veel meer te bieden." Hij doelt onder meer op de hulp die de organisatie biedt bij allerlei problemen, zoals bijvoorbeeld het invullen van de belastingformulie ren. Als iemand een conflict heeft kan de Anbo als ruggesteun funge ren. „En vergeet vooral niet de rol die de Anbo, als één van de bon den van de FNV, heeft gespeeld bij de totstandkoming van het pen sioenakkoord." Droste zegt er prima mee te kun nen leven als mensen alleen hier om lid worden en niet naar de acti viteiten komen. „Als we maar een grote achterban hebben." De voor zitter wijst erop dat lid worden fi nancieel aantrekkelijk is. „je krijgt per maand ongeveer vijf euro kor ting op je zorgverzekering. En dat terwijl het lidmaatschapsgeld onge veer 35 euro per jaar bedraagt." Toen Droste een paar jaar geleden voorzitter werd van de Borselse af deling besloot hij het roer enigs zins om te gooien. De bingo blijft, maar met nieuwe activiteiten hoopt hij ook de 'jongere oudere' bij de bond te halen. „Dat zal niet meevallen", beseft hij. „De 50-plus- sers van tegenwoordig zijn erg vi taal. Ze worden niet snel lid van een ouderenbond." Met nieuwe uitjes en activiteiten moet daar, in elk geval in Borsele, verandering in komen. Zo was er al een excursie naar de Covra. Die trok veel mensen. Ook de wandel tochten zijn een succes. „Ik kan me voorstellen dat we af en toe ook eens een informatie-avond houden", zegt Droste. „Bijvoor beeld over de politiek." De Anbo (algemeen) in Borsele werkt sinds een aantal jaar samen met de katholieke bond (KBO) en de protestantse bond (PCOB). Dat BIERVLIET - Bij landbouwmachinebedrijf Vervaet in Biervliet zijn zondag avond drie tractors gestolen. Eentje werd iets verderop in een sloot terug gevonden De andere twee, van het merk John Deere, zijn samen goed voor 200.000 euro. Directeur Robin Vervaet: „In onze branche is het bijna wekelijks raak. De daders worden vooral in Oost-Europa gezocht." iri"m«iW1Mii1'.ff'.",!sa98? lig, m I .II'IJMB—BK» VLISSINGEN - In de Timmerfabriek aan de Koningsweg in Vlissingen wordt komend weekeinde de woonbeurs Werelds Wonen Wal cheren gehouden. De beurs is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Bezoekers vinden op de beurs informatie over de nieuwste woningbouwpro jecten en het aanbod van koop- en huurwoningen. Marsaki presenteert op deze beurs diverse nieuwbouwplannen in Vlissingen, Grijpskerke, Aagteker- ke, Meliskerke en Oostkapelle. Ook zijn enkele projecten uit de Bevelanden te zien. L'escaut uit Vlissingen en Woon- burg uit Koudekerke zijn er ook. is volgens Droste ook een goede zet geweest. „Hoewel we allemaal onze eigen identiteit behouden, is het leuk om af en toe samen iets te doen. Zo is er jaarlijks een grote feestmiddag. Ie ziet dan dat men sen in het begin toch weer samen- klitten. In de ene hoek zit de KBO, in de andere de PCOB en weer er gens anders zitten de leden van de Anbo. Daarom spelen we een spel waarbij mensen zich wel moeten mengen. Ze raken dan al snel met elkaar aan de praat." Maandag 10 oktober is er weer een gezellige middag van de drie bon den, deze keer in woonzorgcen trum de Fonteyne in Heinkens- zand. Ook niet-leden zijn welkom om kennis te komen maken. Aan melden kan via 06-46140954.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41