Koffie vertroebelt het 201 zeeland Magnetronmossel is een hit in Ter Weel Nog weinig animo voor zorgboerderij in Tholen Guzman komt ook niet naar Meulvliet Wandelochtenden voor senioren Ierse folk van Molly Malone in De Patrijs Beter leren zingen in vier avonden met A58 Oude berijming in samenzang psalmen Verkoop wijk Campervelden begint ANGELPARTY Mensen die engelenbemiddeling een beetje eng vinden, kun nen op informele wijze kennis maken met engelen tijdens een Angelparty. Morgenavond vanaf 19.30 uur is de eerste party. Brouwersdam moet brug over N57 krijgen woensdag 21 september 2011 THOLEN Het geplande optreden van Javier Guzman in Meulvliet in Tholen van aanstaande vrijdag gaat niet door. De cabaretier heeft al zijn op tredens voor de komende drie maanden afgezegd vanwege zakelij ke problemen. Mensen die al kaar ten hebben, kunnen die ruilen voor kaarten van aan andere voor stelling van 'Uit op Tholen'. Ze kun nen ook hun geld terugkrijgen. GOES De ouderenbonden in Goes hou den vanaf nu weer om de twee we ken wandelochtenden voor senio ren. Dat gebeurt elke tweede en vierde woensdag van de maand. De start is telkens bij Sportpunt Zeeland in Goes om 9.30 uur. De tochten variëren, maar voeren altijd over een afstand van vijf kilo meter. Het inschrijfgeld bedraagt MEEST CELEZEN 1Politie zoekt getuigen vuurwerk. 2. Zeeuwse platte oester is er weer. 3. Parkeren op zondag goedkoper. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto COLIJNSPLAAT De viermansformatie Molly Malo ne treedt zaterdag 24 september op in café De Patrijs in Colijnsplaat. Het optreden is veelzijdig. Ierse, fol- ky muziek, nummers van Flogging Molly, The Levellers en The Pogues, traditionele singalongs, Ne derlandse kroegliederen en zyde- co, het kan allemaal voorkomen bij de band. Het optreden begint om 21.00 uur. RILLAND Zangpedagoog en dirigent van koor A58 geeft, met enkele leden van het koor, een workshop in vier avonden waarbij mensen beter kunnen leren zingen. De lessen zangtechniek voor man nen en vrouwen zijn in dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. De da ta zijn de dinsdagen 27 september, 4, 11 en 18 oktober. Opgeven: jozepien@home.nl of 0164-855932. THOLEN In de Grote Kerk in Tholen is vrij dagavond 23 september een samen zang met orgelbegeleiding. De psal men die op het programma staan worden gezongen in de berijming van 1773. Dat betekent niet ritmisch en op hele noten. Bij enkele psal men wordt een bovenstem gezon gen, onder anderen door leden van het Christelijk Sint-Annalands Man nenkoor Door Eendracht Verbon den. Leen Heijboer begeleidt de sa menzang op het monumentale Van Damorgel en improviseert ook. De zang begint om 20.00 uur. door Frank Balkenende coes - Mosselen uit de magne tron. Sinds een week staan ze bij Zorggroep Terweel in Goes op het menu en ze zijn gewild. „Ik denk dat we in het restaurant van Ter Weel per dag dertig mosselmaaltij den omzetten", zegt woordvoer der Siem Valk van Ter Weel. Het Yersekse schelpdierbedrijf Roem van Yerseke lanceerde enke le maanden terug de magnetron mossel. Ze kunnen in ruim vijf mi nuten worden gekookt in de mag netron. Ter Weel is de eerste Zeeuwse zorgverlener die de mag netronmosselen elke dag aanbiedt in het restaurant. „We hadden spo radisch wel eens mosselen. Het kost echter te veel tijd en moeite om ze op de ouderwetse manier te bereiden. De magnetronmossel maakt het mogelijk ze elke dag op het menu te zetten", licht Valk toe. In het restaurant kunnen bewo ners, familie en bezoekers terecht. Deze maand zijn de 'mosselen a la minute', zoals ze worden ge noemd, alleen in Ter Weel Goes verkrijgbaar. In oktober wil de zorggroep de mosselen ook dage lijks op het menu zetten in haar Goese zorgcentra zoals Randhof en het Gasthuis en uiteraard ook- Moerzicht, het woonzorgcentrum in mosseldorp Yerseke. Valk: „Vooral in Moerzicht zal er vraag naar zijn, want daar wonen bijna uitsluitend mensen van het dorp. Sommigen hebben vroeger in de mosselsector gewerkt. Ja, die lusten wel mosselen." Ter Weel wil in oktober tijdens de Week van de Smaak meer typisch Zeeuwse producten promoten. kamperland - De volgende reeks huizen en wat vrije kavels in de nieuwe Kamperlandse woonwijk Campervelden gaan zaterdag 24 september in de verkoop. Ontwikkelaars Marsaki en AW Be heer houden die dag tussen 10.00 en 12.00 uur een verkoopbijeen komst in de Peppeldreef Campervelden is een inbreidings- wijk tussen de kop van de te ont wikkelen jachthaven en het dorp. Er staan al 26 starterswoningen. Nu komen er acht eensgezinswo ningen op de markt. De woningen kosten basaal 175.000 euro, maar hebben uitgebreide meerprijslijs- door René Hoonhorst Koffie, melk en andere zui velproducten, rood vlees en vooral chocolade ver hinderen contact met de engelen. Ook 'erkend gevorderd praktiserend engelen expert' As- trid Esser-van Vlierberghe is haar contact met aartsengelen als Mi chael en Gabriel wel een uurtje of acht kwijt als ze een brok chocola de eet. Mocht de geboren en getogen Oostburgse toch een biefstukje eten - 'wat ik me af en toe wel eens laat smaken' - vertroebelt haar zicht op de engelen 'als ge schifte melk'. Als ze zo'n vergelij king maakt, weet Astrid dat som mige mensen haar zelf geschift vin den. Niet iedereen kan zich voor stellen dat mensen contact hebben met een koor engelen, dat zijn raad op afroep geeft. „Ik heb res pect voor ieders mening. Maar hoe gekker ze me vinden, hoe beter ik het vind. Het geeft mij de vrijheid om te doen waar ik mee bezig ben." Daarnaast geeft de weten schap aan dat er ook een hoop mensen zijn die baat hebben bij haar door engelen doorgegeven ad viezen en behandelingen, haar kracht. Als kind had Astrid van Vlierberg he er nog geen idee van dat haar 'derde oog' wijd open stond voor tips en adviezen van engelen. Ze dacht dat het normaal was dat ze af en toe bij proefwerken de juiste antwoorden kreeg ingefluisterd. Spiritueel geïnteresseerd was ze al wel altijd. Maar de eerste keer dat iemand haar op een paranormaal beurs zei dat ze zelf ook gaven had om anderen in contact te brengen met gene zijde, liep ze gillend weg. Intussen 'praat' ze al jaren bijna el ke dag met aartsengelen als Ga briel, Michael, Rafael, Jophiel en Ariel. Ze probeert in contact met hen te komen om om advies, gene zing of bescherming te vragen. Dat de naam beschermengel geen loze kreet is, ondervond ze de laatste ja ren verschillende keren. Een paar weken terug wist ze bijvoorbeeld zeker dat dochter loyce niets was overkomen bij het noodweer op Pukkelpop. Ze had van Michael te voren begrepen dat er 'iets' zou ge beuren op het festival. „Maar ik heb hem om bescherming ge vraagd en dan weet ik dat het goed komt." Joyce belandde weliswaar een nachtje in het ziekenhuis door een vallende tak, maar stond niet meer onder de boom waaronder een dodelijk slachtoffer vandaan werd gehaald. Zelf ontsnapte As trid enkele keren op het nippertje aan fatale verkeersongelukken, om dat ze de bescherming van enge len opriep. Esser timmert intussen twee jaar aan de weg als engelenexpert. Klanten voor reading en healing weten haar wel te vinden en ook hield ze Angelparty's voor groe pen. Morgenavond is de eerste An gelparty voor individuen. Er kun nen nog deelnemers aanschuiven: 0117-450544 of www.angelshart.nl. ENGELENKAARTEN Het trekken van engelenkaarten helpt de gevorderd praktiserend en gelenexpert gevoelens van cliënten te duiden. Esser heeft zeventien kaartspellen, waarvan er twee speci fiek op kinderen zijn gericht. Ook door trekking van de kaarten laten (aarts)engelen weten hoe mensen lekker in hun vel komen te zitten. HANDEN De handen zijn de belangrijkste in strumenten van Astrid Esser. Want met haar handen legt ze de meeste contacten met engelen. Met haar handen heft ze blokkades op en brengt ze energie over op cliënten tijdens healingsessies. Ook zuivert ze met haar handen de kaarten alvo rens contact te maken met engelen. ANGEL GUIDANCE BOARD Het ziet er uit als een bordspel en er zijn ook ('zuivere kristallen') dob belstenen en pionnen bij betrokken. Maar het dobbelen is geen spelletje, omdat de uitkomst van de worp een cliënt kan helpen zijn of haar levens doel te duiden of het juiste levens pad te vinden. Het bord kan worden gebruikt tijdens readingsessies. door Rob Paardekam tholen - De komst van een zorg boerderij van stichting Zuidwester in Tholen-stad is onzeker. Tot nu toe is er nog maar weinig belang stelling getoond. De stichting voor verstandelijk ge handicapten bracht drie maanden geleden het plan naar buiten om in Tholen een zorgboerderij te be ginnen die eventueel ook als kin derboerderij kan fungeren. Men sen met een licht verstandelijke be perking kunnen daar wonen en/of werken. De productie uit de eigen tuin kan verkocht worden in een boerderijwinkeltje: Als mogelijke locatie heeft Zuidwester een stek vlakbij het volkstuinencomplex op het oog. Regiodirecteur Leen van Westen liet destijds weten dat het project alleen doorgaat als er vooraf vol doende belangstelling is. Dat valt na drie maanden nog een beetje te gen. Toch schrijft hij het plan nog niet af „Hoe weten we nog niet precies, maar we gaan het plan nog eens opnieuw onder de aan dacht brengen. Ik verwacht dat we in november een definitief besluit nemen." Mensen met interesse kunnen bel len naar Zuidwester via telefoon nummer 0900-2020039. zierikzee - Over de N57 op de Brouwersdam moet volgens de ge meente Schouwen-Duiveland een brug worden gebouwd. Die is bedoeld voor fietsers en voetgangers en moet het gebruik van het voetgangerstunneltje West-Repart ontmoedigen. In dat tunneltje gebeuren volgens het ge meentebestuur 'sociaal onwenselij ke zaken'. De brug moet over enkele jaren klaar zijn, als alle plannen op de dam zijn uitgevoerd. Meest opval lende zaken zijn Jachthaven van de Toekomst, die 200 miljoen euro gaat kosten, het ecohotel en een duikhotel met een onderzeemu-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40