kan nog best even wachten' zeeland 13 Torentijd houdt open dag Thermphos wil uitstel Heilig huisje commentaar woensdag 21 september 2011 k\ Av 2007 2008 2009 2010 2011 ook onmiddellijk in de bezetting van hun zaak wanneer de consu ment wat meer op zijn geld blijft zitten. Dat geldt ook voor biosco pen. Volgende week draait er wel weer een film. En met de aanschaf van nieuwe kleding kan nog wel even worden gewacht." Volleman duidt het vertrouwen van de consument in de ontwikke ling van de economie en zijn ei gen positie daarin als 'een onder- MEEST GELEZEN 1Schip loopt vast op Westerschelde 2. Politie: schietpartij is incident 3. KFC: ontmantel KFC Middelburg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto buikgevoel' dat een belangrijke fac tor vormt bij het eventueel uitge ven van geld. Volleman: „Een som bere Troonrede en miljoenennota helpen natuurlijk niet echt dat ver trouwen te herstellen. Het ondernemersvertrouwen plooit zich altijd naar dat van de consument. De economische baro meter die de Kamer van Koophan del vorige maand presenteerde, gaf daar al blijk van. Het begin dit jaar door Nadia Berkeider VLISSINGEN-OOST - Fosforfabriek Thermphos in Vlissingen-Oost wil meer tijd om de geuroverlast rond de fabriek aan te pakken. Het be drijf staat vandaag voor de recht bank om de eisen die de provincie daarover stelt, aan te vechten. De provincie verplicht het bedrijf om op korte termijn maatregelen te nemen om de geur tegen te gaan. Thermphos zegt dat het niet mogelijk is om die aanpassingen snel te doen. Daarvoor zou meer herstelde ondernemersvertrouwen deed halverwege 2011 al weer een stap terug. Ruim een kwart van het bedrijfsleven in Zeeland ver wacht in het derde kwartaal te ma ken te zullen krijgen meteen om- zetdip. In het tweede kwartaal zag nog maar 16 procent de omzet af nemen. De Kamer van Koophan del leidde uit de ondernemersen- quete af dat het vooral in de bouw, die toch al enkele jaren zucht on- onderzoek nodig zijn. Directeur Rob de Ruiter noemt de maatrege len die de provincie eist 'prema tuur en opportunistisch'. Thermphos werkt aan een installa tie die moet voorkomen dat er een stinkende rookpluim uit de fa briek komt. Die installatie moet eind 2014 klaar zijn. Het aantal klachten over stank rond de fa briek is sinds 2008 sterk toegeno men. Dit jaar lijkt het aantal klach ten weer iets te dalen. Op dit mo ment vindt rond de fabriek onder zoek plaats naar de luchtkwaliteit. der de gevolgen van de economi sche crisis, en de detailhandel zwaar weer wordt verwacht. Dat het niettemin met het gemiddelde ondernemersvertrouwen in Zee land vergeleken met andere provin cies nog wel meevalt, heeft te ma ken met de naar verhouding ster ke vertegenwoordiging van de (chemische) industrie die met an dere conjuncturele wetmatighe den te maken heeft. Het kabinet-Rutte legt de laatste tijd over tuigend uit waarom er stevig bezuinigd moet worden. Om ook de laat ste twijfelaars van de ernst te doordringen, hees minister Jan Kees de Jager van Financiën gis teren demonstratief de storm bal. Hij greep de presentatie van de miljoenennota aan, om Nederlanders nog eens extra in te peperen dat de economie ons zeer waarschijnlijk niet zal helpen om de staatsschuld snel terug te dringen. Zo zet het ka binet de problemen scherp neer. In sterke oplossingen is de ploeg van Mark Rutte echter veel minder goed. Terwijl steeds meer mensen begrijpen dat de huidige hypotheekrente aftrek niet houdbaar is, negeert het kabinet dit middel om flink te bezuinigen. Desgevraagd ba gatelliseerde De Jager gisteren het effect op de schatkist van een herziening van de renteaf trek. Maar Nederland heeft juist nu een regering nodig die aan dit heilig huisje durft te ko men. MIDDELBURG - De Penitentiaire In richting Middelburg, in de volks mond bekend als 'Torentijd', houdt op zaterdag 5 november open dag. Dat gebeurt in het kader van de Nationale Open Dag van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI), waaraan 55 instellingen in Nederland meedoen. Bezoekers van het justitiële com plex in Middelburg krijgen een rondleiding. Dit jaar kan ook de 'Zeer Beperkt Beveiligde Inrich ting' (open inrichting) bezocht worden, en wordt een cellenbus getoond. Geïnteresseerden kunnen zich in schrijven via www.dji.nl. Er is een beperkt aantal plaatsen. Grote klussen die veel geld kosten; daarop bezuinigen mensen in tijden van economische tegenspoed. In de schildersbranche ziet Eric Zegers van Wilhelm BV tal van bedrijven worstelen; er wordt minder omzet gedraaid, personeel krijgt ontslag of gaat in deeltijd-WW. Directeur Zegers: „Pas stond er ook weer een heel stuk in de krant over aan de bouw gerela teerde bedrijven in Zeeland die failliet gaan. Al leen krachtige bedrijven zullen blijven." Zelf proberen ze kort op de bal te spelen. „Maar ook wij zitten op het scherp van de snede", zegt Zegers. „Het gaat economisch slecht, dingen gaan moeizaam. Ondanks dat gaat het altijd om vertrouwen in elkaar." Hij heeft juist het boek 'Maak een.fan van uw klant' gelezen. „Wat daar in staat, wijst nog eens extra op de noodzaak om als ondernemer met drie oren te luisteren naar wat je klant vraagt en hoe kunnen we hierop antwoorden. Veel bedrij ven worden afgerekend op een laconieke hou ding van de afgelopen jaren. Het verbaast me dat er acht jaar na de opening van de Westerschelde- tunnel nog bedrijven zijn in Zeeuws-Vlaanderen die geen T-Tag hebben. Als ik zie welke omzet wij boven de Westerschelde maken! Er zijn meer kansen dan bedreigingen. Flexibel en schakelen op professioneel niveau blijft de basis. Onderne men is niet anders dan topsport: het verschil tus sen scoren en missen." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3