goed dat ze dat weten zeeland 119 V&D ®AVA# Na zestig jaar huwelijk nog lekker zelfstandig PRIJZENCIRCUS -symptomen van jeugdvriendelijkheid Mmllif'ECIAALZAAK vondsten geven Topmerken voor stuntprijzen woensdag 21 september 2011 schouwd zijn de kansen voor de Jong Lokaal Bokaal, immers ook Nederlandbreed, voordelig. Ook al zijn de concurrenten voor de bo kaal Arnhem, Capelle aan den IJs- sel, Den Haag, Doetinchem, Helle- voetsluis, 's Hertogenbosch, Leider dorp, Oss, Papendrecht, Südwest Fryslan en Zaanstad. Daar werd maandag en gisteren door colle ga-studenten de jeugdvriendelijk heid gemeten. Terug in Utrecht maakt de delega tie een rapport voor de Nationale Jongerenraad en in januari komt de groep studenten terug in Goes om hun bevindingen mee te delen aan wethouder Johannes de Bat. Hij hoeft niet te wanhopen, leert een voorlopige peiling onder de onderzoeksgroep. Sanne Gresnicht uit Utrecht prijst de manier waar op de jongerenactiviteiten aan de doelgroep worden gesleten. Dat zoals het graffitischilderen. foto Willem Mieras maakt die, mede door het gebruik van sociale media als Hyves en Twitter, zeer toegankelijk, vindt zij. „Dat is wat me het meest op valt. Als er van die activiteiten wa ren in de plaats waar ik vroeger woonde, heb ik dat nooit gewe ten." Er is veel te doen voor jonge ren en kinderen en het is goed dat die dat ook weten, beaamt Chris tina van Bommel uit Woerden. Hun klasgenoot uit Middelburg, Liezelot van Duivendijk had al een aardig idee van wat Goes te bieden had, anders dan haar studiegeno ten. „Ik had al de indruk dat Goes aandacht had voor jongeren om dat er veel komen studeren." Maar het meest lijkt de groep ge charmeerd van de praktische logi ca die Goes toepast bij het jeugdbe leid. In de wijk Goese Polder zit ten de meeste jongeren, De Spin- ne is het hart van de wijk, dus zit in het wijkgebouw niet enkel het CJG en het Consultatiebureau, maar ook de buitenschoolse op vang, het Jeugdcentrum en vlakbij staat de Brede School. Ideaal om de Goese jeugd van nul tot 23 jaar te zien opgroeien, te kennen en met ze te verkeren, bevestigt jonge renwerker Erik Meinderts. En met hun ouders. „Er wordt wel een sceptisch opgemerkt dat kinderen vanaf vier jaar geen jongeren zijn, maar op die leeftijd kom je ook hun ouders tegen. Dat je die kent, is waardevol als die kinderen zes tien geworden zijn. Want dan ko men ouders niet meer mee." „We hebben in het jeugdcentrum een heel breed publiek; van alle leeftijden, uit alle delen van de stad en de omliggende dorpen. De activiteiten voor de jongeren wor den zoveel mogelijk gemaakt door de jongeren zelf; wij sturen zo no dig bij." Toch ligt het Jeugdcentrum van Goes wat decentraal. Een plaats in de binnenstad is aardig voor de 'oudere' jongere, beaamt Mein derts, maar niet voor de jeugd be neden de zestien. „Ouders vinden dat te dicht bij de 'echte' kroe gen'." Door samenwerking met po dium 't Beest voor de groep tot 23 jaar is die tweedeling bezworen, legt de jongerenwerker uit. Voor de aandachtvragende jeugd in de wijk Goes-West mag het jongeren werk 'De Paardenstal' aan de Evert- senstraat nieuw leven inblazen. Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle huishoudelijke apparaten. AVA INBOUW Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel: 0118 - 47 17 77 www.avainbouw.nl Het echtpaar Mol vierde gisteren het zestigjarig huwelijk, foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt GOES - Fietsen kon hij als de beste, de jonge Johannes Mol. Zeker als het erom ging een avondje te gaan dansen, zag hij er niet tegenop om van zijn woonplaats Poortvliet des noods naar Stavenisse te trappen. Maar op een avond was het op Scherpenisse te doen en daar woonde toevallig Helena Geuze, die net als Johannes negentien jaar was. De vonk sloeg over en ze had den verkering. Korte tijd later moest Johannes voor zijn num mer naar Indië maar Helena bleef wachten, twee jaar lang. „Ik weet wel dat het moeilijk was, maar toch had ik het niet willen missen. Indonesië is een prachtig land met fantastische mensen. Ik ben ook een beetje een avonturier. Als ik het geld had gehad, was ik al over de hele wereld geweest", ver telt Johannes Mol. Ze zijn wel een keer terug geweest. Helena: „Het was fantastisch, maar niets voor mij. Veel te warm en ontzettend vochtig." Als jongen van dertien moest Jo hannes al met zijn vader mee naar het land. Zodra hij de kans kreeg, ging hij bij Philips werken. Na In dië trouwde het stel en Johannes werd postbode. Daar kwam het fietsen goed van pas, want hij ging door wind en regen over heel Tho- len. Nier-tbc, uit Indië meege bracht, bezorde hem een ziekbed van een jaar en een omscholing tot kantoorbediende bij de PTT. Het gezin, inmiddels met drie kin deren, verhuisde naar Goes en Jo hannes werd de laatste tien jaar voor zijn vut kantoorhouder in Wolphaartsdijk. Zijn vrouw werk te jarenlang met veel plezier in de thuiszorg. Ze wonen nog lekker zelfstandig in Goes. Gisteren vier de het echtpaar het zestigjarig hu welijksjubileum, eerst thuis en la ter in de Heijzon in Biezelinge. Ze ven kleinkinderen, familie en vrienden feestten mee. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Bierkaai in Hulst Ma. t/m vr. om 10.00, ió.oo en 22.00 uur, DnmpinCP za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl Rflll iwiliciliac HULST - De oude havengeul in het project de Nieuwe Bierkaai in de Hulster binnenstad moet nog een meter dieper worden uitgegraven, zodat er wellicht ook nog overblijf selen uit de Romeinse tijd boven komen. Daarvoor pleit Stichting Be schermd Stadsgezicht Hulst bij de Rijksdienst voor het Cultureel Erf goed (RCE). Net over de grens zijn in St. Gil lis-Waas recente vondsten gedaan uit de Romeinse periode. „Gelet op het krijgskundig verleden is het best mogelijk dat ook hier interes sante zaken uit die tijd gevonden worden", schrijft: de stichting. De gemeente staat niet te springen. TMC Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 30 V&D Goes, Schuttershof 8 shop 24/7op vd.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39