Er is veel te doen, en i8l zeeland OPEN DAGEN Beosound 5 Encore B&O digitaal warQaal muziek systeem www.binnenuit.nl Zeeuws Byzantijns Koor in Bonifacius MBWJII H ff ÉlÉÉsliÈli Postzegelbeurs met veiling in De Vroone 2e M-Line matras halve prijs www.binnenuit.nl Informatieavonden over dyslexie Mensen doen boekje open in Mensenbieb Beroerte valt altijd rouw op je dak JONC LOKAAL BOKAAL Utrechtse studenten onderzoeken de stad op Fashion Event in Grote Kerk Goes 18 Zeeuwen in eerste Spaanse vierdaagse /^femooistedirigen Aanleg park is begonnen r-i jr.- 1 www.binnenuit.nl woensdag 21 september 2011 KWADENDAMME Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje ('Ontmoeting') zingt zon dag 25 september in de Bonifacius- kerk van Kwadendamme. De vie ring begint om 10.45 uur. De Russi sche dirigente Emilia Tabachnik-Li laat het koor Russisch-Orthodoxe kerkmuziek uitvoeren, naast volks liederen. Voorganger is pastoor Brooymans. Na de viering is er een koffïebijeenkomst. mmÈk pi6f99w&fë| KAPELLE De regio zuidwest van filatelie- bond KNBF houdt zaterdag 24 sep tember een grote postzegelbeurs met een dito veiling in De Vroone in Kapelle. De veiling telt 210 ka vels, waaronder censuurpost en Zeeuwse afstempelingen. Tijdens de beurs zijn handelaren aanwezig, ook met munten en ansichten. De beurs is open om 10.00 uur de vei ling begint om 15.00 uur. 'S-GRAVENPOLDER De bibliotheek Oosterschelde houdt in samenwerking met Ba lans, de oudervereniging voor kin deren met ontwikkelingsstoornis sen, informatieavonden over dyslexie. De eerste is op donderdag 22 september in de bibliotheek in 's-Gravenpolder en de tweede op donderdag 27 september in de bibli otheek in Hansweert. Beide infor matieavonden beginnen om 19.30 uur en zijn bedoeld voor ouders en voor kinderen. KRUININGEN Vrijdag 23 september houdt Vluch telingenwerk een Mensenbieb in de bibliotheek in Kruiningen. Van af 15.00 uur kan iedereen daar te recht om, in plaats van een boek te lenen, kennis te nemen van ver schillende landen op de wereld. Vluchtelingen uit alle windstreken doen er een boekje open over het land waar ze vandaan komen en over wat hen heeft bewogen om te vluchten. De Mensenbieb duurt tot 17.00 uur. GOES CVA-patiënten (mensen die een be roerte hebben gehad) en hun fami lie kunnen zaterdag 24 september terecht bij het CVA-trefjpunt Zee land in zorgcentrum Ter Valcke in Goes. Een beroerte valt iedereen die het overkomt rouw op het dak, en dat is het thema van de -bijeen komst. Veel patiënten hebben voor al behoefte aan informatie na de be handeling. Aanvang 14.30 uur. door Claudia Sondervan Het is goed dat alles hier in één gebouw zit", merkt een Utrechtse studente op over wijkcen trum De Spinne in de Goese Pol der. „Bij ons zit het Centrum voor Jeugd en Gezin in een bejaarden huis." Stap daar maar eens binnen als jongere met een probleem, als je oma er niet woont. De opmer king komt uit de groep tweede jaars studenten pedagogiek aan de Universiteit van Utrecht die giste ren op een bijzondere missie in Goes waren: ze inventariseerden het jeugdvriendelijkheidsgehalte van Goes. Om te oordelen of de ge meente in aanmerking komt voor de long Lokaal Bokaal, een prijs van de Nationale Jongeren Raad voor de gemeente die werk maakt van positief jeugdbeleid. Goes was rijp voor de verkiezing, vond de Goese Jongerenraad, die de ge meente nomineerde. Vorig jaar was Goes immers vierde finalist voor de titel Europese Jongeren- hoofdstad van het jaar 2013. Welis waar ging het Sloveense Maribor met de eer aan de haal, maar Goes was wel gemeente van het jaar in Nederland, met de hoogste pun ten voor jeugdbeleid. Zo be- GOES - Opnieuw is de Grote Kerk in Goes het decor voor het Fashi on Event, een modeshow omlijst met muziek en lifestyle. Vrijdag 23 september laten vanaf 20.30 uur modezaken uit Goes en omstreken op een catwalk zien wat er ko mend seizoen allemaal voor moois in de rekken hangt. De show wordt gelardeerd met muzikale optredens en culinaire hapjes. Om 23.00 uur verplaatst de scene zich naar Club Devo aan de Grote Kade. Kaarten, verkrijgbaar bij de deelnemende winkels, kos ten 25 euro. Een deel daarvan gaat naar de stichting Sawasdee, die jongeren helpt in Cambodja. ZIERIKZEE - Aan de eerste Vierdaag se ooit in Spanje gelopen, doen achttien Zeeuwen mee. De Vier daagse van Marbella is het initia tief van oud-Zierikzeeënaar Hans Wohl. De gepensioneerde winkelier en zijn echtgenote wonen al jaren in de Spaanse badplaats. Wohl rea geerde op de oproep van het ge meentebestuur voor ideeën van buitenlandse inwoners. Het be stuur van Marbella heeft de wan delroutes uitgezet en de nodige vergunningen verleend. De Mar bella 4Days Walking wordt van 9 tot en met 12 oktober gehouden en krijgt hulp van de organisatie van de Nijmeegse Vierdaagse en de wandelsportbond KNBLO. Het aantal inschrijvingen staat op ruim 500, waaronder 300 Neder landers. Marbella wil dé wandel- stad van Spanje worden. Na af loop van de Vierdaagse gaat het ge meentebestuur in overleg met de wandelsportbond. Kom naar Grijpskerke, ontdek de mooiste dingen en maak kans op een wooncheque van 250,= 22 23 24 september do vrij zat Interieur Atelier voor onverwacht» meubtl«n Schuitvlotstroat 6 4364 AD Grijpskerke www.warstaal.nl GOES - Wethouder Jo-Annes de Bat en enkele wijkbewoners hebben giste ren de aftrap gegeven voor de aanleg van het nieuwe park langs de Ring baan-Oost in Goes. In het park komen onder meer fiets- en wandelpaden en een ontmoetingsplek voor jongeren. Door de vorm, een soort amfithea ter, is dit ook geschikt voor culturele voorstellingen. foto Willem Mieras De Utrechtse pedagogiestudenten bekijken bij De Spinne de buitenschoolse activiteiten van de Goese Polderkinderen;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38