Zeeland PZC Oude delen begraafplaats opgehoogd BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 22 REIMERSWAAL In de nieuwe laag aarde ontstaat meer capaciteit en bestaande graven worden niet geruimd Onderdoortje in de Oost-Westweg Gastvrouw Katseveer kandidaat voor GaultMiliau Award 2012 Zwaar ongeval in Wemeldinge almanak Computer Er is veel te doen en goed dat ze dat weten Roosevelt in direct gevaar Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl 'Woensdag 21 september 2011 door Lilian Dominicus kruiningen - In de gemeente Rei- merswaal zal begraafruimte voor toekomstige generaties worden ge creëerd door oude delen van be graafplaatsen op te hogen. Alleen gedenkstenen worden mogelijk weggehaald, nergens zullen graven worden geruimd. Dat zegt wethouder Kees Knuit (PvdA, begraafplaatsen) over het toekomstige begraafplaatsenbeleid, zoals het college van burgemeester en wethouders dat voor ogen heeft. Gisteravond werd de visie gepresenteerd tijdens de thema- raad in het gemeentehuis van Krui ningen. Bij oude graven van vóór 1972 blijft alles hetzelfde, tot 2030. Van af 2030 zullen nabestaanden moe ten aangeven of ze behoefte heb ben aan verlenging van het graf recht met tien jaar. Hebben ze dat, en is uitbreiding van de capaciteit op de begraafplaats nodig, dan wordt de gedenksteen tijdelijk weggehaald en na de ophoging op exact dezelfde plek teruggezet. De andere gedenkstenen worden niet meer teruggezet, en in deze laag grond ontstaat ruimte voor nieu we graven. Bij graven tussen 1972 tot 2011 gel den andere voorwaarden. Daar is pas vanaf 2080 sprake van mogelij ke ophogingen. Nabestaanden krij gen vanaf 2012 de mogelijkheid grafrechten te verlengen met tel kens tien jaar. Willen ze dat niet, dan volgt een bezinningstermijn van een jaar. Pas daarna wordt het gedenkteken verwijderd. Gedenk tekens gaan vervolgens twee jaar lang in opslag. In het geval de na bestaande spijt krijgt, wordt het grafrecht verlengd en de gedenk steen teruggeplaatst. Vanaf 2012 geldt dan een nieuw uitgiftebeleid. Particuliere graven blijven 25 jaar bestaan, waarna tel kens verlenging met tien jaar mo gelijk is. Algemene graven bestaan zeker tien jaar, waarna elke keer tien jaar verlenging mogelijk is. Op de begraafplaats van Krabben- dijke wordt al op deze manier te werk gegaan, zegt Knuit. „De reac ties daar zijn heel positief." Knuit benadrukt dat er zorgvuldig te werk zal worden gegaan. Voorlo pig is er overigens voldoende be- graafcapaciteit in de dorpen. Yerse- ke en Kruiningen zijn recent uitge breid, Rilland is binnenkort aan de beurt en in Waarde en Hans- weert is nog geen ruimtegebrek. GEERSDIJK - Het onderdoortje voor fietsers en voetgangers in de Oost-Westweg op Noord-Beveland schiet op. Aannemersbedrijf Gebroeders de Koning uit Papendracht is be zig de toerit naar de Frederiksdijk, met haak se bocht naar rechts, te maken. De tunnelcon structie onder de weg is af, vertelt projectlei- den Anne van Pelt. De slinger in de weg is op geruimd. Om de werkers en het materieel van het verkeer te scheiden, heerst er nog eenrich tingsverkeer op werkdagen. Eind december is de tunnel klaar. foto Willem Mieras door Claudia Sondervan wilhelminadorp - Jessica van der Weel van restaurant Katseveer bij Wilhelminadorp is genomineerd als 'talentvolle gastvrouw 2012' voor de GaultMiliau Awards. Die worden maandag 3 oktober uitge reikt tijdens het Fine Food Profes sional evenement in Amsterdam. De prijs wordt uitgereikt door de uitgever van gastronomische gid sen GaultMiliau. Voor een jury met onder meer Thérèse Boer moet Jessica haar visie op gast vrouwschap toelichten. Met haar man, chefkok Rutger van der Weel, heropende ze onlangs het volledig gerenoveerde restaurant bij de Zandkreekdam, ooit het wachtlokaal voor de veerdienst naar Zierikzee. Bij de awards speelt nog een Zeeuw een promi nente rol: chef Jannis Brevet van InterScaldes te Kruiningen jureert de veelbelovende chefs 2012. wemeldince - Bij een ongeval op de Westelijke Kanaalweg in We meldinge is gisteravond rond 20.30 uur iemand gewond geraakt. De brandweer moest uitrukken om het ambulancepersoneel te onder steunen. Over de ernst van de ver wondingen van het slachtoffer is niets bekend. Er is eveneens niets bekend over de toedracht van het ongeluk. De auto van het slachtof fer liep ernstige schade op. Tip? redactie@pzc.nl Niet iedereen is goed met computers. Op dat Goese kantoor heeft een me dewerkster regelmatig ruzie met het apparaat. De ICT-man moet er dan aan te pas komen om haar weer op weg te hel pen. Een mannelijke collega is er op zijn beurt juist heel handig mee. Vrolijk stapte hij onlangs met zijn laptop het kantoor binnen. Hij deelde mee dat hij zijn computer eens flink zou gaan opschonen. Dat was volgens hem hard nodig, en hij had toch een uurtje niets te doen. Een tijdje later kwam hij met een te vreden blik op het gezicht zijn kamer weer uit. „Het is gelukt, hoor", liet hij zijn col lega's weten. „Ik heb liefst u gigabite opgeruimd." De vrouwelijke collega keek hem be zorgd aan. „Dan heb je nu zeker wel last van je rug?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37