21 zeeland 'Die nieuwe badkamer Schutter Vlissingen zit vast De broekriem woensdag RECORDDALING Het consumentenvertrouwen is de afgelopen maand ingestort. Ondernemers in Zeeland houden de adem in. De krant 6 weken voor 18 euro! woensdag 21 september 2011 door Guido van der Heijden Jg, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal (nazs) een doorlopend abonnement met betaling per accept van €77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6> Stuur de bon naar: PZC, Afdeling lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere Informatie aan. De majesteit heeft ge sproken en opnieuw bracht ze slecht nieuws. De broekriem moet weer verder aangesnoerd. Het went wel. Ik ben al lang blij dat ik ooit getui ge was van de vette jaren. Ik heb het meegemaakt al heb ik er nooit van kunnen profiteren. De genera ties vóór mij hebben alles groter zien groeien. Meer ziekenhuizen, meer subsidies en meer regelin gen voor zieken, werklozen, vluch telingen en andere pechvogels. Ik ben echter mijn leven lang getui ge van afbraak. Straks, als ik oud en stram met mijn volwassen zoon door Vlissin- gen loop, kan ik hem vertellen wat er ooit allemaal was. Het is het jaar 2043 en we wande len door Vlissingen, de stad waar hij zijn jeugd doorbracht. Hij is al decennia de provincie uit. Hij wil de studeren en in Zeeland ging dat niet. Hij is er nooit meer terug gekeerd. We lopen door de straat waar hij opgroeide. Ik wijs hem op het COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836- braakliggende terrein waar een groot bord door de zon gebleekt onleesbaar is geworden. Ik vertel hem dat daar jaren terug nog een plaatje op stond waar op te zien was wat voor huizen op de plek van het voormalige ziekenhuis ge bouwd zouden worden. Het is er nooit van gekomen en het bord bleef maar staan. Ik zal hem dan vertellen dat hij er gens op dat terrein geboren werd. En dat hij maar heel trots moet zijn op het feit dat hij nog in Vlis singen geboren is. Geboren Vlis- singers zijn een zeldzaamheid. Ik zal hem vertellen dat, toen hij klein was we hier nog een eigen rechtbank en een eigen gevange nis hadden. Ik zal hem vertellen hoe op zomerse dagen zogenaam de babyboomers in open auto's rondreden, mensen die de vette ja ren nog echt meegemaakt heb ben. Mensen die zelfs vóór hun zestigste met pensioen mochten en nog een zak geld op de koop toe kregen. Hij zal me wel niet geloven. Hij zal wel denken dat pappa aan het malen is geslagen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/iezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Ondine van der Vleuten en Ben Jansen Op een welgekozen moment - de dag waarop de regering haar bezuinigings plannen toelichtte - bracht het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren alarme rende cijfers over de manier waar op consumenten de toekomst tege- moetzien. De kop van het persbe richt was veelzeggend: 'Vertrou wen consument stort in'. De afgelopen jaren is de stemming over het economisch klimaat nooit zo sterk gedaald als in de maanden augustus en september. Dat betekent dat ook de bereid heid om geld uit te geven geringer is geworden. Een gevolg dat onder nemers onmiddellijk merken. Volgens Mare Volleman van de Ka mer van Koophandel in Zeeland en West-Brabant zijn de effecten daarvan vooral zichtbaar in de bouw, de horeca en de detailhan del. „Mensen denken nog eens na over de verbouwing van hun bad kamer. De oude kan misschien best nog een jaartje mee. En dat geldt ook voor het schilderwerk. Of ze besluiten zelf de ladder op te gaan. Restauranthouders zien het door Marcel Modde VLISSINGEN - De 22-jarige man uit Middelburg die maandag werd aan gehouden, heeft volgens de politie de schoten gelost waarbij een 26-ja rige Vlissinger om het leven is ge komen. Zijn 21-jarige stadsgenoot, die zondag kort na het incident in de Scheldestad werd gearresteerd, wordt niet langer als verdachte be schouwd en is gisteren vrij gela ten. Het slachtoffer werd zondagmid dag van dichtbij door meerdere ko gels geraakt. Hij bezweek in de nacht van maandag op dinsdag aan zijn verwondingen. Welke rol de 21-jarige precies heeft gespeeld in deze zaak, vertelt de politie niet. „Maar we hadden in eerste instantie genoeg vragen om hem snel aan te houden", aldus woordvoerder Alwin Don. Hij sluit niet uit dat er meer arrestaties volgen. Over het motief achter de schietpartij kan de politie even min al iets zeggen. Onderzocht wordt of het slachtoffer in een op welling bij een ruzie is neergescho ten, danwel dat er sprake was van moord met voorbedachte rade. Naar het pistool wordt gezocht. Het slachtoffer woonde tot voor kort in Terneuzen. Frictie tussen de Antilliaanse gemeenschap daar en in Vlissingen, zou mogelijk ach ter de moord schuil gaan. De ver dachte wordt donderdag voorge leid aan de rechter-commissaris, voor verlenging van zijn voorlopi- fF ge hechtenis. Als je geen geld meer hebt, kun je nog altijd ruilen. Ria Karman is coördinator van de Ruil- winkel in Goes. Het principe is simpel: je brengt iets en krijgt daarvoor een aantal punten; je haalt iets en levert daarvoor punten in. Twee jaar geleden had de Ruilwinkel nog zo'n 60 klanten op een dag, nu zijn het er zo'n 130. Nog honderd leden en de magische grens van vijfduizend is bereikt. De Ruilwinkel is na een brand een tijd gesloten ge weest. Karman: „Ik zit ook in het maatschappelijk werk. Daar hoorde ik in die periode heel vaak dat mensen de Ruilwinkel echt misten. Nu kan ik geen cadeautjes ko pen voor de buurman of geen kleren voor mijn kindje, zeiden ze. Vooral kinderkleding is in trek,maar ook fiet sen en elektrische apparaten. De vraag naar stofzuigers is nu enorm. Ik zie daar wel een link met de economi sche situatie. Dingen gaan kapot, er is geen potje meer om de reparatie of iets nieuws te betalen. Dan maar naar de ruilwinkel." Er komen in Nederland steeds meer ruilwinkels. Kar man schat dat er verspreid over het land 'tientallen' zijn. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2