sport 129 Uitgeklede koers in Schoondijke Cruijff mengt zich in sponsordiscussie Barfa De Graafschap beëindigt slecht huwelijk met Looyen Chebet loopt marathon Amsterdam Aan legtest voor rijpaarden in Stal de Kroo woensdag 21 september 2011 oasiggs&^sassBmni BARCELONA - Voorzitter Sandro Ro- sell heeft de supporters van FC Barcelona opgeroepen de lucratie ve deal met shirtsponsor Qatar Sports Investment te steunen. De fans van de kampioen van Spanje mogen zaterdag tijdens een alge mene vergadering stemmen over de overeenkomst. De Arabische geldschieter wil Bar celona de komende vijf jaar 170 miljoen euro betalen. De voetbal lers van de winnaar van de laatste editie van de Champions League speelden tot dit seizoen met Uni cef op hun borst. Dat leverde Barcelona jaarlijks slechts 1,5 mil joen euro op. Unicef prijkt dit sei zoen nog wel op de rug van de spe lers. Lang niet alle leden van Barcelona staan achter de keuze voor Qatar Spons Investment. Zo heeft Johan Cruijff zich niet meer in stadion Camp Nou laten zien sinds de Ara bieren de voornaamste shirtspon sor van zijn favoriete Spaanse club zijn. „Ik ben het daar niet mee eens", zei hij vorige week op de veertiende verjaardag van de Cruyff Foundation. „Ik vind dat namelijk slecht voor de uitstraling van Barcelona. Daarom ben ik in derdaad niet meer naar wedstrij den gegaan." Rosell benadrukt dat FC Barcelona het geld van QSI nodig heeft om de concurrentie op afstand te hou den. „Daarom hoop ik dat ieder een voor deze overeenkomst stemt", zei hij. „Anders lopen we het risico dat ze bijvoorbeeld naar Real Madrid stappen." In Spanje is deze week ook doorde weeks competitie. Barcelona moet vandaag op bezoek bij koploper Valencia. Real Madrid speelt uit bij Racing Santander. mmi 1111 in mnnuwwii»»—ami n umin door Roy Hammink DOETINCHEM - Het slechte huwelijk tussen De Graafschap en Leen Looyen is gisteren per direct beëin- digd. De club maakte bekend niet ver der te willen met de directeur voet balzaken, die in Doetinchem een contract had tot medio 2012. De scheiding komt niet onver wacht. De 64-jarige Looyen wordt te veel solisme verweten. Begin dit jaar stapte hoofdsponsor Gerard Sanderink op uit onvrede met het beleid van de directeur voetbalza ken. Onlangs botste Looyen met de door hem zelf aangetrokken trainer Andries Ulderink, die meent in de afgelopen zomer niet de juiste versterkingen te hebben gekregen. Beide partijen zouden maandag met elkaar om de tafel zitten om de kou uit de lucht te ha len, maar dat gesprek werd in de middag afgeblazen. Laat in de avond besloot het bestuur van De Graafschap dat Looyen niet meer hoefde terug te komen op De Vij verberg. „Het was geen gemakkelijke beslis sing. Maar wel een beslissing die beide partijen een goed gevoel geeft", aldus Clemence Ross-Van Dorp, voorzitter van de Raad van Commissarissen van De Graaf- schap. Ze wilde gisteren niet inhoudelijk ingaan op het vertrek van Looyen. Ook Ulderink en de weggestuurde directeur voetbalzaken zelf, die in december 2008 werd benoemd in Doetinchem en het ook met de trainers Henk van Stee en Darije Kalezic aan de stok kreeg, wilden geen commentaar geven. Ross-Van Dorp: „Dat hebben we zo afgespro ken." De taken van Looyen worden voor lopig waargenomen door Henk Bloemers (commercieel directeur). Ross-Van Dorp: „Hij gaat dat doen in samenwerking met mensen van de Raad van Toezicht en Raad van Commissarissen. Binnenkort zul len we gaan praten over hoe we de toekomst willen ingaan, maar daar willen we wel de tijd voor ne men." Ulderink zei gisteren niet te eisen dat De Graafschap snel een opvol ger voor Looyen aanstelt: „Ik wil de club de tijd geven om daar over na te denken. Ik heb daar verder weinig mee te maken, dat is een zaak van de club. En wanneer De Graafschap mijn mening daarover wil weten, dan zal ik die geven." Volgens Ross-Van Dorp heeft het vertrek van Looyen niets te maken met een eventuele terugkeer van Sanderink, wiens bedrijf Centric vorig seizoen voor een half mil joen euro hoofdsponsor van De Graafschap was. „We hebben de begroting voor dit seizoen rond. Er is geen enkele reden om aan te nemen dat we nu opeens met hem om de tafel gaan zitten. Als meneer Sanderink toenadering zou zoeken, dan staat dat er los AMSTERDAM - Wilson Chebet ver schijnt op zondag 16 oktober aan de start van de marathon van Am sterdam. De 26-jarige Keniaan schreef eerder dit jaar de mara thon van Rotterdam op zijn naam (2.05.27). Hij wil het parcoursre- cord (2.05.44) in de hoofdstad ver beteren. MIDDELBURG - Bij Stal de Kroo aan de Boomdijk in Nieuw- en Sint Joosland houdt het KWPN regio Zeeland vrijdag een aanlegtest voor rijpaarden. De afkorting KWPN staat voor Koninklijk Warmbloed Paarden stamboek Nederland. De organisa tie vertegenwoordigt een paarden ras dat op EK's en WK's een voor aanstaande rol speelt. De voorna melijk Zeeuwse eigenaren van achttien dressuurpaarden en zes springpaarden hebben zich voor de aanlegtest aangemeld. De jury zal de viervoeters beoordelen op allerlei onderdelen die belangrijk zijn voor de prestaties van de paar den. De keuring in Nieuw- en Sint Joosland begint vrijdagmiddag om 14.30 uur en is om ongeveer 20.30 uur afgelopen. De toegang is gratis. Chebet debuteerde vorig jaar op de marathon van Amsterdam. Hij eindigde als tweede, achter de hou der van het parkoersrecord Getu Feleke uit Ethiopië. Tijdens de Amsterdam marathon wordt ook het Nederlandse kampioenschap gelopen. Koen Raymaekers, Michel Butter en Pa trick Stitzinger gelden als de favo- msff* door Wim de Vos SCHOONDIJKE - Het wielercomité Schoondijke is zeer teleurgesteld. Zaterdag zouden er in het dorp wielerwedstrijden voor KNWU- jeugdrenners, ID-coureurs en vrije renners worden gehouden. De organisatie heeft echter de be slissing moeten nemen om de wedstrijden voor de jeugd en de ID-renners te annuleren in ver band met een gebrek aan belang stelling. „We hadden begin deze week net twintig jeugdrennertjes en negen ID-renners. Dat is teleurstellend en daarom hebben we besloten om deze categorieën af te gelas ten", verduidelijkt organisator Ru dy Buzeijn dit besluit. Vorig jaar verscheen Schoondijke weer op de wielerkalender met een tweedaagse. Op zaterdag reden de jeugd en de ID-renners en een dag later de nieuwelingen en de junioren. „Ook toen viel de belangstelling bij de jeugd enigszins tegen. Dat kwam door dat er meer wedstrijden waren. Daarom zijn we gaan uitkijken naar een andere datum, maar toen kwamen we op dezelfde dag als Philippine terecht. Dat wilden we uiteraard ook niet en uiteinde lijk hebben we deze datum gekre gen. Maar die is dus ook geen suc ces." Zaterdag is er nu een uitgekleed programma. In overleg met de Bel gische Waod zal er zaterdag om 17.00 uur een open ICF-wedstrijd over 70 kilometer worden verre den. houdt. Vooral wanneer de verschil len klein zijn, is zo iemand belang rijk. Rivera zette in het eigen Yankee Sta dium achtereenvolgens Plouffe, Cud- dyer en Parmelee met drie -slag aan de kant, waardoor zijn ploeg het duel met 6-4 won. De tengere rechtshandige pitcher gooit meestal dezelfde bal. De hit ters zien de 'cutter' van de inmid dels 41-jarige Rivera al jaren langs komen, maar krijgen hun knuppel nog altijd niet tegen de bal. Het oude record stond met 601 sa ves op naam van Trevor Hoffman. foto Justin Lane/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29