Bert Pentury vier jaar naar Indonesië 28 VOETBALTRAINER Souburger vertrekt vandaag al Record voor Yankee-pitcher Rivera Ajacied Boilesen zes weken aan de kant 'Speelschema WK rugby slavernij' NAC: er is geen geld voor versterkingen Sprinter Davis rond met GreenEdge Djokovic krijgt maand rust voorgeschreven KNVB praat met politiële over makelaars woensdag 21 september 2011 door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Bert Pentury treedt per direct in dienst van de voetbal bond van Indonesië, de PSSI. De Souburger, die vandaag naar Ja karta vliegt, verwacht deze week een contract voor vier jaar te teke nen. De bedoeling is dat hij jeugd trainers gaat opleiden. „In Indonesië is er geen jeugdcom- petitie zoals we die in Nederland kennen", vertelt Pentury. „Die wil men nu opzetten. Hiervoor heb je trainers ook nodig. Men vroeg mij een bijdrage te leveren." De 63-jarige Pentury zal van regio naar regio reizen. „Trainers kun nen zich inschrijven voor een cu- rus jeugdtrainer. In Nederland neemt zo'n cursus een jaar in be slag, maar dat kan daar natuurlijk niet. Daar is geen geld en tijd voor. Bij mij komen ze dan twee weken en dan leer ik hen de ba sis." De Walchenaar sluit niet uit dat hij zelf in Indonesië ook als trai ner aan de slag gaat. „Mogelijk van een nationaal jeugdteam", zegt hij. En heel zijn baan bij de PSSI ziet als mogelijk zijn laatste klus. „Mede omdat ik het voetbal len ook nog bij mijn roots verder wil helpen ontwikkelen, heb ik de ze keuze gemaakt." Door zijn vertrek uit Nederland kan de oud-speler van Middel burg zijn werk niet voortzetten bij De Meeuwen in Zoutelande, waar hij jeugdtrainer was, en Oost- Bert Pentury (links) gaat voor vier jaar aan de slag bij de Indonesische voet balbond. AMSTERDAM Nicolai Boilesen kan naar verwach ting zes weken niet voor Ajax voet ballen. De jonge Deense linker ver dediger heeft een scheurtje in zijn hamstring, zo wees een MRI-scan gisteren uit Boilesen liep de blessure zondag middag op in de uitwedstrijd te gen PSV, toen hij een sprintduel aanging met Jeremain Lens. Vur- non Anita hield aan het duel in Eindhoven een gekneusde enkel over. Hij is vermoedelijk snel weer fit AUCKLAND Het speelschema op het WK rugby in Nieuw-Zeeland krijgt heftige kri tiek van deelnemende landen en spelers. Eliota Sapolu uit Samao spande de kroon met een uitbars ting op Twitter. Hij beschuldigde de internationale rugbybond IRB van „uitbuiting en slavernij". Sa moa verloor zondag van Wales. Het was het tweede duel van dat land in vier dagen, terwijl Wales een week rust had genoten. Ook Canada, Georgië en Namibië hebben geklaagd over het schema. kapelle, waar hij de vrouwenselec tie begeleidde. Ook heeft hij zijn functie als docent bij de KNVB moeten opgeven. De eerste contacten met de Indo nesische bond werden in januari 2010 gelegd. Toen Pentury in juli en augustus van dit jaar naar Zuidoost-Maluku reisde voor het WorldCoaches-project van de KNVB - en vertegenwoordigers van de PSSI hem vergezelden - kwam alles in een stroomversnel ling. Hij voerde er onder meer ge sprekken met bondsvoorzitter Djohar Arifin Husin.-„Het resul taat is dat ik nu vier jaar kan wer ken in mijn land van herkomst." Eenmaal in Indonesië probeert Pentury zijn werk voor de bond te combineren met zijn bezighe den voor de Mobilae Maluku Foundation, die een voetbalschool op Ambon van de grond wil krij gen. „Ik denk dat mijn nieuwe baan daar alleen maar goed voor uitkomt", zegt hij. „De PSSI heeft al verklaard bereid te zijn de school te helpen opzetten." De voetbaltrainer legde gisteren uit dat ook voor hem persoonlijk de betrekking in Indonesië belang rijk is. „Telkens - ik ben weer te ruggegaan sinds 1988 - voelde het landen op Ambon als thuisko men. Na de KNVB-voetbalpro- gramma's en de voetbalclinics in 2008, 2009, 2010 en 2011 is het nooit uitgesproken, intense verlan gen „om niet in den vreemde be graven te willen worden, maar op het eiland Seram, in het dorp van mijn voorouders, alleen maar gro ter geworden. De mogelijkheid om dit verlangen te realiseren is nu groter geworden." BREDA NAC Breda ziet af van het aantrek ken van aanvaller Romano Denne- boom, die vorige week enkele da gen op proef meetrainde bij het team van trainer John Karelse. De Brabantse eredivisionist heeft mo menteel niet de financiële midde len om de selectie te versterken. „We lopen momenteel qua inkom sten achter bij de prognose", aldus algemeen directeur Ed Busselaar. „Daar moeten we dus eerst een slag in maken. We komen van te ver om nu risico's te nemen." SYDNEY GreenEdge lijkt de wielerselectie voor komend seizoen bijna rond te hebben. De nieuwe Australische formatie trok gisteren Allan Davis aan. De 31-jarige sprinter uit Austra lië komt over van Astana en richt zich volgend jaar op de Spelen in Londen en het WK in Nederland. Davis is de 22e aanwinst voor GreenEdge en de dertiende Austra liër. De Nederlanders Pieter Wee ning, Jens Mouris en Sebastian Lan- geveld fietsen vanaf komend jaar ook voor de ploeg. BELGRADO Tennisser Novak Djokovic komt de komende vier weken niet in actie. De Serviër, nummer één van de we reldranglijst, heeft een rug- en rib- blessure. Teamarts Zdenko Milinko- vic zei gisteren in Blic, een krant uit Belgrado, dat Djokovic de bles sure al bij de US Open in New York heeft opgelopen en dat hij nu een maand rust moet houden. Djokovic gaf zondag in de halve fi nale van de Davis Cup tegen Argen tinië geblesseerd op. „Ik wil de blessure niet verergeren." ZEIST De KNVB en andere organisaties uit het Nederlandse betaalde voet bal willen dat (jonge) spelers en clubs beschermd worden tegen spe lersmakelaars. In een gesprek met Tweede Kamer lid Tjeerd van Dekken van de Partij van de Arbeid, die het initiatief nam voor de bijeenkomst, maak ten de partijen duidelijk dat ze vin den dat er een vorm van regule ring moet zijn om de kwaliteit van de beroepsgroep spelersmakelaars te waarborgen. NEW YORK - Mariano Rivera mag zichzelf de beste 'closer' aller tijden noemen. De werper van New York Yankees bracht gisteren in het duel met Minnesota Twins met een fout loze negende inning zijn aantal sa- BILJART Driebanden. Bekercompetitie. Lands Welvaren/Visjes - 's Lands Welvaren 3 8-0, 11-1 in sets: Francis Forton - Sylvia Eckel 2-1 (15-5, 13-15, 15-8); Ronny Daniëls - André Schouwenaar 3-0 (15-3,15-8,15-4); Kees Wit- tens - Markees Joosse 3-0 (15-4, 15-6, 15-4); Richard de Bruin - Peter Raas 3-0 (15-6, 3-15, 15-2). Visjes naar tweede ronde. SCHAKEN Zierikzeese competitie. Jan van der Voorde-Hans Aangeenbrug 0-1, Jan Verduijn den Boer-Kedem Gutkind 0-1, Jos de Kort-Bas van de Graaf 0-1, Mark van Rooten-Teun Brouwer 0-1Martin Krijger-Fok- ko Baakman 1-0, Peter Verkaart-Johan Hoogstrate 1-0, Pang Yuen-Rene van Rikxoort 0-1, Dick Doeswijk-Johan van de Velde 1-0. Stand aan kop: 1. Bas van de Graaf 87, 2. Paul Greefhorst 85, 3. Kedem Gutkind 85, 4. Teun Brouwer 84, 5. Sjaak Spiegels 82. TENNIS Metz (Fra). Mannen. Eerste ronde: Sijsling (Ned) - Dimitrov (Bul) 6-2 6-2, Malisse (Bel/6) - Berrer (Dui) 6-4 3-6 6-4, Paire (Fra) - Goloebev (Kaz) 7-5 6-2, Ro- drigues (Fra) - Koekoesjkin (Kaz) 6-2 3-6 6-4, Renavand (Fra) - Kamke (Dui) 7-5 6-4 Olivier Rochus (Bel) - Robert (Fra) 6-1 6-3, Mahut (Fra) - Junqueira (Arg) 6-3 6-2. Boekarest (Roe). Mannen. Eerste ronde: Seppi (lta/7) - Prodon (Fra) 6-1 4-6 6-1, Gianessi (Ita) - Montanes (Spa/8) 7-5 6-4, Andrejev (Rus) - Torebko (Dui) 5-7 6-4 7-5, Copil (Roe) - Crivoi (Roe) 6-3 6-3, Voland- ves op 602, een record in de major league. Een closer is een werper die pas in de slotfase van een wedstrijd in het veld komt en ervoor moet zorgen dat zijn team de voorsprong be- ri (Ita) - Rui Machado (Por) 6-3 6-3, Ungur Roe) - Rosol (Tsj) 6-4 6-1, Ramos (Spa) - Hane- scu (Roe) 6-4 6-3, Serra (Fra) - Naso (Ita) 6-2 6-4. Guangzhou (Chn). Vrouwen. Eerste ronde: Kirilenko (Rus/1- Alona Bonda- renko (Oek) 6-4 6-2, Gajdosova (Aus/2) - Han Xinyun (Chn) 6-2 6-1, Chan Yung-Jan (Tai) - Pervak (Rus/3) 4-1 opgave, Zheng Jie (Chn) - Brianti (lta/6) 7-6 (3) 6-4, Dijas (Kaz) - Sun Shengnan (Chn) 6-1 6-4, Minella (Lux) -Xu Yi- fan (Chn) 2-6 7-6 (5) 6-0, Zhao Yijing (Chn) - Doi (Jap) 6-4 6-3, Brémond (Fra) - Korittseva (Oek) 6-1 6-3, Loestsjanska (Oek) - Jovanovski (Ser/5) 6-3 4-6 7-6 (4), Rybarikova (Slw/8) - Craybas (VSt) 6-3 4-6 6-2, Scheepers (ZAf/7) - Sevastova (Let) 7-5 1-6 6-3. Seoul (ZKo). Vrouwen. Eerste ronde: Doesjevina (Rus) - Schiavone (lta/1) 7-6 (4) 6-2, Bartoli (Fra/2) - Llagostera Vives (Spa) 6-2 6-2, Gorges (Dui/3) - Sema (Jap) 6-1 6-1, Martinez Sanchez (Spa/6) - Falconi (VSt) 6-3 6-3, Pliskova (Tsj) - Rott- mann (Oos) 6-1 7-5, Begu (Roe) - Amanmoera- dova (Oez) 6-1 6-3, Daniilidou (Gri) - Kim So-jung (ZKo) 4-6 6-2 7-5, Hercog (Slv) - Ku- cova (Slw) 6-0 6-2, Voskobojeva (Kaz) - Maka- rova (Rus) 6-4 6-4. WIELRENNEN WK wielrennen, individuele tijdrit. Vrouwen: 1. Arndt (Dui) 27,8 km in 37.07 (44,931 km/u), 2. Villumsen (NZe) 0.21, 3. Pooley (GBr) 0.24, 4. Whitten (Can) 0.26, 5. Hughes (Can) 0.36, 6. Van Dijk (Ned) 0.38, 7. Shaw (Can) 0.39, 8. Neben (VSt) 0.41, 9. Fa- hlin (Zwe) 0.55,10. Vos (Ned).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28