sport 12 7 I zorgvragend' Snel even foto's bekijken bij de Kuip Feyenoord houdt in bekerwedstrijd het goede gevoel vast Sablikova neemt geen risico's Judith Arndt Herstel Gesink vergt zeker halfjaar Arsenal houdt vertrouwen in Wenger Van Tiggelen nieuwe trainer Heerjansdam Ook Van Basten heeft wel oren naar HSV KNVB- woensdag 21 september 2011 Martina Sablikova kon in Kopenhagen haar olympische ambities op de fiets niet onderstrepen. De Tsjechische schaatsster, veelvoudig olympisch kampioe ne, kwam er in de tijdrit niet aan te pas. „Ik was angstig in de bochten. Met het schaatsseizoen voor de boeg kan ik natuurlijk niet al te veel risico nemen." In Londen wil ze volgend jaar eveneens op de tijdrit uitkomen. foto Robert Vos/ANP dan aan het begin van het jaar. „Ju dith Arndt is ook broodmager", stelde ze geruststellend vast. Macht zit hem volgens haar niet altijd in VARSSEVELD Wielrenner Robert Gesink is van wege zijn gebroken bovenbeen ze ker een halfjaar uit de roulatie. Dat meldde de renner gisteren. „Ik moet eerst weer leren lopen. Daar na zien we wel verder." Gesink kwam tijdens een training afgelopen weekend ongelukkig ten val. Hij werd zondag in Amersfoort al met succes geopereerd. LONDEN Ondanks de slechtste seizoensstart in 58 jaar is een vertrek van mana ger Arsene Wenger voor voetbal club Arsenal niet aan de orde. Dat meldde Ivan Gazidis, technisch di recteur van de 'Gunners', gisteren aan de BBC. „Dat zou een pad zijn dat we niet willen bewandelen", stelde hij. Arsenal staat na vijf speelronden op de zeventiende plaats. Judith Arndt (35) begroette de door haar behaalde wereldtitel tijdrijden zeer emotioneel. „Ik heb zo lang op deze medaille gejaagd", vertelde de Duitse, „ik kan gewoon niet zeggen hoe veel dit voor me betekent. Ik werd na.de finish ge woon duizelig van alle emoties." Arndt, vorig jaar nog tweede ach ter de Britse Emma Pooley, wist on derweg niet hoe ze ervoor stond. „Ik had geen oortje en heb de eer ste ronde voorzichtig gereden van wege de regen. Daarna droogde het aardig op en kon je op twee bochten na er vol invliegen." massa. Met een nog specifiekere training, met meer ervaring en op een ander parkoers denkt ook de lichte Vos dus nog altijd een kans te maken op olympische goud in de tijdrit. Wie daar ook aan mag gaan den ken is Ellen van Dijk. De Utrechtse finishte in Kopenhagen als zesde en bleef daarmee tot haar grote vreugde Vos voor. „Top acht en bes te Nederlander betekent dat ik me heb genomineerd voor Londen." Bondscoach lohan Lammert be aamde het. „En met haar tiende plaats voldoet Marianne aan de no minatienorm van het NOCNSF. In principe vormen deze twee dus al de tijdritploeg voor de Spelen." Lammerts zei te kunnen leven met de tiende plaats van Vos. „Ver geet niet van waar ze komt. Sinds anderhalf jaar pas ze is echt met tijdrijden bezig. Ze kan nog ge noeg verbeteren." Vos ziet het net zo. „Dit soort tikken zet me wel weer op scherp. Het is allemaal niet zo evident waar je mee bezig bent. Hier moet ik iets mee gaan doen." HEERJANSDAM Oud-international Adri van Tigge len is per direct aangesteld als trai ner van zaterdag-hoofdklasser Heerjansdam. Hij is de opvolger van de recent vertrokken Hans Maus. Heerjansdam heeft na drie speel rondes nog nul punten in de hoofd klasse B, waarin ook Kloetinge en Hoek uitkomen. HAMBURG Nadat eerder Huub Stevens kenbaar maakte wel als trainer van het kwakkelende Hamburger SV aan de slag te willen, staat ook Marco van Basten open voor die functie. Dat meldde de zaakwaarnemer van de oud-trainer van Ajax en het Neder lands elftal, Perry Overeem, giste ren in de Duitse krant Die Welt. De club zelf wil niet ingaan op na men van mogelijke kandidaten. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Stoer schuifelt hij langs het busje van de Mobiele Een heid, richting de vier politieagen ten en hun paarden. Een blikje bier in de rechterhand, uit zijn linker broekzak steekt een pakje shag. De cap van zijn petje zit ver boven zijn ogen, onder zijn jas is een shirt van Feyenoord zichtbaar. Zodra hij dichterbij komt, pakt de agente te paard meteen een rood, plastic mapje. Het is niet moeilijk om waar te ne men dat ze snel wat foto's bekijkt. Het mapje zit vol met gezichten van mogelijke daders van de onge regeldheden, drie dagen eerder voor het Maasgebouw. Deze sup porter mag zijn weg vervolgen, want zijn foto zit niet in het mapje. Hij loopt weer richting de plek waar zaterdagavond agenten met getrokken pistolen klaarstonden. Het busje van het glasbedrijf is, ruim twee uur voor de aftrap van het bekerduel Feyenoord-AGOW, net verdwenen. Eén deur van de ingang van het Maasgebouw is vervangen, de ande re nog niet. Een houten plank is nog steeds het bewijs dat het hier flink tekeer is gegaan. Alleen is er nu wel een zwart doek met het Feyenoord-logo voor gehangen. Iets verderop staat een witte politie bus, vlak bij twee ME-busjes. Tien tallen agenten te voet en te paard en stewards in gele hesjes houden het parkeerterrein en de ruimte voor het Maasgebouw in de gaten. De sfeer is gemoedelijk, maar tege lijkertijd is wel duidelijk dat de strijd nog niet is gestreden. De be stuursleden van Feyenoord weige ren de handdoek te gooien, maar het kleine, fanatieke deel van de aanhang zal blijven aandringen op het vertrek van wat in hun ogen fa lende beleidsbepalers zijn. Finan cieel directeur Onno Jacobs heeft zijn vertrek drie maanden geleden aangekondigd, maar de algemeen directeur (Eric Gudde), commer cieel directeur (Mark Koevermans) en leden van de Raad van Commis sarissen (onder anderen Dick van Well) zijn dat niet van plan. Zij gaan door op de ingeslagen weg, die er zowel in sportief als finan cieel opzicht een stuk minder hob belig uitziet. Tot tevredenheid van het overgrote deel van het Legioen. Om hun afkeer duidelijk te maken én het personeel van de club een hart onder de riem te steken, heb ben ruim 22.000 Feyenoord-aan- hangers de afgelopen dagen hun handtekening onder een petitie ge zet. Vóór Feyenoord, tégen geweld, benadrukt Maurice de Ruiter een uur voor de wedstrijd. Hij is de ac tie zondagochtend gestart en posi tief verrast door de respons. „Het was me niet om de publiciteit te doen", zegt De Ruiter. „De club is op de goede weg en het is zó no dig dat iedereen met elkaar blijft praten. Feyenoord moet weer om hoog. Acties zoals afgelopen zater dag helpen daar niet bij." Hij over handigt de map met handtekenin gen aan Eric Gudde, die meteen zijn dank uitspreekt. „Ik vind dit een mooi en bijzonder moment", bekent de directeur. „Het is type rend voor het grote Legioen, dat Feyenoord altijd, in voor- en tegen spoed, blijft steunen." Gudde blijft onder vuur liggen bij een deel van de aanhang, maar weet ook dat het gros van de fans de relschoppers die verantwoorde lijk zijn voor de ongeregeldheden de rug toekeert. „Natuurlijk had ik bepaalde zaken de afgelopen jaren beter of anders aan kunnen pak ken", weet Gudde. „Maar het gaat financieel nu de goede kant op, we zijn op weg naar Categorie 2 van de KNVB, en in sportief opzicht pakken we de draad ook weer op. Ik denk dat de toekomst van Feye noord er weer positief uitziet." Een paar meter verderop knikt De Ruiter bevestigend. „Deze club gaat nooit kapot." Maurice de Ruiter (rechts) overhandigt een petitie met 22.000 handtekenin gen tegen supportersgeweld aan directeur Eric Gudde. foto ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Voor een ploeg die lekker draait, kan een bekerwed strijd tegen een op papier veel zwakkere tegenstander soms uit draaien op een vervelend avondje. Dan is de concentratie vaak min der, sluipt er wat gemakzucht in en kan de underdog ineens voor meer tegenstand dan vooraf werd gedacht zorgen. Voor Feyenoord was het duel met AGOW daarom een mooie test, die de Rotterdam mers goed doorstonden (4-0). Tegen de hekkensluiter in de Jupi- ler League probeerde Feyenoord het tempo hoog te houden. Het maakte binnen een kwartier de eer ste treffer (Sekou Cissé) en stond bij rust al op een 2-o-voorsprong, dankzij een afstandsschot van Ka- rim El Ahmadi. De score had in het eerste bedrijf nog veel hoger uit kunnen vallen, als onder ande re Jerson Cabral wat minder egoïs tisch was geweest. Zelf schieten vanuit een moeilijke hoek, waar een voorzet een zekere treffer had opgeleverd' het zijn zaken waar Ro nald Koeman niet van houdt. De trainer eist van zijn ploeg iede re keer weer de juiste instelling, zo wel binnen als buiten het veld. Zo stipte Koeman een dag voor het be kerduel aan dat hij verbaasd was dat weinig spelers wisten wat AGOW vrijdag in de Jupiler Lea gue had gedaan. Hij wil dat zijn spelers meer met hun werk bezig zijn. Koeman heeft er de afgelopen weken ook voor gezorgd dat er een duidelijke afstand is tussen hem en zijn spelers. Aan alles is te merken dat zijn selectie respect heeft voor zijn staat van dienst en manier van werken. Koeman wil er alles aan doen om niemand te laten verslappen, na de goede competitiestart. Het vorig seizoen zwak presterende Feye noord is dit seizoen nog ongesla gen, heeft evenveel punten als Ajax en slechts een minimale achter stand op FC TWente en AZ. Die laatste ploeg is zondag de te genstander. De opstelling zal in Alkmaar wel afwijken van de ploeg die gisteravond AGOW op zij zette, want Koeman hield onder anderen John Guidetti en Keivin Leerdam vanwege lichte blessures aan de kant. Het op vijf plaatsen gewijzigde elf tal had echter weinig moeite met de formatie uit Apeldoorn. Het constante overwicht van Feye noord resulteerde kort na rust in een rake kopbal van Otman Bakkal (3-0), die daarna net als Jerson Cab ral ook rust kreeg. Het duo werd af gelost door Ricky van Haaren en Anass Achahbar. Het grote talent, dat tegen Heerenveen al zijn de buut had gemaakt, had iets meer dan tien minuten nodig om zijn eerste treffer in de hoofdmacht van Feyenoord te maken. Achah bar werd met een steekpass vrijge- speeld en schoot met links de 4-0 binnen. De kleine, pas zeventienjarige spits liet daarna nog een paar keer zien dat hij een speler is waar Feye noord in de toekomst veel plezier aan kan beleven. Tweede ronde. Montfoort-Sparta Rotterdam 1 -6, VW-Venlo-sc Heerenveen 0-2, Feye noord-AGOW Apeldoorn 4-0, Go Ahead Eagles-Helmond Sport 3-1 (na verlen ging), IJsselmeervogels-FC Dordrecht 0-2, Fortuna Sittard-NEC 2-4 (na verlenging), SC Cambuur-FC Zwolle 0-1, Bennekom- Roda JC 1-6, WKE-FC Den Bosch 1-2, ARC-MW Maastricht 0-8, Excelsior's 1-Ex-1 celsior 0-5, Sparta Nijkerk-Staphorst 4-2 (na verlenging), Harkemase Boys-Willem II 4-2 (na verlenging).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27