20| zeeland LPM is dankzij D66 verlost van coffeeshopdossier 'Anbo wil Perkoenpaaltjes mix WIE NEEMT STRAKS MIJN ONDERNEMING OVER? Gastvrouw Katseveer genomineerd DIJKEN Hobbyfotograaf Juliette Timmerman brengt een ode aan de woensdag 21 september 2011 w Tot de volgende verkiezin gen in 2014 geen coffeeshop in Middelburg. Dat besluit nam een kleine meerder heid van de raad afgelopen maandagavond. Aan de Vlasmarkt in Mid delburg staat een pand je dat eigendom is van de gemeente. Gelegen in een gebied vol kroegen, pizze ria's en honderd meter van een nachtcafé. Men is daar dus wel wat gewend als het gaat om uitgaanspu bliek. Als je dan toch een coffee shop wil vestigen in Middelburg, die ook nog moet worden gerund door een stichting die de zegen heeft van de gemeenteraad, lijkt dat toch een ideale locatie. Een cof feeshop op die plaats geeft nauwe lijks extra overlast en de politie houdt dit uitgaansgebied toch al in de smiezen. Er is in de raad een meerderheid voor een coffeeshop. Voor de ver kiezingen een meerderheid met één stem, na de verkiezingen heb ben de voorstanders drie stemmen meer dan de tegenstanders. Dat er anderhalfjaar na de vorige verkie zingen nog steeds geen coffeeshop is, is vooral aan één partij te wij ten, of zo men wil, te danken: de Lokale Partij Middelburg. De LPM belijdt met de mond voorstander te zijn van een coffeeshop. Woord voerders in de raad laten niet na om tegenstanders de groei van de straathandel in de schoenen te schuiven. (Al is voor een toename van dealen op straat volgens de po litie geen enkele aanwijzing). Maar door hun radicale afwijzing van een coffeeshop in de binnenstad en in de wijken, blokkeert deze door Theo Ciele partij in de praktijk al anderhalf jaar de komst van een coffeeshop. D66 bedankte op voorhand al voor de eer om binnenskamers naar een locatie te gaan zoeken. Groen- Links haakte af toen de partij merkte dat de LPM onwrikbaar bleek in haar standpunt over de lo catie. De PvdA, in de persoon van Peter de Doelder, bleef manmoe dig proberen, desnoods dan maar op een mindere locatie, maar kwam ook niet verder. Gezien de verdeeldheid in de raad is het ook geen verrassing dat de stichting die de coffeeshop zou moeten gaan runnen, niet van de grond komt. En die stichtingsvorm in voor de PvdA weer een voorwaarde. D66 gooide maandag de knuppel in het hoenderhok. Als het zo moeizaam moet, laat het dan maar zitten tot de volgende verkiezin gen. Het had een breekijzer kun nen zijn om in de raad een oplos sing te forceren. Maar in plaats daarvan kwamen er vanuit de PvdA en de LPM verwijten rich ting de andere voorstanders dat ze langs de lijn bleven staan, maar er werd geen zicht op een oplossing geboden. De discussie ligt tot 2014 stil. Tot tevredenheid van de tegen standers en van tenminste een deel van de LPM en haar achter ban.. Want zeggen dat je een coffee shop wil is één ding, de moed to nen om tegen omwonenden te zeg gen dat de shop bij hen in buurt komt, is heel wat anders. wilhelminadorp - Jessica van der Weel van het onlangs heropende restaurant Katseveer bij Wilhelmi- nadorp is genomineerd als 'talent volle gastvrouw 2012' voor de GaultMillau Awards. Die worden maandag 3 oktober uitgereikt op het Fine Food Professional evene ment in Amsterdam. Chef Jannis Brevet van Inter- Scaldes in Kruiningen, jureert daar dan de 'veelbelovende chefs 2012'. door Rob Paardekam heinkenszand - De Anbo moet met zijn tijd mee. Dat vindt voor zitter Cees Droste van de afdeling Groot Borsele. Hij ziet dat 'jongere ouderen' maar mondjesmaat lid worden van de bond en wil daar verandering in brengen. De Anbo, een belangenorganisatie voor ouderen, heeft volgens Dros te bij veel mensen een suf imago. Alsof er alleen maar bingo wordt gespeeld. „Dat gebeurt ook", zegt Droste. „Maar de Anbo heeft zo veel meer te bieden." Hij doelt onder meer op de hulp die de organisatie biedt bij allerlei problemen, zoals bijvoorbeeld het invullen van de belastingformulie- Oranje dooiermos is één van de meest voorkomende korstmossen. Sommige paaltjes zijn beschilderd. Juliette Timmerman bij een rij perkoenpaaltjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20