'Een fietshelm zit niet Beosound 5 Encore 181 zeeland OPEN DAGEN B&O digitaal muziek systeem www.binnenuit.nl Bus naar Zep en Mortiere vanaf 11 december 2e M-Line matras halve prijs www.binnenuit.nl Fancy fair MM Ét*' =-#>• '-&4jk Driedaagse woonbeurs in Timmerfabriek De provincie heeft het afgelopen jaar fietshelmen uit gedeeld aan basisscholen in Vlissingen en Middel burg. De gemeente Veere was gisteren aan de beurt. ProRail knapt fietsenstalling Middelburg op Woninginbraak ^emaoistedingen warQaal Inwoners van Klarenbeek winnen ijsjes Grote Kerk Goes decor modeshow Plan voor brug over N57 op de Brouwersdam www.binnenuit.nl woensdag 21 september 2011 middelburg - Niet vanaf 1 januari, maar al vanaf 11 december begint Connexxion een halfuursdienst van het NS-station via de wijk Dauwendaele naar het Zep en meubelboulevard Mortiere. De bussen rijden van maandag tot en met zaterdag, elk uur, van 9.30 tot 18.00 uur. Daarnaast blijft de huidige dienst regeling ten behoeve van de ROC leerlingen op het Zep rijden. Niet de buslijnen 50 en 57, zoals eerder gemeld, maar lijn 65 gaat de dienst uitvoeren. Peuterspeelzaal Peuterpret in Aag- tekerke houdt vandaag een fancy fair bij het gebouw aan de School straat in Aagtekerke. Op het programma staan onder meer activiteiten als schminken, grabbelen en verschillende spelle tjes. Verder is er een kindervrijmarkt voor kinderen en ouders. Daar naast is er ook verkoop van bloe men, koffie, thee, limonade en vets gebakken wafels. De fancy fair duurt van 14.00 tot 16.00 uur. vlissingen - In de Timmerfabriek aan de Koningsweg in Vlissingen wordt komend weekeinde de woonbeurs Werelds Wonen Wal cheren gehouden. De beurs is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Bezoekers vinden op de beurs informatie over de nieuwste woningbouwpro jecten en het aanbod van koop- en huurwoningen. Marsaki presenteert op deze beurs diverse nieuwbouwplannen in Vlissingen, Grijpskerke, Aagteker ke, Meliskerke en Oostkapelle. Ook zijn enkele projecten uit de Bevelanden te zien. L'escaut woonservice uit Vlissin gen en Woonburg uit Koudekerke staan op de beurs met stands waar in informatie wordt gegeven op hun actuele aanbod aan huurwo ningen op Walcheren. SSXESBBaSSSSaBBBB FIET5HELMENACTIE door Yorben Weststrate door Annemarie Zevenbergen midddelburg - ProRail en NS zijn deze week gestart met opknappen van de bewaakte fietsenstalling van het station in Middelburg. Er komen beter toegankelijke, dubbel- laagse fietsenrekken, veelal met uit- schuifgoot. De rekken worden ook breder, waardoor het aantal plaat sen van 453 naar 407 terugloopt. Volgens ProRail blijkt uit onder zoek dat daardoor geen tekort ont staat. Daarnaast worden de looppa den overzichtelijker. Er komt te vens een oplaadpunt voor elektri sche fietsen. De verlichting wordt ook vernieuwd. Tijdens de werk zaamheden, tot 18 oktober, blijft de stalling in gebruik. Het werk is onderdeel van het landelijk project 'Ruimte voor de Fiets'. Basisschool de Wegwij zer uit Serooskerke kreeg gisteren als eerste school, uit de gemeen te Veere, de gratis fiets helmen uitgedeeld. De hoofdbe schermingen worden verstrekt door de provincie Zeeland en Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. Bij de Serooskerkse basisschool vinden ze het een goed initiatief, maar er zijn wel twijfels. Een leer kracht reageert: „We zijn als school uitgekozen en krijgen de gratis helmen toegestuurd. Of de kinderen die gaan dragen zal aan de ouders liggen. Die moeten het dragen van de helmen stimuleren. Ook proberen wij het dragen na tuurlijk te motiveren. Vaak geldt dat als er één schaap over de dam is, dat er meer volgen." De helmen worden alleen in de onderbouw verstrekt. „Voor de groepen 1 en 2 vind ik het zeker een goed idee, die kleintjes rijden vaak nog niet zo stabiel en vallen over stoeprandjes en putten. Bij groep 3 en 4 vind ik het alweer twijfelachtig, die kinderen kunnen vaak al genoeg stuurfoutjes corrige ren, waardoor ze op hun fiets kun nen blijven zitten." In Middelburg, bij de basisschool Vossenburch, zijn de helmen twee weken geleden al uitgedeeld. Direc teur Herman Satter vindt het een goede actie: „Wij doen mee omdat het de veiligheid van de kinderen bevorderd. Een deel van de kinde ren was ook enthousiast. Sommi ge leerlingen kwamen zelfs voor hun broertje of zusje om een helm vragen." Maar de hamvraag is: blijven de kinderen ook na twee weken de helmpjes nog dragen? Satter: „Wij proberen het op school zo veel mogelijk te stimule ren. Wij verplichten bijvoorbeeld de kleintjes op de kleuterfietsen een helm te dragen. Maar het be langrijkste deel ligt bij de ouders De onderbouwleerlingen van basisschool De Wegwijzer in Serooskerke thuis. Zij moeten de kinderen mo tiveren en vertellen dat het veiliger is om de hoofdbeschernjing aan te doen. Gelukkig is een deel van de kinderen nog altijd enthousiast." Abigael Puroja van de pro vincie Zeeland legt uit waarom de fietshelmen worden uitgedeeld: „We willen de verkeersveiligheid vergroten en de verkeersslachtoffers die we kun nen voorkomen naar nul brengen. Vroeger hebben we acties gehad, bijvoorbeeld 'gordels ook achterin' en verplicht een helm dragen op een scooter. Nu kiezen we voor fietshelmen, want bij een val op je hoofd, vangt de bescherming onge veer 85 procent van de klap op." Alleen de kinderen in de onder bouw van de basisscholen krijgen een helm omdat die kleinsten nog kneedbaar zijn. „Het is de bedoeling dat ze op den duur zelf een helm willen dragen en daar proberen wij bij te hel pen", zegt Puroja. Leerlingen van de Theo Thijssen Paauwenburg in Vlissingen heb ben vorig jaar de helmen gekre gen. Daar zijn resultaten zichtbaar. Directeur Rob Geljon legt uit hoe veel de helmen nog gebruikt wor den door de kinderen. „Het is heel verschillend, de ouderen dragen hem bijna niet meer. Laatst ging groep 7 naar de bioscoop op de fiets en toen had niemand uit zich zelf die helm meegenomen. Maar vlissingen - In de nacht van zon dag op maandag is ingebroken in een woning in Bossenburg in Vlis singen. De inbreker(s) vernielde(n) de ruit van de voordeur en wisten zo de woning binnen te dringen. Uit het huis werden een televisie, een playstation, een portemonnee met persoonlijke papieren en meer dan duizend euro aan con tanten gestolen. Kom naar Grijpskerke, ontdek de mooiste dingen en maak kans op een wooncheque van €250,= 22 23 24 september do vrij rat interieur Atelier voor onverwachte meubelen Schuitvlotstraat 6 4364 AD Grijpskerke www.warstaal.nl middelburg - Inwoners van de Middelburgse wijk Klarenbeek ma ken kans op een ijsje. De IJsprijs van de Nationale Postcode Loterij is namelijk deze maal gevallen in die wijk met de code 4333. Volgens het bedrijf gaat het in to taal om 1043 winnende loten die door wijkbewoners zijn gekocht. De gelukkige winnaars krijgen de komende dagen een coupon thuis gestuurd waarmee zij hun prijs kunnen ophalen op een locatie bij hen in de buurt. Het gaat om Ben 8c lerry's. Het loterijbedrijf werkt met deze ijsfabrikant samen omdat die ook een sociaal gezicht zou hebben. goes - Opnieuw is de Grote Kerk in Goes het decor voor het Fashi on Event, een modeshow omlijst met muziek en lifestyle. Vrijdag la ten vanaf 20.30 uur modezaken uit Goes en omstreken op een cat walk zien wat er komend seizoen allemaal voor moois in de rekken hangt. De show wordt gelardeerd met muzikale optredens en culinaire hapjes. Om 23.00 uur verplaatst de scene zich naar Club Devo aan de Grote Kade. Kaarten, verkrijgbaar bij de deelnemende winkels, kos ten 25 euro. Een deel daarvan gaat naar de stichting Sawasdee, die jongeren helpt in Cambodja. zierikzee - Over de N57 op de Brouwersdam moet volgens de ge meente een brug worden ge bouwd. Die is bedoeld voor fietsers en voetgangers en moet het gebruik van het voetgangerstunneltje West-Repart ontmoedigen. In dat tunneltje gebeuren volgens het ge meentebestuur 'sociaal onwenselij ke zaken'. De brug moet over enkele jaren klaar zijn, als alle plannen op de dam zijn uitgevoerd. Meest opval lende zaken zijn de 200 miljoen kostende Jachthaven van de Toe komst, het ecohotel en het duikho- tel met onderzeemuseum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18