Zeeland PZC Moskee beklad en ramen vernield 17 Uitbater van KFC failliet LPM wil opheldering over schulden Computer WALCHEREN 18 en 19 22 MIDDELBURG Beledigende woorden op gebouw aan Stromenweg Het is passen en meten op het Bellamypark almanak Woensdag 21 september 2011 'Het zit niet echt in onze cultuur' Roosevelt in direct gevaar Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De nieuwe moskee aan de Stromenweg in Middelburg is beklad met beledigende woor den. Ook zijn ruiten van het pand in aanbouw vernield. Onbekenden hebben afgelopen weekeinde de woorden 'kkvar- kens' en 'varkens' op een van de muren van de moskee gespoten of geverfd. Daarnaast zijn zes ramen ingegooid. In drie gevallen ging MIDDELBURG - KBS Middelburg BV, de uitbater van Kentucky Fried Chicken op het Zep, is fail liet. De rechtbank in Middelburg heeft gisteren het faillissement uitgespro ken. Ook de zusterbedrijven KBS Breda en KBS Tilburg zijn bankroet. Voor de vestiging in Hengelo is fail lissement aangevraagd. De KBS BV's zijn in handen van ondernemer Johan Bruinsma uit Lelystad. Gisteren zou er voor de rechtbank in Middelburg een kort geding dienen, maar dat ging niet door vanwege het faillissement. KFC Holdings BV en Yum! Restau rants International hadden van KBS geëist dat de zaak in Middel burg ontmanteld zou worden. De franchise-overeenkomst was opge zegd omdat KBS zijn financiële verplichtingen niet zou zijn nage komen. De vestiging in Middelburg was sinds vorige week donderdag dicht. Dat gold ook voor de andere KFC's van KBS in Breda, Arnhem, Hengelo, Venlo en Eindhoven. Een aantal vestigingen zijn letter lijk leeggehaald. Dat was overigens in Middelburg gisteren niet het ge val. Het is niet duidelijk wat er met de KFC op het Zep in de toe komst gaat gebeuren. het projectiel door de dubbele ra men. Bij de andere ruiten is één glaslaag vernield. Voorzitter Ismail Kastaci van de stichting Yildrim Beyazit heeft geen idee in welke hoek gezocht moet worden om bij de daders uit te komen. Hij vertelde dat het niet de eerste keer is dat onbekenden zulke discriminerende leuzen schil derden op het pand en dat er rui ten zijn ingegooid. Volgens omwonenden zijn er tot nu toe drie maal meerdere ruiten vernield en zijn er ook al eerder be ledigende woorden geschreven op het gebouw. De eerste maal kort voor de zomer. Gedurende de zo mervakantie was het gebouw ook het mikpunt van vandalen. Kastaci vertelde gisteren dat er de eerste twee maal aangifte gedaan is bij de politie van de vernielin gen. Zover hij wist is er nog nie mand opgepakt voor die wanda den. Een woordvoerder van de politie bevestigde dat. Volgens haar is het heel moeilijk om zulke daders op heterdaad te betrappen. De kosten voor het herstellen van de schade kan volgens de voorzit ter niet verhaald worden op de ver zekering. „Wij moeten het zelf be talen." Hoeveel geld er met het schoonma ken van de gevel en het herstellen van de schade aan de ruiten ge moeid is, kon hij gisteren nog niet vertellen. Wel liet hij weten dat het beslist niet prettig is om als moslimorganisatie met zulke ver nielingen geconfronteerd te wor den. De voorzitter kon nog niet vertel len wanneer de nieuwe moskee in gebruik wordt genomen. De bouw is drie jaar geleden begonnen. Door geldgebrek lukte het niet de bouw in een keer af te ronden. De gelovigen maken nu nog gebruik van de moskee die gevestigd is in het achttiende eeuwse pand Deme- rary aan het Oostkerkplein in het centrum van Middelburg. Dat pand staat te koop. VLISSINGEN - Wie mooi wil zijn moet pijn lijden. Die oude wijsheid gaat ook op voor het Vlissing- se Bellamypark. De werkzaamheden voor de re constructie van het hart van Vlissingen zijn in vol le gang. Maar het is werken op de vierkante me ter. En dat betekent onder meer passen en me ten voor auto's en Nieuwendijk en de ander verkeer van en i Boulevard. foto Lex de h Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De Lokale Partij Middelburg (LPM) wil weten of de gemeente Middelburg nog pro beert de schulden te innen van het mislukte jongerenproject in de Stadsring aan de Kruitmolenlaan. Ook vraagt de partij wanneer een schuld beschouwd wordt als onin baar en of de gemeenteraad daar bij betrokken wordt Bijna vijf jaar geleden startte een particuliere stichting in de Stads ring met als doel jongeren via acti viteiten als boksen en dansen van de straat te houden en ze op die manier een kans te geven. De stich ting won in 2009 zelfs de Walcher- se Mozaïekprijs omdat die sport school, aldus de jury, een bijdrage leverde aan de multiculturele sa- menleving. Vorig jaar werd duidelijk dat de stichting kampte met een forse huurachterstand. Het is niet gelukt die achterstand weg te werken. Wethouder Albert de" Vries liet on langs weten dat die stichting een schuld had bij de gemeente van 32.085,34, exclusief wettelijke ren te. Ook waren er nog andere schuldeisers. De Vries meldde toen ook dat in opdracht van de gemeente een deurwaarder onder zocht of het mogelijk was een deel van de schuld te verrekenen. De LPM wil nu ook weten of het dagelijks bestuur van de gemeente niet eerder signalen kreeg dat het mis ging met die stichting. Niet iedereen is goed met computers. Op dat Goese kantoor heeft een me dewerkster regelmatig ruzie met het apparaat. De ICT-man moet er dan aan te pas komen om haar weer digitaal op weg te helpen. Een mannelijke collega is er op zijn beurt juist heel handig mee. Vrolijk stapte hij onlangs met zijn laptop het kantoor binnen. Hij deelde mee dat hij zijn computer eens flink zou gaan opschonen. Dat was volgens hem hard nodig, en hij had toch een uurtje niets te doen. Een tijdje later kwam hij met een te vreden blik op het gezicht zijn kamer weer uit. „Het is gelukt, hoor", liet hij zijn col lega's weten. „Ik heb liefst 11 gigabite opgeruimd." De vrouwelijke collega keek hem be zorgd aan. „Dan heb je nu zeker wel last van je rug?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17