binnenland 7 EU-doel gehaald NMa onderzoekt HSL Politie i pakt problemen computersystemen aan Nazomeren in TURKIJE! KRA5.NL natuur Zeilmeisje Laura stopt met school Rechter weer aan het werk na veroordeling BOEK ONLINE of bel 0900-9697 ZWOLLE - Een Zwolse rechter die eerder werd veroordeeld voor schending van zijn geheimhou dingsplicht, mag weer aan de slag. De president van de rechtbank gaf de man een officiële waarschu wing, maar dat staat niet in de weg dat hij de draad weer kan op pakken. De Zwolse rechter kreeg in juni van dit jaar een boete van 500 euro. Een Zwolse officier van justitie werd vrijgesproken. waarom zou je meer betalen dinsdag 20 september 2011 O zie onze website:binnenland Notitie Effecten van het kabi netsbeleid voor milieu klimaat DEN HAAG - De kabinetsplannen op het gebied van milieu-, kli maat- en natuurbeleid zorgen en voor dat Nederland zijn Europese verplichtingen op dit gebied slechts ten dele kan nakomen. Dat staat in een notitie van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), die staatssecretaris Joop Ats- ma (Milieu) gisteren naar de 1\vee- de Kamer heeft gestuurd. De onderzoekers plaatsen vooral vraagtekens bij toekomstige wa terkwaliteit. Bezuinigingen en het Bestuursakkoord Water zouden er voor kunnen zorgen dat geplande doelstellingen op dit gebied niet worden gehaald, staat in de doorre kening van de regeringsplannen. In het bestuursakkoord wordt gere geld dat lagere overheden taken overnemen van de landelijke over heid. Dat akkoord moet nog worden uit gewerkt, dus de PBL-inschatting is nog omgeven met onzekerheden. Maar door kortingen op het wa- terkwaliteitsbeleid kan het percen tage wateren dat voldoet aan Euro pese kwaliteitsdoelen dalen, aldus het PBL. Atsma schreef gisteren in zijn reac tie dat het kabinet prioriteit geeft aan waterveiligheid en dat er nog zeeën van tijd zijn om kwaliteits doelstellingen te halen. Ook wijst hij er op dat het PBL geen reke ning houdt met innovatieve oplos singen die eraan zitten te komen. De rekenmeesters plaatsen ook vraagtekens bij het behalen van het Europese streefpercentage 'her nieuwbare energie' in 2020. Derge lijke energie wordt opgewekt uit bijvoorbeeld zonnestraling, wind kracht en aardwarmte. Europa wil dat in 2020'het aandeel hernieuw bare energie in Nederland 14 pro cent bedraagt. „Uitgaande van de plannen die momenteel doorrekenbaar zijn, neemt het aandeel hernieuwbare energie toe van 4 procent in 2010 tot 9 a 12 procent'in 2020", staat in de notitie. BROUWERSHAVEN - Zeilster Laura Dekker uit wordt, begon vorig jaar aan een solozeiltocht Brouwershaven is gestopt met school. Ze heeft rond de wereld. De rechter gaf haar toestemming tegen het NOS Jeugdjournaal gezegd dat ze het voor de reis en zei daarbij dat haar ouders verant- te druk heeft met zeilen. Dekker, die vandaag 16 woordelijk zijn voor haar scholing. De Kinderbe- scherming kan de beslissing van Laura volgens de NOS niet tegenhouden. Daar komt bij dat buiten Nederland andere regels op het gebied van scho ling gelden. archieffoto Marcel Antonisse/ANP DEN HAAG - De Nederlandse Mede dingingsautoriteit (NMa) bekijkt of de Nederlandse Spoorwegen (NS) hun monopoliepositie als ex ploitant misbruikt om reizigers duurdere treinkaartjes te verko pen. De reizigersorganisatie Maatschap pij Voor Beter OV heeft bij de NMa een klacht ingediend dat de nieuwe dienstregeling voor trei nen tussen Amsterdam en Rotter dam onevenredig slecht uitpakt voor 'gewone' reizigers. Deze zitten op het traject, dat nu met een intercity een uur duurt, gemiddeld tien minuten langer in de trein en worden zo de duurde- •re hogesnelheidstrein (HSL) inge jaagd, zo stelt de reizigersclub. Reizigersorganisatie Rover stelt in een reactie het ermee eens te zijn dat er nog weinig sprake is van marktwerking als het op de HSL aankomt. Rover wil af van'de toeslag voor de HSL. De NS beklemtonen dat de NMa eerder onderzoek (in 2008) naar de mogelijk met elkaar concurre rende dienstregelingen heeft ge daan. DEN HAAG - Politiemensen kunnen vanaf komend jaar beschikken over computerprogramma's die ge bruiksvriendelijker en betrouw baarder zijn. Vanaf 2014 komt er een nieuw systeem dat de huidige informatiesystemen voor handha ving en opsporing zal vervangen. Dat staat in het Aanvalsprogram- ma Informatievoorziening Politie dat minister Ivo Opstelten (Veilig heid en (ustitie) gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Huidige computersystemen staan onder meer te boek als verouderd, omslachtig en onbetrouwbaar. Be halve voor meer gebruiksgemak en minder uitval van systemen moet de landelijke informatievoor ziening ook zorgen voor een bete re gegevensuitwisseling binnen de politie en tussen de politie en an dere instanties. Deze kabinetsperi ode is 201,9 miljoen euro extra be schikbaar. Voor de periode daarna is 124,1 miljoen euro gereserveerd. Hotel Halici 1 Vertrekdata: van 27 sep. t/m 23 okt. Geliefd - hotel bij Nederlandse vakantiegangers, vanwege de gastvrijheid en gezellige sfeer. Het hotel heeft een authentieke Turkse uitstraling en ligt zeer centraal nabij het centrum van Marmaris. Hotel Halici 1 is inclusief ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/72529 ANTALYA Hotel Oscar*** Vertrekdata: van 24 sep. t/m 31 okt. Een sfeervol boetiekhotel, inclusief ontbijt en diner, met zeer centrale ligging! In dit hotel hangt een gezellige huiselijke sfeer en is gebouwd in de Ottomaanse stijl. Hotel Oscar is de ideale uitvalsbasis om het levendige Antalya te leren kennen. Zie www.kras.nl/77813 BELEK Hotel Bella***** Vertrekdata: van 26 sep. t/m 31 okt. Gezellig all inclusive hotel waar voor iedereen iets te beleven is! Het hotel bestaat uit een hoofdgebouw en een bijgebouw en is gelegen in het populaire gebied van Side, Colakli. Tevens is het hotel direct gelegen aan de boulevard! Hotel Crystal Family***** Vertrekdata: van 24 sep. t/m 31 okt. Fantastisch en zeer kindvriendelijk familieresort! Het hotel is modern en sfeervol ingericht en beschikt over vele faciliteiten. Het hotel ligt direct aan een lang zandstrand. Door Nederland beoordeeld met een 8.4! Zie www.kras.nl/77744 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calanvteitenfonds 15 cpm Wn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7