Beaten Si 17 Buutm lei de bak D uiten ut de Yepp Karreei -mauw dinsdag 20 september 2011 Nooit meer slingerend met een kindje voor- en achterop en de bood schappen aan het stuur langs auto's laveren, want je hebt een bakfiets. Dit voertuig is niet meer weg te denken uit het stadse verkeer. De Babboe Big is zo'n fiets en is 217 centimeter lang, 88 centimeter breed en ruim een meter hoog. De bak heeft twee opklapbare bankjes met veiligheidsgordels en biedt plaats aan vier kinderen. Je kunt er maximaal honderd kilo in ver voeren. De Babboe Big heeft vijf versnellingen en een regendak wordt erbij geleverd. Adviesprijs is 1.249 euro maar via www.babboe.nl kost de bakfiets tijdelijk 799 euro. Gebroeders Melkert Gouda - vandaag de dag bekend als GMG - begon in 1934 met het fabriceren van fietskinderzitjes. Twee jaar geleden kwam het Nederlandse bedrijf met een innovatief model: de Yepp Mini. Dit voorstoeltje is geschikt voor kinderen tot vijftien kilo. Het kind heeft een comfortabele zitting die gemaakt is van waterdichte en antibacteriële stof Baby's vanaf vier maanden kunnen heerlijk dutten in de Yepp, want als accessoire kun je een slaaprol aanschaften. Daar kan het kind zijn hoofdje op leggen als het slaap heeft en knuffelen met de ingebouwde knuffel. Ook kun je de Yepp Mini uitbreiden met een regenscherm. Het stoeltje kost 79,95 euro. Meer informatie is te vinden op www.fietskinderzitje.nl Dennis Rijsbergen Met het hele gezin op fietsvakantie wordt mogelijk met een fietskar die je achter de fiets kunt hangen. Kinderen hebben er meer bewegingsvrijheid dan in een stoeltje, bovendien houd je met de fietskar ruimte over op de bagagedrager om fietstassen mee te nemen. Een sportieve fietskar is de Chariot Cougar 2. Deze kar is geschikt voor hobbelige ritten, want hij heeft gevoerde stoelen en de vering is af te stellen op het gewicht van de kinderen en bagage. Daarnaast heeft de kar zelf ook nog een groot bagagevak. Afgekoppeld kun je de kar ook gebruiken als een soort kinderwagen. De Cougar 2 van Chariot kost 585 euro. Meer info: www.chariotcarriers.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73