241 sport 'Gesink zal ook deze tegenslag Ronald van Oeveren per direct weg bij Bruse Boys VALPARTIJ Het was niet het jaar van Robert Gesink. Zo veel werd zondag nogmaals duidelijk. Na een door een val verpeste Tour de France maakte een beenbreuk, opgelopen door een val tijdens een training, een einde aan zijn seizoen. Stekelenburg meldt zich alweer bij Roma KNVB: Feyenoord op de goede weg Rus onderuit in openingsronde HSV ontslaat trainer Michael Oenning Bondscoach Matthaus weg bij Bulgarije PSV-doelman Tyton naar huis ^bobai dinsdag 20 september 2011 ROME Maarten Stekelenburg heeft zich gisteren alweer gemeld op het trai ningscomplex van AS Roma. De doelman kreeg zaterdag de schoen van Internazionale-verdediger Lu- cio hard in zijn gezicht en lag even buiten bewustzijn op het veld in Milaan. Roma meldt dat Stekelen burg een goede tweede nacht heeft gehad. De keeper van Oranje liet zich op de club behandelen door een fysiotherapeut en wacht nu op het oordeel van een specialist. Ro ma kan pas daarna uitsluitsel ge ven over de duur van zijn herstel. ZEIST Mogelijk komt Feyenoord op enige termijn in categorie 2 van de KN VB, wat duidt op een verbetering van de financiële positie. Gisteren stelde Bert van Oostveen, directeur betaald voetbal van de KNVB, dat de club „constructief' werkt aan verbetering van de huidige situa tie. Conclusies konden daar nog niet aan worden verbonden. De club zit nu in categorie 1. Dat wil zeggen dat de situatie zorgwek kend is. Van Oostveen: „Feyenoord voert een verstandig beleid om weer financieel gezond te zijn. SEOUL Arantxa Rus is gisteren al in de openingsronde van het WTA-toer- nooi in Seoul uitgeschakeld. De Ne derlandse tennisster was dicht bij een knappe zege op Alexandra Dulgheru, maar moest na ruim 2 uur toch haar meerdere erkennen in de Roemeense: 6-2 0-6 5-7. De 20-jarige Rus liet in de derde set bij een 5-4-voorsprong meerde re matchpoints liggen op de servi ce van Dulgheru. Ze verloor vervol gens drie games op rij en moest de zege aan haar opponente laten. HAMBURG De Duitse voetbalclub Hamburger SV heeft trainer Michael Oenning ontslagen. De oefenmeester wordt verant woordelijk gehouden voor de dra matische seizoensstart van HSV, dat na zes wedstrijden onderaan staat in de Bundesliga met slechts één punt Rodolfo Cardoso, de trai ner van het beloftenteam, neemt voorlopig de taken van Oenning over. Huub Stevens wordt genoemd als opvolger. SOFIA De Bulgaarse voetbalbond heeft af scheid genomen van bondscoach Lothar Matthaus. De Duitse recor dinternational was een jaar werk zaam in Bulgarije. Matthaus (50) wordt voorlopig opgevolgd door de Bulgaar Michail Madanski. Bulgarije is kansloos voor een plek op het EK van volgend jaar in Po len en Oekraïne. Onder Matthaus, wiens contract tot november liep, haalden de Bulgaren slechts vijf punten in zeven kwalificatieduels in groep G. door Klaas Verspoor bruinisse/roosendaal - Na drie competitieduels is Ronald van Oeveren opgestapt als trainer van zaterdag-tweedeklasser Bruse Boys. „Met pijn in mijn hart, want Bru is toch een stukje van mijn le ven", reageerde een emotionele Van Oeveren gisteravond. De oor zaak voor de breuk zit hem in de relatie tussen trainer en spelers. Na het 6-o-verlies tegen Terneu- zense Boys was voor Van Oeveren de maat vol. Zondag was een dag van overwegen en maandagavond voerde hij nog overleg met de spe lers Jasper Maaskant en Olaf Wil- lemse. „Ik blijf bij mijn standpunt dat ik opstap. De klik is minder. Je maakt afspraken, op de training en in het veld. Voetbaltechnische din gen, maar ik zie er te weinig van te rug. Dan ga je aan jezelf twijfelen: zijn mijn trainingen goed? Is mijn opstelling goed. Voor mijn gevoel lieten de spelers elkaar in de steek. Ik lijd ook gezichtsverlies, maar je moet na een training en wedstrijd met een goed gevoel in je auto stappen. Dat had ik niet meer. Er komt een punt: tot hier en niet verder. En dit was de druppel", al dus Van Oeveren. Peter Goedegebuure, voorzitter van Bruse Boys, reageerde vanaf zijn vakantieadres. „Een vervelen de situatie, vooral ook voor de per soon Ronald van Oeveren. Eind vo rig seizoen heb ik al gemerkt dat het niet helemaal goed zat. En als er de nodige wrijving is tussen de spelers en de trainer, moet je elke beslissing die een trainer neemt respecteren." Ook Jacob Muller, sinds kort lid van de technische commissie, baalt van de situatie. „Ik zie dit toch ook als een neder laag voor Bruse Boys en vind het heel erg dat het zo moet lopen. Er waren een aantal zaken die hem niet lekker zaten. Aan het einde van vorig seizoen hebben we dat nog weg kunnen masseren. Het ging goed, tot twee weken terug. Ronald had moeite met de opstel ling en instelling van sommige jon gens." Deze week zullen Toine Tiggel- man, Jakkoo Brouwer en Edwin van Oeveren de training op zich nemen. Bruse Boys gaat op zoek naar een opvolger. zie ook www.rudestats.word- press.com eindhoven - De Poolse doelman Przemyslaw Tyton heeft gistermid dag het St. Anna Ziekenhuis van Geldrop verlaten. De 24-jarige sluitpost van PSV, die zondag in de topper tegen Ajax (2-2) een zware hersenschudding opliep, kreeg van de artsen toestemming terug naar huis te gaan. „Alles is stabiel", aldus clubarts Rolf Timmermans. „Het lijkt erop dat hij met de schrik is vrijgeko men." PSV hoopt binnen enkele dagen te kunnen zeggen hoe lang Tyton nodig heeft om te herstel len. De Poolse international kwam zon dag na een half uur hard in bot sing met ploeggenoot Timothy De- rijck. Tyton raakte daarbij bewuste loos. Hij werd een kwartier behan deld op het veld en daama in gesta biliseerde toestand naar het zieken huis vervoerd, waar scans van zijn nek en hersenen geen grote scha de aan het licht brachten. 3. Tour de France 2010 Tour 201Gesink komt ten val in de Ardennen. Een scheurtje in de eliepijp verhindert hem niet om de Tour te voltooien op een fraaie zesde plaats. *mamm.m mmwmm 4. Tour de France 2011 Na een valpartij in de vijfde etappe lijkt er aanvankelijk geen vuiltje aan de lucht. De elleboog van Gesink moet weliswaar worden gehecht, maar dat dq£t niets af aan de klassementsambities van de Rabo-renner. Al gauw blijkt dat er meer aan de hand is. Een aangesla gen Gesink bakt er niks meer van en finisht in Parijs op een voor zijn doen ontluisterende 33ste plaats. Willem Adriaansens bron ANP 2. Vuelta 2009 Gesink heeft een podiumplaats voor het grijpen als het noodlot toeslaat in de zeventiende etappe. Na een zware val moet de linkerknie van de klimmer met acht hechtingen worden opgelapt. Gesink verbijt de pijn, maar zakt wel van de tweede naar de zesde-plaats in het klassement. 5. September 2012 Gesink breek zijn rechterbovenbeen bij een val op training. Het verdict is hard. Geen WK en einde seizoen voor de Achterhoeker. 'fU h 1. Tour de France 2009 De vijfde etappe is meteen het eindstation voor Tourdebutant Gesink. Bij een valpartij in de afdaling van de Cöte de Treilles breekt de Rabo-renner zijn linkerpols.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64