Perkoenpaaltjes mix 20| zeeland Peuterspeelzaal in Tholen wordt buurthuis Vandalen nemen koe te grazen Fliplandse groenteboer is de op twee na beste van het land op"merk"elijke collectie DIJKEN Hobbyfotograaf Juliette Timmerman brengt een ode aan de WEER AAN DE SLAG?! eos ATC Scheldestromen Meubelzaak Rotte naar Grijpskerke - v";" - frankwaider, GERRY WEBER. taifun, OLSEN, mac, ZERRES en nog vele andere dinsdag 20 september 2011 1 B door Rob Paardekam THOLEN - In het voormalige pand van peuterspeelzaal De Fabeltuin aan de Oudelandsepoort in Tho len komt binnenkort een buurt huis. Bewoners van de Oudelandse poort en de Oudelandsestraat heb ben al jaren een soort buurtvereni ging. Die organiseert af en toe iets leuks - onder meer een nieuwjaars receptie, een barbecue en een mos selavond - maar heeft daar geen ge schikte ruimte voor. „Op een gegeven moment kwam de peuterspeelzaal leeg te staan en werd door sommige mensen het idee geopperd om er een buurt huis van te maken", vertelt Ellen Comelisse van de buurtvereni ging. „Ik heb de stoute schoenen aangetrokken en een brief naar de gemeente geschreven. Met de Sommige paaltjes zijn ooit - zonder vraag of wij het pand misschien konden adopteren." Daar kwam een positief antwoord op. Burgemeester en wethouders vinden het goed dat de buurtver eniging het gebouw gaat gebrui ken. Voorwaarde is wel dat de ge meente het gebruik op elk mo ment en per direct kan beëindi gen. Het is namelijk de bedoeling dat op de plek van de voormalige peuterspeelzaal op termijn wonin gen komen. Daarover onderhan delt de gemeente momenteel met een bouwbedrijf, zo laat een woordvoerster weten. „Ach, zo lang het duurt, zijn wij er heel erg mee geholpen", zegt Cor- nelisse. In ruil voor het gebruik zullen vrijwilligers van de buurt vereniging het schoolplein bij het gebouw onderhouden. „Op die manier voorkomen we dat het gaat verloederen." Oranje dooiermos is één van de meest voorkomende korstmossen. Zit je thuis zonder werk en vind je het moeilijk om weer aan de slag te gaan? Wij helpen je weer op weg en geven je de begeleiding die je nodig hebt. Kijk voor meer informatie op onze website of bel0113 - 34 10 95 Arbeidstrainingscentrum 4421 BG Kapelle Tel.: 0113-3410 95 .www.atcscheldestromen.nl door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Groentebroer uit Sint Philipsland is er gisteren niet in geslaagd om de titel 'beste groenteboer van Nederland' in de wacht te slepen. Het bedrijf strand de op de derde plaats. De Fliplandse groenteboer, die op heel wat Thoolse markten staat, was genomineerd in de categorie ambulante handel. Twee jaar gele den werd het bedrijf van de broers Gert en Theo den Haan al eens tweede. Daarom werd dit jaar op een overwinning gehoopt. De finale van gisteren, in Houten, bestond uit drie onderdelen. Het maken van een smoothie ging de groenteboer uit Sint Philipsland goed af Daarin werd een eerste plaats behaald. Bij de kennisquiz werd Groentebroer tweede. „We hoopten echt op de overwin ning", zegt Gert den Haan. „Dat we derde en laatste werden was een grote teleurstelling. Niemand begreep het. Kennelijk hebben we het laten liggen in het derde onder deel. Dat was het inrichten van een etalage. Daarvan is de uitslag niet bekend gemaakt." Ondanks de teleurstelling, pro beert Gert positief te blijven. „We zijn de nummer drie van Neder land. Een mooie prestatie." Op weg naar de finale werden de kandidaten eerst bezocht door een mystery guest. In de tweede ronde kwam een vakjury langs. GRIJPSKERKE - Voormalig radio- en tv-maker, restauranthouder, televi siekok en tegenwoordig meubelma ker Eric Rotte heeft de oude brand weerkazerne in Wemeldinge ver ruild voor een boerenschuur in Grijpskerke voor zijn meubelmake rij Warstaal. Daar heeft hij nu zijn atelier voor 'onverwachte meubelen': een tafel van tandwielen, een lamp van stoelframes en een keukenkast ge maakt van onderdelen uit een melkfabriek. Die zaken vult hij aan met design van Nederlandse ontwerpers die net als hij houden van antiek, brocante én histori sche bouwmaterialen. Rotte houdt donderdag, vrijdag en zaterdag een open dag in de boe renschuur die de naam 'De Mooi ste' heeft gekregen. door Theo Giele MIDDELBURG - Wie van Middel burg naar Veere gaat kan de beel den van de koe en haar kalf niet ontgaan. Aan het begin van de toe gangsweg van het bedrijf van Jan Janse aan de Veerseweg vormt het polyester duo een bekend herken ningspunt. Afgelopen weekend werd het beeld echter zwaar beschadigd. Vandalen hadden geprobeerd om de koe, die met ijzeren staven in beton is verankerd, om te trekken. Daarbij werden onder meer de po ten beschadigd. „Het is in het weekend geregeld raak, hier langs de Veerseweg. Van dalen laten een spoor van vernie lingen achter", aldus Janse. Jan Janse bij het door vandalen beschadigde beeld. foto Lex de Meester Juliette Timmerman bij een rij perkoenpaaltjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60