begroting binnenland 15 NIEUWS GETIPT VOOR U Zeden-verdachte vrijgelaten Ook stoelen voor gewone burgers Politie op volle sterkte voor Prinsjesdag Koningin is te volgen via mobiele telefoon WIN DUIZENDEN SCHANDALIGE BONUSSEN! N Q- dinsdag 20 september 2011 'Mijn gasten vinden het altijd heel bijzonder om er bij te mogen zijn. Het is toch anders dan op tv' PvdA-Kamerlid Sharon Dijksma een accijnsheffing op softdrugs (260 miljoen euro). D66 kiest voor meer hervormin gen. De partij vindt dat het kabi- net-Rutte eerder te weinig dan te veel doet. De sociaal-liberalen wil len de pensioenleeftijd al volgend jaar geleidelijk verhogen, het ont slagrecht versoepelen en reke ningrijden invoeren. D66 houdt vast aan het plan om een eigen bij drage van 400 euro in de zorg in te voeren. Verder moeten de rolla- tor en verbandmiddelen uit het pakket en moeten mensen in ver pleeghuizen 'hotelkosten' gaan be talen. Volgens de Democraten le vert de tegenbegroting 100 mil joen euro minder begrotingstekort én 100 miljoen meer lastenverlich ting op dan die van het kabinet. Groenlinks zet in op vergroening van het belastingstelsel. De eerste twee schijven van de inkomstenbe lastingen kunnen omlaag, meent de partij (kosten 3,2 miljard euro). Daartegenover staat de invoering van een verpakkingenbelasting, handhaving van de aanschafbelas- ting voor auto's, een kolenheffing en hogere dieselaccijns. De Christenunie wil de afschaf fing van subsidies voor gezinnen met kinderen terugdraaien. Vooral gezinnen met meer dan twee kin deren zijn daarvan de dupe. O zie onze website:uitgelicht Bekijk de hoeden en vat de Troonrede samen via Twitter AMSTERDAM - De rechtbank in Am sterdam heeft gisteren het voorar rest opgeheven van Matthijs van der M. (32), een van de verdachten in de Amsterdamse zedenzaak. Van der M. werd in maart gearres teerd. Hij wordt verdacht van bezit van kinderporno. Zijn huisgenoot Flovin O. (37) blijft wel vastzitten. Van der M. wordt niet verdacht van kindermisbruik en ook niet van het verspreiden van kinderpor no. Van der M. heeft geweigerd de wachtwoorden van zijn computer te verstrekken. Hij heeft zijn com puter zwaar beveiligd, waardoor het Nederlands Forensisch Insti tuut (NFI) de grootst mogelijke moeite heeft de inhoud ervan bo ven water te krijgen. BEZOEKERS Niet alle stoelen in de Ridderzaal zijn gereserveerd voor de koninklij- Ice familie, politieke elite en andere hooggeplaatsten. Van de duizend plaatsen zijn er vijftig gereserveerd voor gewone burgers die vanaf de tribune 'live' kunnen aanschou wen hoe koningin Beatrix de Troonrede voorleest Belangstellen den moeten wel geduld hebben. Het kan zo enkele jaren duren voor dat een aanvraag wordt gehono reerd. „Wie maar lang genoeg wacht, komt vanzelf aan de beurt", aldus mevrouw E. Berndsen van de afdeling Communicatie en Proto col van de Eerste Kamer. Aanvra gen kunnen aan haar worden ge richt via postbus 20017, 2500 EA in Den Haag. VEILIGHEID Als het aan de politie Haaglanden ligt, wordt Prinsjesdag 'vooral een feest'. Maar de politie staat wel met 'vrijwel alle mankracht' op straat om mogelijke incidenten, zoals vo rig jaar met de waxinelichthouder- gooier, te voorkomen.. APPLICATIE Het Koninklijk Huis is sinds giste ren te volgen via een gratis applica tie voor de mobiele telefoon. Dat meldde de Rijksvoorlichtings dienst. Via de applicatie kan men op de hoogte blijven van nieuwtjes over het Koninklijk Huis. at -V Bij Cup-a-Soup zeggen ze: iedereen is manager. En dus verdient iedereen een dikke bonus. Daarom maak je nu met Cup-a-Soup kans op één van de duizenden schandalige bonussen, tot dik €25.000! Aan de binnenkant van etk zakje vind je een unieke code waarmee je op de website direct kunt zien of je gewonnen hebt. Dus ren naar de winket, koop je Cup-a-Soup en pak wat je pakken kan! gCT/t Kijk voor uitleg actievoorwaarden op www.cupasoup.nl Sov Vul hel diagram zo In dat in elke rij, elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen 5 4 8 6 1 8 9 9 2 3 7 2 3 1 6 6 8 4 3 1 8 9 6 4 1 7 5 Sc 7D O Jj O ai O Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in de 20 regionale dagbladen van NRP media en Wegener Media (bereik 4,4 miljoen lezers) E-.info@nrp.nl WD-Kamerlid Charlie Aptroof 'Ik was veel in beeld. Maar je moet wel zorgen dat je niet voortdurend zit te gapen of in je neus peutert' m WA Vakverdeling in de Ridderzaal Hare Majesteit De Koningin en leden Koninklijk Huis Hofhouding Ministers, Staatssecretarissen, Raad van State, Nat. Ombuds man, Algemene rekenkamer Leden Eerste en Tweede Kamer B Voorzitter H Genodigden leden Eerste en Tweede Kamer jB Autoriteiten 11 Diplomaten 50 burgers, pers, muzikanten Binnenhof 11 Ingang Vak 11' Linker toren ingang balkon Koninginnekamer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5