Zeeuws front sociale zaken blijft uit Zeeland PZCIt 18 en 19 BEZUINIGINGEN Wethouders willen maximaal regionale samenwerking om kortingen Rijk op te vangen BEVELANDEN-THOLEN Pratende papegaai Sikko na vijf maanden weer terug bij baasje Toon Breeweg (85) Politie zoekt eigenaar van zilveren beeldjes Brandweerploeg is landskampioen 112 Kaartverkoop UB40 loopt 'voortvarend' almanak Gadgets Dinsdag 20 september 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Tropical Zoo wil met de grote jongens meedoen Rechercheur herkent crimineel in Rotterdams ziekenhuis door Frank Balkenende GOES - Een Zeeuws brede aanpak om de bezuinigingen op de sociale zekerheid het hoofd te bieden, zit er niet in. De meeste wethouders van sociale zaken zien meer heil in regionale samenwerking. Op Walcheren werken de drie ge meenten al nauw samen. Ze heb ben één sociale dienst en sociale werkvoorziening. Wat de Middel burgse wethouder Chris Simons (WD) betreft is er geen aanlei ding om buiten de Walcherse gren zen vergaand samen te werken. „Dit gebied telt uo.ooo inwoners. Je moet wel zorgen dat die men sen in hun regio terechtkunnen voor sociale voorzieningen en niet bijvoorbeeld daarvoor naar Goes moeten." De Vlissingse CDA-wethouder Marin de Zwarte is het daar mee eens. „De verschillen in Zeeland zijn te groot om alles te centre ren." Ook bij de Kapelse wethouder Leo Kosten geniet regionale samenwer king de voorkeur. „Het lijkt me lo gisch dat je in Zeeland in drie re gio's samenwerkt: Zeeuws-Vlaan- deren, Walcheren en de Ooster- schelderegio. Op de Bevelanden hebben we al afspraken gemaakt over een gezamenlijke uitvoering van sociale zaken. Schouwen-Dui- veland en Tholen kunnen altijd aansluiten als ze dat willen. In de Oosterschelderegio voeren we de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO) al samen uit en dat werkt prima. Dat kan ook als het gaat om bijstand en sociale werk voorziening." Schouwen-Duiveland gaat voorlo pig uit van behoud van de eigen sociale dienst en sociale werkvoor ziening (De Zuidhoek), zegt wet houder Gillis Houtekamer. „Er blijft een loket in Zierikzee, hoe dan ook. Dat wil niet zeggen dat je bepaalde administratieve zaken niet samen kunt doen." Simons, De Zwarte en Kosten spre ken vanavond in Goes tijdens een door de lokale PvdA georganiseerd debat over rijksbezuinigingen en de gevolgen van de Wet werken naar vermogen, die in 2013 wordt ingevoerd. Daarin worden bij stand, sociale werkvoorziening en de regeling voor jonge gehandicap ten samengebald. Echter, vanaf 2012 worden reïntegratiebudgetten al gehalveerd en gemeenten zijn straks ook wettelijk verplicht hun lokale armoedebeleid te beperken. Om die financiële klap op te van gen, willen gemeenten nauwer sa menwerken. Zo bereiden de Beve landen één sociale dienst voor. De drie gemeenten In Zeeuws-Vlaan- deren praten ook over samenvoe ging van de sociale diensten. Het debat is bedoeld om na te gaan of een Zeeuwse aanpak mogelijk is. Wethouders beantwoorden die vraag met 'nee'. „Maar", zegt de Goese wethouder Jan de Pooter, „de afdelingshoof den van de gemeenten rond de Oosterschelde werken wel samen aan een regionale aanpak van de Wet werken naar vermogen en de financiële gevolgen daarvan. We doen dus veel samen. Uiteraard zullen we dat document delen met andere Zeeuwse regio's en misschien komen we in de toe komst uiteindelijk tot één uniform beleid, alhoewel de drie regio's wel hun specifieke werkgelegenheids- kenmerken hebben." WOLPHAARTSDIJK - Toon Breeweg uit (85) uit Wolphaartsdijk kan zijn geluk niet op. Na bijna vijf maanden heeft hij zijn pratende pa pegaai Sikko weer terug. Het beestje, een grij ze roodstaart, was indertijd uit zijn kooi gevlo gen omdat Breeweg het deurtje per ongeluk open had laten staan. Hij had de vogel al vijf tien jaar. Afgelopen donderdag werd Sikko aangetroffen in een schuur in Wolphaartsdijk, maar waar hij daarvoor heeft gezeten is niet helemaal duidelijk, vermoedelijk op een adres in Goes. Ook Breewegs zus Corrie Tavenier, die naast hem woont, is blij. „Dit hadden we echt niet verwacht." De vogel verkeert in bla kende gezondheid en praat weer de oren van het hoofd van zijn baasje, foto Willem Mieras TERNEUZEN De politie zoekt de eigenaar of her komst van zeven zilveren beeldjes, die vorige week dinsdag bij een winkel in Temeuzen door een on bekende zijn aangeboden. De vier centimeter hoge beeldjes stellen zes straatmuzikanten en een diri gent met kledij uit de zeventiende of achttiende eeuw voor. Wie meer over de beeldjes kan vertellen, kan bellen met 0900-8844. 'S-GRAVENPOLDER De brandweerploeg 's-Gravenpol- der is zaterdag in Oisterwijk lands kampioen geworden tijdens de wedstrijden in de categorie 112. De ploeg van de Borselse brandweer haalde een totaalscore van 1400 punten bij de brandweervaardig- heidswedstrijden in de bossen rond voormalig restaurant Groot Speijk. Q www.abwc.nl GOES De kaartverkoop voor concerten die UB40 in januari volgend jaar in Nederland geeft, is Voortvarend' van start gegaan. Dat meldt een woordvoerster van concertorganisa tor Mojo. De Britse reggaeband staat op 27 januari in de Zeelandhal len in Goes, de voorverkoop is za terdag begonnen. Mojo verstrekt geen exacte cijfers, maar voor alle concerten zijn nog kaarten. Dat gezin in Vlissingen heeft in de loop van de jaren ongemerkt een be hoorlijke voorraad moderne snufjes verzameld. Op een avond zat ieder een op de bank uit te buiken met iets elektronisch in de hand. Vader surfde op het internet via de Ipad, moeder las een boek op de e-Reader, de zoon van zeven deed een spelletje op de Nintendo DS en de vierjarige doch- Tlp? redactie@pzc.nl ter bekeek kinderfilmpjes op YouTu- be. Toen de vader zijn blik liet rond gaan in de kamer vroeg hij zich zuch tend af waar eigenlijk de tijd geble ven is dat mensen 's avonds gewoon allemaal met een boek op de bank zaten. De zoon had maar half geluis terd en verstrooid vroeg hij zonder zijn ogen van de Nintendo af te ha len: „Een boek? Wat is dat?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57