nu weer bezieling komen' (fifautomondo zeeland 119 High Tea en spel op Burendag Verdien je eigen boom met herfstwandelingen Nut kan honderd gasten afzeggen door Guzman www.automondo.nl Jaarlijks protest dinsdag 20 september 2011 Restaurant De Eetkamer BROUWERSHAVEN - In Brouwersha ven en Dreischor wordt zaterdag 24 september Burendag gevierd. Op de Markt in Brouwershaven kan jong en oud vanaf 10.30 uur meedoen aan allerlei spelactivitei ten zoals een snelheidsparcours in een vierpersoonspak en een wed strijd stoepkrijten. Ook kunnen in woners een kop koffie drinken en met buurtgenoten bijpraten. Diver se ondernemers werken aan de Bu rendag mee. In Dreischor wordt de kar getrokken door de Reisterse Droomclub. Tussen 13.30 en 15.30 uur zijn er workshops bloemschik ken, bijzondere portretten maken, leren schminken, porselein beschil deren en er is een mnaermsDaan uitgezet. Van 15.30 tot 17.00 uur wordt een high tea gehouden. Dan wordt ook de Burenkrant gepre senteerd. Inwoners van Dreischor hebben elkaar geïnterviewd. KAMPERLAND - Het Nut van Noord-Beveland kan aan de slag om honderd mensen af te zeggen via e-mail en telefoon. Cabaretier Javier Guzman besloot dit week einde onverwacht om de komen de drie maanden niet op te treden omdat zakelijke problemen teveel energie en aandacht zouden ver gen. Maar in Kamperland hadden al honderd mensen gereserveerd voor zijn optreden bij de Zeeland- netstudio. Betaald hadden de men sen nog niet; dat gebeurt bij de Nut-voorstellingen aan de zaal. Op de zaalhuur na heeft het Nut geen financiële strop door de afzegging. foto Dirk-Jan Gjeltema Het bouwbord toont hoe het er in de toekomst in de Maarstraat komt uit te zien. ZONNEMAIRE - Ook langs de oevers van het Grevelingenmeer vallen de blaadjes van de bomen, dus is het weer tijd voor de jaarlijkse herfstwandeling van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen. Liefhebbers van natuur kunnen kiezen of ze aankomende zondag zelf op stap gaan of onder leiding van een deskundige gids deelne men aan een excursie langs het zoutwatermeer. Wie zelf wil wandelen, kan tussen 11.00 en 15.00 uur starten vanaf het kantoor van het Grevelingen- schap aan de haven van Bommen- ede. Vanaf daar zijn vijf verschillen de routes uitgezet variërend van zes tot veertien kilometer lang. In de wandeling van zeven kilometer zit een puzzel voor kinderen ver werkt. De excursie begint om 14.00 uur. Aangeraden wordt om een verrekijker mee te nemen. Deelname kost 1 euro voor volwas sen en 50 cent voor kindeten. Dat is inclusief een herinnering en gra tis koffie, thee of frisdrank. Aan de wandeling is een actie van Groenservice Zuid-Holland ver bonden. Wie nog zeven andere wandelingen in de provincie aflegt en daar stempels van weet te verza melen, mag eind dit jaar een eigen boompje planten in recreatiege bied Midden-Delfland. MEEST GELEZEN 1. Auto van talud Zeelandbrug 2. Bijna boete voor groentevlaggen 3. Eisen aan vakantiehuisjes (foto) Z2 JOURNAAL Bekijk drie keer per dag een nieuw videojournaal. Zeeland in 2 minuten, www.z2.nl TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland ALLEEN IN SEPTEMBER: JUTOMONDO ACTIEPRIJS 7.490, UW VOORDEEL 1.455," BELASTINGVRIJ! Gemiddeld brandstofverbruik; 4,81/100 km (1 op 20,8). C02:110 g/km. Fiat. De laagste gemiddelde C02-uitstoot van Europa.' Prijs incl BTW, excl atleveringskosten en verwijderingsbijdrage. Actie loopt tot en met 30 september 2011 (uiterste registratie datum 31 december 2011). Niet In combinatie met tinancieringsacties. De afgebeelde auto kan atwijken van de daadwerkolijke uitvoering. Vraag naar de voorwaarden Voordeel is gebaseerd op Active Italia 150 pakket. Bron JATO Dynamics Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde C02-uitstoot (g/km) van de best verkochte Europese automerken in 2010. www.automondo.nl przaJ 'Maarstraat Monumentaal/Oud verleden, nieuw verhaal'. Met bloemen en gedichten tekende Erna Jurg (hier op een foto uit 2007) jaarlijks protest aan tegen de 'afbraak zonder herbouwplan' die plaatsvond in Zierikzee. De sloop was in 2006.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49