eeland 119 naar de haven om vis' ffff automondo www.automondo.nl Terneuzenaar mishandeld door drie mannen Wandeltocht door de polders om Croede Viering in Taizé-stijl met optreden harpiste Brandje in de buurt van strandpaviljoen Courmetten op 'Dag van het Samenzijn' Derde boerenborrel opnieuw in dorpshuis dinsdag 20 september 2011 Leo Pietersz en zijn vrouw Sonja Pietersz-Verduijn in hun woonkamer in Breskens. Leo die in 1951 uit Indonesië naar Nederland kwam, heeft een schip in de hand dat is gemaakt van kruidnagels, afkomstig van zijn geboorte-eiland Saparua. foto's Peter Nicolai Juni 2008: Brand in enkele nissenhutten op camping 't Haventje bij Bres kens, het voormalige Ambonezenkamp. Eind september 2009: Sloop van het voormalige Ambonezenkamp De Ha ven bij Breskens. VIDEO'S Video's van de perenpluk bij Dow en het ongeluk op de Margarethaweg op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen MEEST GELEZEN 1Wielrenners gewond bij val. 2. Automobilist belandt in sloot. 3. Dorpsraden zien niets in tweede- woningenbeleid Sluis. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ALLEEN IN SEPTEMBER: panda active italia 8.94 5, automondo actieprijs 7.490,- 1.455,- en »u BELASTINGVRIJ! Gemiddeld brandstofverbruik. 4,81/100 km (1 op 20,8). C02:110 g/km. flat. De Iaag9te gemiddelde COj-uitstoot van Europa.* Pri|s Incl BTW, excl. adeveringskosten en verwijderingsbijdrage. Actie loopt tot en met 30 september 2011 (uiterste registratie datum 31 december 2011). Niet in combinalie met financieringsacties. De algebeelde auto kan afwijken van de daadwerkelijke uitvoering Vraag naar de voorwaarden Voordeel Is gebaseerd op Active Italia 150 pakket. Bron; JATO Dynamics. Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde C02-uitstoot (g/km) van de best verkochte Europese automerken In 2010. vJ www.automondo.nl TERNEUZEN - In bar De Markies in de Nieuwstraat in Terneuzen is za terdagnacht een 26-jarige man uit Terneuzen door drie, hem onbe kende mannen mishandeld. De man bevond zich in het halle tje van de horecagelegenheid toen hij, zonder reden, door drie man nen werd aangevallen. Hij raakte gewond boven zijn oog, in zijn hals en aan zijn pols. In de ambu lance werd eerste hulp verleend. Daarna is de man voor behande ling naar de huisartsenpost ge gaan. De drie mannen waren eer der die avond uit de horecagelegen heid gezet omdat ze binnen rook ten. Later kwamen ze gewapend met messen terug. GROEDE Wandelvereniging Voor de Wind houdt zondag 25 september de eer ste Jacob Catstocht. Vanaf Groede Podium, net buiten het dorp, ver trekken lopers voor een wandeling van 5, 10,15, 19, 23 of 30 kilometer door polders en dorpjes, over dij ken, langs zee en strand. Starten vanaf 8.00 uur, laatste aankomst op Groede Podium 18.00 uur. Wande lingen ook voor kinderen geschikt, met vertrek en aankomst bij diver se (cultuur-historische) speelgele- genheden. Meewandelen kost 1,50 euro, leden 1,10 euro. HENGSTDIJK In de Catharinakerk in Hengstdijk vindt donderdagavond een viering plaats in Taizéstijl, naar het voor beeld van de gelijknamige oecume nische broedergemeenschap in het Franse Taizé. 'Vrede' is het centrale thema. Er worden liederen uit Tai zé gezongen, er wordt gebeden en gemediteerd. Harpiste Hilde van Overmaat en een muziekgroep uit Clinge spelen. Voor de vierde keer dit jaar wordt in Hengstdijk een Taizé-avondgebed voor alle gelovi gen gehouden. Aanvang: 19.30 uur. CADZAND-BAD Onverlaten stookten dit weekend een fikkie van acht reclameborden en twee vlaggenmasten vlak naast strandpaviljoen De Molen aan de Zwarte Polderweg. Ook werd een deel van de balustrade rond het pa viljoen afgebroken en in brand ge stoken. Het vuur werd opgestookt door er flessen rum in te gooien, constateerde de eigenaar van het paviljoen zaterdagmorgen. De eige naar, die de schade op drie tot vijf mille schat, vermoedt dat een vroe ge wandelaar het vuur doofde. HULST Volgende week wordt de eerste lan delijke Week tegen Eenzaamheid gehouden. Stichting Welzijn Hulst speelt daar op in door een 'Dag van het Samenzijn' te organiseren op woensdag 28 september. Mensen die vaak alleen zijn, die nieuwe mensen willen leren ken nen en van gezelligheid houden, zijn dan om 12.30 uur welkom om te komen gourmetten in Brasserie Le Retour in de Bierkaaistraat. Kosten 10 euro. Informatie: swh@welzijnhulst.nl HOEK Stichting De Hoekse Rakkers houdt vrijdag 23 september voor de derde keer dit jaar een boeren borrel in het dorpshuis van Hoek. De 'borrel' is bedoeld voor alle Zeeuwen die in de agrarische sec tor werken en hun partners. In juni dit jaar bleek dat veel, vooral ook jonge, agrariërs behoefte heb ben aan 'praatjes onder elkaar'. Boe ren en loonwerkers begrijpen el kaar nu eenmaal beter als het over problemen en genoegens in de landbouw gaat De boerenborrel be gint vrijdag om 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39