2 Turkse tribune sport 12 7 Rabo Lady Force kijkt terug op mooi seizoen s en Nyemb opnieuw in Sterrenteam RKHAV-junioren zijn sterk op ZK 1 7 1 5 1 5 L 1 L Waterpoloërs DZK krijgen een pak slaag Fenerbahge moest aanvankelijk twee wedstrijden zonder fans spelen. Vanavond mogen vrouwen en kinderen wél het stadion in. de rellen gewond. Eerder dit jaar besloot het parlement de straffen voor hooligans zwaar te verhogen. Supporters die vernielingen aan richten riskeren een straf van maxi maal zes jaar. Ook wordt een elek tronisch ticket ingevoerd, toeschou- fotoTolga Bozoglu/EPA wers kunnen alleen een ticket ko pen wanneer ze hun identiteits nummer geven. Dit moet de op sporing vergemakkelijken. De Turkse voetbalbond heeft al een 'zero tolerance beleid' aangekon digd tegen agressieve fans. swb dinsdag 20 september 2011 door Koen de Vries driewegen - Zaterdag was een prachtige dag voor Fonny Kint en Baukje Doedée. De drijvende krachten achter de Zeeuwse wieier- formatie Rabo Lady Force zagen hun rensters in een sterkbezette koers in het Belgische Breendonk dingen doen die ze nog niet eerder gezien hadden. Er stond weliswaar geen renster van hun ploeg op het podium, maar in de koers waren ze promi nent aanwezig. „Baukje was zelfs ontroerd", had haar partner Fon ny Kint gezien. „Hier werk je jaren naartoe. We mogen tevreden zijn." Zo kwam er een happy end aan het vierde seizoen van Rabo Lady Force. De ploeg begon in februari tijdens de presentatie met beschei den ambities en die zag ploeglei der Fonny Kint (40) nogal eens te rug in de koers. „In de loop van het seizoen is het zelfvertrouwen gegroeid", heeft hij echter gezien. „De rijdsters besef fen steeds beter wat ze kunnen. Dat bleek wel in Nispen, waar drie van de negen koploopsters van on ze ploeg waren. We durven steeds meer." Vorige week beleefde Rabo Lady Force een voorlopig hoogtepunt bij het NK tijdrijden voor club teams. Daar won de ploeg de zilve ren medaille. Die lijn werd zaterdag doorgetrok ken in Breendonk. Verschillende Lady Forcers waren betrokken bij ontsnappingen en uiteindelijk sloop Anne Eversdijk mee in de beslissende jump. Drie rensters die zaterdag ook op het WK van start gaan, bevolkten het podium, de uitgebluste Eversdijk werd elf de. „Een mooie afsluiting, vooral dank zij de manier van koersen", vindt Kint, wiens ploeg dit jaar won in Lewedorp, Gilze-Rijen, Nieuw Vos- semeer en Putte-Kapellen. „We hebben voorin gereden in wedstrij den waarin profploegen domineer den. Dat lukte alleen omdat we als ploeg opereerden." De ploegleider durft al uit te kij ken naar volgend seizoen. Een maand geleden was dat -anders. Het was bekend dat de Rabobank bezig was aan zijn laatste seizoen als hoofdsponsor. Kint: „Het zag er lange tijd naar uit dat het over en uit zou zijn. We konden geen nieuwe hoofdsponsor vinden. Maar nu ziet het er toch naar uit dat we een nieuwe hebben gevon den. Ik denk dat we binnenkort de naam bekend kunnen maken." Kint is al druk bezig met de samen stelling voor volgend jaar. Ook op dat gebied merkt hij dat zijn ploeg vooruitgang heeft geboekt. „Toen we net begonnen moesten we lob byen om in gesprek te komen met een renster. Tegenwoordig vragen ze zelf om een gesprek met ons." Komend weekeinde staan de laat ste wielerkoersen op het program ma. De begeleiding heeft nog veel werk te doen, maar ook de ren sters gaan niet op hun lauweren rusten. In het weekend van 28 tot en met 30 oktober staat de eerste trainingsstage al weer gepland. door Sjaak Sinke hulst - De junioren van RKHAV hebben op hun eigen Piet Vonck atletiekbaan flink in de bus gebla zen door met een flink aantal Zeeuwse titels aan de haal te gaan. Jorn Markenhof (RKHAV) verover de maar liefst drie keer goud bij de jongens C. Hij won de drie werpnummers en wel de kogel, het discuswerpen en het speerwerpen. In alle drie de onderdelen moest Finn de Leng (Dynamica) genoegen nemen met de tweede plaats.- Bij het hoogspringen mocht De Leng wel naar de gouden plaats. Maarten Biesbroeck (RKHAV) ging naar huis met drie maal goud bij de D-junioren op de drie werp nummers. Op speer en discus ging het zilver naar Daan van Liere (AV'56), Nout van de Bos (Delta Sport) pakte zilver op de kogel. Romy Lauwers (RKHAV) kreeg zelfs vier medailles omgehangen bij de meisjes D. Ze won het speer werpen met 25.31 en het kogelsto ten met 11.13. Daarnaast won ze zil ver op hoogspringen met 1.40, de zelfde hoogte als winnares Romy de Kesel (RKHAV) die minder foutsprongen maakte. Britt van de Nieuwendijk (Delta Sport) kreeg brons op het hoogspringen. Op de discus was Romy de Kesel met 26.20 eveneens te sterk voor Lau wers. Op de kogel was er nog brons voor De Kesel die naast La- wers ook Jennifer Proost (AV'56) voor zich moest dulden. Waeoby Jones (Scheldesport) bleef op de 800 meter meisjes D haar clubge note Amber Boutens een drietal se conden voor. middelburg - Van de zeven Zeeuwse hoofd- en eersteklassers slaagden er afgelopen weekend drie in om hun duel winnend af J; te sluiten. Hoek, Zaamslag en j Goes boekten de tweede overwin ning van het seizoen en van die drie clubs leveren Hoek en Goes deze week elk drie spelers voor het Sterrenteam. Fabian Wilson (Hoek), Joris Rade makers (Zaamslag) en Yves Nyemb (Goes) kregen een 8 en ver overden daardoor net als een week eerder een plaats in het Sterren team. Zaamslag-keeper Mitchell Braafhart werd na twee weken af gelost door Jordi de Jonghe, die za terdag een prima wedstrijd keepte voor Hoek. De Belg hield voor de tweede week op rij de nul. De spelers van de zeven hoogst spelende Zeeuwse clubs krijgen ie dere week een cijfer als ze mini maal 45 minuten hebben ge speeld. Terneuzen-doelman Den nis Wondergem (na 33 minuten rood tegen Jeka) en Hoek-midden- velder Mille Mendes (na rust be langrijk als invaller tegen Nivo Sparta) hebben afgelopen week end dus geen beoordeling gekre gen. Aan het einde van het sei zoen krijgt de Voetballer van het Jaar de trofee uitgereikt tijdens het tweede Zeeuwse Voetbalgala in Middelburg. Het Zeeuws topscorersklassement kent na dit weekeinde drie koplo pers. Alex Jobse (Serooskerke), Ste fan Wielemaker (VCK) en Michal Szczawinski (HVV'24) hebben elk vijf keer gescoord en staan daar mee op 7,5 punt. Ze worden op de voet gevolgd door Pieter Bolle van Wemeldinge die al zeven keer heeft gescoord in drie wedstrijden, goed voor zeven punten. per 19-09-2011 klasse goals factor 5 1,5 totaal 1 Alex Jobse Serooskerke 2E zat 7,5 Stefan Wielemaker VCK 3A zat 5 1,5 7,5 Michal Szczawinski HW24 3A zon 5 1,5 7,5 4 Pieter Bolle Wemeldinge 4A zat 7 5 FerhanTopal Nieuwdorp 2E zat 4 1,5 6 Marco Faassen Tem. Boys 2E zat 4 1,5 6 Niels Kole Wemeldinge 4A zat 6 1 6 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 6 1 6 Yves Nyemb Goes 1C zon 3 2 6 Thomas Leegwater HW'24 3A zon 4 1,5 6 11 Robin Braam Apollo'69 4A zat 5 1 5 Sven Zuidgeest Walcheren 4B zon 5 Vincent Goedegebuure Renesse 56 zon 5 t~v Het verspringen bij de jongens D was bijzonder spannend. Daan van Liere (AV'56) en Nout van den Bosch stonden na de finale beiden op een afstand van 4.38 meter. Van Liere won de titel dank zij een betere score in de overige pogingen. Jason Gillissen (Dynamica) was de snelste van twee series 100 meter jongens C. Steven Roelse (Dynami ca) won de 800 meter jongens C. Daarnaast pakte Roelse ook de ti tel op het verspringen. Sanne Nijsse (AV'56) liep in de eer ste serie de snelste tijd van 10.94 op de 80 meter meisjes C. Op het verspringen meisjes C zat er maar twee centimeter verschil tussen de sprongen van Naomi Nachtegaal 'en Kristen Baas (Delta Sport). Nachtegaal ging met 4.59 met het goud aan de haal. middelburg - De waterpolospelers van De Zeeuwse Kust hebben zon dagavond in Deurne geen vuist kunnen maken in de eerste ronde van de beker en verloren met 16-2 van derdeklasser DZT'62. De eer ste ronde die bestaat uit een uit en thuiswedstrijd kwam voor de waterpoloërs van DZK te vroeg. DZK kon slechts zeven spelers op de been brengen. Tegen DZT'62 kon geen vuist gemaakt worden. DZT'62 nam in de eerste periode al een 4-0-voorsprong. Ook in de tweede periode ging de ploeg uit Deurne sterk door en liep uit naar 9-1 en 16-2. Volgende week mag DZK, dat dan. over een complete selectie be schikt, laten zien wat het waard is. Sjoerd Leijnse en Bas Mechielsen scoorden voor DZK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27