Tropical Zoo wil met iSl zeeland mow Politie stelt gevonden fietsen weer te kijk WD houdt Liberaal Café over parkeren Optreden Jan Vayne in Ter Reede Philadelphia houdt rommelmarkt Derde boerenborrel opnieuw in dorpshuis Sikko na vijf maanden terug Berkenhof s Tropical Zoo in Kwadendamme is begonnen met de verwezenlijking vaii het ambitieuze uitbreidingsproject, dat 40.000 extra bezoekers per jaar moet gaan trekken. Tropical Zoo Openbare fractievergadering van Partij Souburg-Ritthem Nieuwe stenen voor gehavende Nobelpoort dinsdag 20 september 2011 OLYMP OXFORD BAILEYS BLUE WILLI'S FELLOWS MODE PLEIN 1940 MIDDELBURG www.lavooymode.nl RITTHEM De politie houdt maandag 26 sep tember een fietskijkavond. Alle fiet sen die de laatste tijd op Walche ren onbeheerd zijn aangetroffen, worden dan te kijk gezet. Wie z'n fiets terugvindt, mag die mee naar huis nemen. De avond is bij Kuzee aan de Marie Curieweg 5 in Rit- them, van 19.00 tot 20.00 uur. MIDDELBURG De WD Middelburg houdt donder dag 22 september een Liberaal Café in De Mug. Raadsleden zullen dan met de achterban praten over een actueel onderwerp. Deze keer gaat het over parkeren in Middelburg. Mensen kunnen vragen stellen en suggesties doen. Voor deze bijeen komst zijn alle WD-leden uitgeno digd. Ook niet-leden die interesse hebben zijn welkom. De bijeen komst begint om 17.00 uur. VLISSINGEN Pianist Jan Vayne treedt morgen op in het atrium van zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. In het voorprogramma staat musicus Flip Markwat. Hij is vooral geïnteres seerd in orgelspelen. In 2009 won hij een wedstrijd voor jonge pianis ten zonder ooit les te hebben ge had. De toegangsprijs is tien euro en bewoners kunnen gratis naar het optreden. Het concert begint om 14.30 uur. MIDDELBURG Philadelphiazorg houdt zaterdag 24 september een rommelmarkt. Het is de vijfde keer dat zij dit doen. De rommelmarkt is een iniatiatief van de medewerkers en cliënten. De spullen zijn door de bewoners verzameld en de opbrengst wordt besteed aan de zorg. De rommelmarkt is van 9.30 tot 11.30 uur aan de J.C. Matthiasstraat 12 in Middelburg. HOEK Stichting De Hoekse Rakkers houdt vrijdag om 20.30 uur een boerenborrel in het dorpshuis van Hoek. De 'borrel' is bedoeld voor al le Zeeuwen die in de agrarische sector werken, en hun partners. In juni dit jaar bleek dat veel, vooral jonge agrariërs, behoefte hebben aan 'praatjes onder elkaar'. Boeren en loonwerkers begrijpen elkaar nu eenmaal beter als het over de landbouw gaat. oost-souburg - De fractie van de Partij Souburg-Ritthem houdt van avond een openbare vergadering in wijkcentrum de Kwikstaart aan de Nagelenburgsingel in Oost-Sou burg. Belangstellenden zijn welkom oni vragen, klachten en ideeën onder de aandacht te brengen. Zowel le- ATTR ACTIE door Luc Oggel Berkenhof s Tropical Zoo in Kwadendamme was afgelopen juni al uitgeroepen 'het leuk ste uitje van Zeeland', in een ANWB-verkiezing, maar als het aan eigenaar Jeroen Antes ligt, kan straks echt niemand meer om de attractie heen. Letterlijk bijna, want het familiebe drijf is namelijk begonnen aan een forse uitbreiding die de Tropical Zoo (voorheen Berkenhof s Vlin dertuin) écht op de kaart moet zet ten. „Dit is ons grootste en meest serieuze project tot nu toe", zegt Antes met gepaste trots. Na ander halfjaar plannen maken en uitwer ken is inmiddels begonnen met de bouw van een overdekt complex van 1850 vierkante meter, waar mee de attractie qua overdekte op pervlakte meer dan verdubbelt. 650 vierkante meter van het ge- bouwzal worden ingericht als edu catief hart met een gespecialiseerd opleidingscentrum voor work shops en masterclasses op het ge- Berkenhof's Tropical Zoo 1 1994 als sier- en fuchsiatuin. Na enkele jaren kwam er een kas bij en ontstond het idee voor een overdekte vlindertuin. In 1997 werd Vlindertuin Berken hof geopend. in 2003 werd de vlindertuin uitge breid met een grote kas van nog eens 1200 m2. Tevens werd het restaurant vergroot naar 100 bin nenzitplaatsen en 80 terrasplaat sen. in 2006 werd het oude vlinderkas je afgebroken om plaats te maken voor een nieuw entreegebouw. Ook werd het restaurant fors uitge breid en kreeg Berkenhof een volle dige dierentuinvergunning. In 2010 werd de naam veranderd in Berkenhofs Tropical Zoo. bied van dierkunde en -verzor ging. Daarnaast zal hier een na tuurhistorische) expositie wor den opgebouwd. „We moeten die nog samenstellen, maar je kunt dan denken aan mammoet- en di nosaurusfossielen, opgezette die ren en bijzondere natuurboeken", zegt Antes. Een enorm skelet van een Tyrannosaurus Rex, zoals afge beeld op één van de impressies, is financieel niet haalbaar. „Dat kost tienduizenden euro's en dan heb je nog maar een kleintje." In de overige ruimte van 1200 vier kante meter komt, zoals Antes het noemt, het 'klapstuk van een uit de hand gelopen hobby'; een kids- en ontdekjungle, compleet met klimtorens, expeditiekamp, touw- bruggen en zelfs een rivier waar met vlotten op gevaren kan wor den. „Je kunt in de huid van India na Jones of Robinson Crusoe krui pen", illustreert Antes. „Spelen met zand, water en hout. Eigenlijk oer-Hollands buitenspelen, maar dan binnen." Hoewel de Tropical Zoo vol gens Antes wil gaan 'mee doen met de grote jon gens', blijft hij wel realistisch. „Neeltje Jans trekt 300.000 bezoe kers en komt daarmee net in top- vijftig van best bezochte attracties in Nederland. Wij zitten nu op zes tigduizend en hopen met de uit breiding te kunnen groeien naar 100.000." Volgens Antes is Berken hof s Tropical Zoo straks helemaal compleet en geschikt voor alle doelgroepen en weersomstandig heden. „Jong en oud kan-zich hier straks uitleven, iets opsteken over de natuur en de dieren bewonde ren." De uitbreiding wordt gerealiseerd in twee fases, met een nu nog open deadline. Antes: „We ver wachten de exporuimte in april volgend jaar te kunnen openen en de kidsjungle een paar maanden la ter. Er kan altijd iets tegenzitten, maar in de zomervakantie hopen we toch wel helemaal klaar te zijn." www.tropicalzoo.nl mmmÊmmmmmmmm WOLPHAARTSDIJK - Toon Breeweg uit (85) uit Wolphaartsdijk kan zijn ge luk niet op. Na bijna vijf maanden heeft hij zijn pratende papegaai Sikko weer terug. Het beestje, een grijze roodstaart, was indertijd uit zijn kooi ge vlogen omdat Breeweg het deurtje per ongeluk open had laten staan. Hij had de vogel al vijftien jaar. Afgelopen donderdag werd Sikko aangetroffen in een schuur in Wolphaartsdijk, maar waar hij daarvoor heeft gezeten is niet helemaal duidelijk, vermoedelijk op een adres in Goes. Ook Breewegs zus Corrie Tavenier, die naast hem woont, is blij. „Dit hadden we echt niet verwacht." De vogel verkeert in blakende gezondheid en praat weer de oren van het hoofd van zijn baasje. foto Willem Mieras den als niet-leden zijn welkom. Ac tuele zaken uit de lokale politiek, met als hoofdthema de locatiekeu ze van de brede school in Sou burg-Zuid, komen aan de orde. Het openbare deel van de vergade ring begint om 19.30 uur. De bij eenkomst duurt ongeveer ander half uur. ZIERIKZEE - Eenvoudig is het niet, om de zevenhonderd we niks kunnen stellen. Dat maakt deze klus lastig", jaar oude gewelven van de Nobelpoort in oude glorie te legt Simon Berrevoets (foto) van Bouwbedrijf Quant herstellen. uit. De gewelven zijn beschadigd geraakt doordat een „Bij de bouw van de poort konden ze van bovenaf wer- vrachtwagen zich in april klemreed. ken, het herstel moet vanaf onder gebeuren, waardoor foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18