Zeeland PZC D66 zet plan coffeeshop in de ijskast QSP isIE Vandalen nemen koe te grazen Gadgets WALCHEREN fff;; jk na|sb 18 en 19 Ötó? 1 22 MIDDELBURG Kleine meerderheid wil pas na verkiezingen weer over gedoogde wietverkoop praten Brandweerploeg is landskampioen 112 Motorrijders raken rijbewijs kwijt Politie zoekt eigenaar van zilveren beeldjes almanak Tropical Zoo wil met de grote jongens meedoen Aft i -taps--"* -isv *t--. i Rechercheur herkent crimineel in Rotterdams ziekenhuis XiL. (WifcSÉ&'iü -«xtSaSÉfiS Dinsdag 20 september 2011 Tip? walcheren@pzc.nl "ï-JS V door Theo Ciele MIDDELBURG - D66 heeft met steun van de anti-coffeeshoppartijen WD, CDA, Christenunie, en SGP de discussie over de komst van een coffeeshop in Middelburg- in de ijskast gezet. Twee jaar geleden stemde de raad met 15 stemmen voor en 14 tegen voor het toestaan van nog één cof feeshop in de stad. De voorstan ders van een coffeeshop, waartoe ook D66 behoort, kunnen het ech ter niet eens worden over de vraag hoe er en vooral waar een coffee shop moet komen. Om nog niet langer door dit vraagstuk 'gegij zeld' te worden en om aan de bur gers duidelijkheid te geven, stelde D66 gisteravond voor om de dis cussie tot na de verkiezingen van 2014 uit te stellen. Opnieuw waren er 15 stemmen voor en 14 stemmen tegen, maar dit maal was er dus een kleine meerderheid voor de 'nul-optie', voorlopig dus geen coffeeshop. De motie van D66 leidde gisteravond tot bittere verwijten tussen de voorstanders van een coffeeshop. PvdA-woordvoerder Peter de Doel- der verweet D66 dat ze het pro bleem van illegale handel nu laat voorbestaan. Ook Groenlinks kreeg een veeg uit de pan. De Doel- der betitelde Groenlinks als een 'partij van intellectuelen' die in een ivoren toren zit te wachten tot anderen met een voorstel komen. Groenlinks-woordvoerder Luc Vandezande zei best weer mee te willen praten over de komst van een coffeeshop, maar dan zou met name de LPM 'moeten bewegen'. Deze partij zou zich eens moeten uitspreken over een locatie. Piet Kraan (LPM) zei dat D66 elke oplossing onmogelijk maakt met de motie om de zaak tot 2014 te la ten rusten. Anderzijds toonde na de raadsvergadering Wim Steketee (LPM) zich niet echt ongelukkig met het feit even 'af te zijn' van de discussie zonder dat het de LPM politiek in de problemen is geko men. De tegenstanders van de coffee shop hoorden woordenwisseling aan de overzijde geamuseerd aan. Zonder veel moeite werd hen een coffeeshoploze periode van 2,5 jaar in de schoot geworpen. Al zette De Doelder daar vraagte kens bij. „Als morgen een exploi tant komt die aan alle voorwaar den uit het raadsvoorstel uit 2009 voldoet, vraag ik me af of deze mo tie hem tegen kan houden." door Theo Giele MIDDELBURG - Wie van Middel burg naar Veere gaat kan de beel den van de koe en haar kalf niet ontgaan. Aan het begin van de toe gangsweg van het bedrijf van Jan Janse aan de Veerseweg vormt het polyester duo een bekend herken ningspunt. Afgelopen weekend werd het beeld echter zwaar beschadigd. Vandalen hadden geprobeerd om de koe, die met ijzeren staven in beton is verankerd, om te trekken. Daarbij werden onder meer de po ten beschadigd. „Het is in het weekend geregeld raak, hier langs de Veerseweg. Van dalen laten een spoor van vernie lingen achter", aldus Janse. Hij is niet te enige die onder het vandalisme van de stappende jon geren lijdt. Bloembakken, bankjes, verkeersborden, alles wat op de route tussen Middelburg en Veere staat of hangt moet het ontgelden, volgens Janse. Vorig jaar betrapte hij twee jon gens die het op het kalf hadden voorzien. Het duo werd door de politie ingerekend en zat een tijdje van in Torentijd. Janse: „Dat heeft kennelijk wel in druk gemaakt op de jeugd in Veere, want daarna was het een tijdje rustig. Maar het effect lijkt nu uitgewerkt." De koe en haar kalf moeten terug naar de maker, een bedrijf in De venter. Janse hoopt dat de beelden hersteld kunnen worden. Jan Janse bij het door vandalen beschadigde beeld. foto Lex de Meester 'S-GRAVENPOLDER De brandweerploeg van 's-Graven- polder is zaterdag in het Brabantse Oisterwijk landskampioen gewor den tijdens de wedstrijden in de ca tegorie 112. De ploeg van de Borselse brand weer behaalde een totaalscore van 1400 punten bij de brandweervaar- digheidswedstrijden. Het Neder lands kampioenschap werd gehpi- den in de bossen rond voormalig restaurant Groot Speijk. www.abwc.nl ARNEMUIDEN Drie motorrijders uit Arnemuiden hebben zondagmiddag hun rijbe wijs moeten inleveren. Ze raceten met een snelheid van 135 kilometer per uur door de polder van Middel burg, via Grijpskerke en Aagteker- ke naar Domburg. De maximum snelheid is op dat traject hoogstens 80 kilometer per uur. Andere weg gebruikers schrokken erg van hun rijgedrag. Een vierde motorrijder reed 35 kilometer per uur te hard, en kreeg daarvoor een boete. TERNEUZEN. De politie is op zoek naar de eige naar of herkomst van zeven zilve ren beeldjes, die vorige week dins dag bij een winkel in Terneuzen door een onbekend persoon zijn aangeboden. De vier centimeter ho ge beeldjes stellen zes straatmuzi kanten en een dirigent met kledij uit de zeventiende of achttiende eeuw voor. De eigenaar en mensen die meer over de beeldjes kunnen vertellen worden verzocht te bel len met 0900-8844. Tip? redactie@pzc.nl Dat gezin in Vlissingen heeftin de loop van de jaren ongemerkt een be hoorlijke voorraad moderne snufjes verzameld. Zo kon het gebeuren dat op een avond, na afloop van het di ner, iedereen op de bank zat uit te buiken met iets elektronisch in de hand. Vader suifde op het internet via de Ipad, moeder las een boek op de e-Reader, de zoon van zeven deed een spelletje op de Nintendo DS en de vierjarige dochter bekeek kinder filmpjes op YouTube. Toen de vader zijn blik liet rondgaan in de kamer vroeg hij zich zuchtend af waar eigenlijk de tijd gebleven is dat mensen 's avonds gewoon alle maal met een boek op de bank za ten. De zoon had maar half geluisterd en verstrooid vroeg hij zonder zijn ogen van de Nintendo af te halen: „Een boek? Wat is dat?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17