Grieken bezuinigen waar ze maar kunnen buitenland 19 Nog effe weg in het najaar! Nu supervoordelig! 6 81/1/GO 71# Boe 27* of bel 0529 46 96 67 J® Boek nu! Een leuke break voor in het najaar! Londen, Oxford en Cambridge Supervoordelige busreizen Hoe nu verder? Aardbeving in India en Nepal eist levens Protest kortgerokte vrouwen Indonesië Strauss-Kahn: 'Ik beging morele fout' effewec.nl supervoordelige busreizen Mallorca, Parel van de Middellandse Zee maandag 19 september 2011 SCHULDENCRISIS 'Als het fout loopt, gaan we naar een ander land' Griekenland moet nog lan ger wachten op een bèsluit over de volgende 8 miljard van hun Europese noodle- ning. „We kunnen er toch niets aan doen." Al bijna twee jaar wordt er bezuinigd in Grieken land, en dat merken de Grieken aan den lijve. En nu moet er nog meer gesneden worden van IMF en EU, om niet failliet te gaan. De Atheners onder gaan het gelaten. „Je kunt wel gaan protesteren, maar wat heb je eraan", zegt de 37-jarige Giota, die werkt in Matsouka, een winkel in chocola, koekjes en noga. „Het eni ge wat ik kan doen is hopen dat ik mijn baan houd. En dat de winkel kan openblijven." Want Grieken bezuinigen massaal: op kleren, schoenen, eten, benzine en vakan ties. „Ze kopen alleen nog goedko pe chocola." „We zijn boos op de politiek. Ang- Van onze speciale verslaggever in Athene Ans Bouwmans GRIEKSE CRISIS stig. En moedeloos ook. Allemaal tegelijkertijd", zegt Helen Stathis, moeder van twee kinderen en al een jaar werkloos. „Mijn man is bang voor de toekomst. Daar wil hij graag over praten. Maar ik ga het uit de weg. Ik volg het nieuws wel, maar eigenlijk wil ik het niet weten. Het kan toch nooit iets goeds zijn. Ik zeg tegen hem: je hebt je gezondheid en je gezin. Ge niet van dat kleine wereldje. We kunnen er verder toch niets aan doen." Vassilis Mavrofridis (47) heeft '10 tot 15 procent' van zijn inkomen- moeten inleveren, Giota 300 euro per maand. „Dat is een kwart onge veer. We moeten zo veel belasting" betalen; op ons loon, het huis, de energie en de auto. En dat wordt nog erger." Helen Stathis krijgt nog een maand lang haar werk loosheidsuitkering van 550 euro, daarna valt het gezinsinkomen met een derde terug. „Gelukkig heeft mijn vader een huis voor ons gekocht, en krijg ik straks geld van mijn moeder. Die heeft een pensioentje van 300 euro dat ze niet nodig heeft." Kinderen gaan weer bij ouders wo nen. Mensen stoppen met roken, kopen geen afhaalkoffie meer, gaan 's avonds minder uit. „Over straat flaneren kost gelukkig nog niets." Iedereen maakt zich op voor nog slechtere tijden, want vertrouwen dat de Griekse politiek het land weet te redden is er weinig. Het voelt heel onrechtvaardig, zegt Ma vrofridis: „We zitten tot over onze oren in de schuld, maar dat geld is ons wél eerst geleend. Natuurlijk heeft ook Griekenland een serieu ze verantwoordelijkheid, we heb ben die incompetente bestuurders gekozen. Maar nu gaat het geld naar de overheid en de banken en wordt het niet in onze economie gestoken." Mavrofidis heeft zijn noodplan De EU-ministers van Financiën hebben in het Poolse Wroclaw geen besluit genomen over de 8 miljard euro aan hulp voor Athene. Premier Venizelos praat vandaag met IMF, Europese Commissie en Europese Centrale Bank, waarna de trojka naar Griekenland gaat om te kijken of het land zich aan de af spraken houdt. Op 3 oktober ko men de ministers van Financiën opnieuw bijeen. Die kunnen een besluit nemen over de 8 miljard, als het rapport van de trojka klaar is. Lukt dat niet dan is er een her kansing op de Europese top van re geringsleiders van 17 oktober. Athe ne zegt tot half oktober geld te heb ben voor betaling van pensioenen en ambtenarensalarissen. klaar. „Als vader van een kind kun je je niet veroorloven je hulpeloos te voelen. Als het helemaal fout loopt, gaan we naar een ander land." NEW DELHI De afgelegen noordoostelijke Hima- layaregio van India is gisteravond opgeschrikt door een zware aardbe- ving. In India kwamen zeker vier mensen om, in het naburige Nepal vielen minstens vijf doden. De be ving had een kracht van 6,8 op de schaal van Richter. De trillingen be schadigden gebouwen en wegen raakten geblokkeerd. JAKARTA Enkele tientallen vrouwen en kin deren gekleed in minirok en strak ke legging hebben gisteren gepro testeerd in de Indonesische hoofd stad Jakarta. Dat meldde de krant The Jakarta Post. De vrouwen wa ren boos omdat de gouverneur van de stad had gezegd dat seksueel ge weld wordt uitgelokt door de ma nier waarop vrouwen zich kleden. .i PARIJS Voormalig IMF-chef Dominique Strauss-Kahn heeft gisteren gezegd dat hij zich niet schuldig heeft ge maakt aan verkrachting. Wel sprak hij van een „morele fout". Hij zei dat tijdens zijn eerste interview sinds hij werd beschuldigd van ver- 1 krachting van een kamermeisje. Hij verklaarde dat hij definitief niet meedoet aan de verkiezingen. Een unieke combinatie: bezoek drie bekende Engelse steden in één busreis. Tijdens deze stedenreis combineren we drie bekende Engelse steden. Een bezoek aan Londen is altijd indrukwekkend. Tijdens de rondrit per bus ziet u de "vele highlights! De universiteiten van Oxford en Cam bridge behoren tot de beroemdste ter wereld. Bekijk in Oxford de Universiteit, de botanische tuin en Christ Church Cathedral. Maak in Cambridge een rondrit langs de fraaie universiteitsgebouwen. Sluit de reis af met een drankje in één van de gezellige pubs. INCLUSIEF: 4 hotelovernachtingen b 4x ontbijtbuffet 8 Bootovertocht Calais-Dover v.v. Vervoer per Tourist Class touringcar OPTIE: 4x3-gangendinerbuffet(halfpension) 65,- DATA EN PRIJZEN: 14, 21 november 28 november Vertrek ook mogelijk in 2012. slechts 179,- slechts 169,- Boek met de boekcode 2138 en u ontvangt 40.- korting persoon!* Profiteer nu van deze aanbieding en geniet van de najaarszon op Mallorca! Tijdens deze busreis brengt u een bezoek aan de wereldstad Barcelona en het schitterende eiland Mallorca! Ontdek de prachtige bouwwerken van Gaudl en geniet van het heerlijke klimaat, de natuur en de echte Spaanse cultuur op Mallorca. Mallorca is het grootste eiland van de Balearen biedt u kilometers lange stranden, een prachtig achterland en gezellige havenplaatsjes. Vol yo/ INCLUSIEF: 8 9 hotelovernachtingen 8 9x ontbijt en diner 8 Bootovertocht Barcelona en Palma de Mallorca v.v. 8 Welkomstdrankje in Palma de Mallorca Stadsrondrit Palma de Mallorca o.l.v. een Nederlands sprekende gids 8 Vervoer per Comfort Class touringcar OPTIE: Dagtocht Barcelona 25,- DATA EN PRUZEN: 17 oktober van 569 voor 529,- 80,- korting bij 2 personen! Alle fouien voorbehouden, Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- reserverlngskosten per boeking. Deze actie is alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt met de boekcode 2138.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9