binnenland 17 Bezuinigen: wéér ouders kwijt Herdenking Market Garden blijft in trek Cruises met topkorting! Bonden: grens is bereikt 'Doodzonde dat een stelletje ma boel verziek stelletje mafkezen de dekt.' PCB Gehandicapte pleegkinderen mogelijk uit huis geplaatst 'Walging. Walgelijk gewoon. Ik heb geen andere woorden' 'Met zulke vreselijke acties haal je je eigen standpunten onderuit' Rookcontroleurs geschopt door cafébezoekers maandag 19 september 2011 Feyenoord-coach Ronald Koeman Burgemeester Aboutaleb Eric van Dorp van de Feyenoord supportersvereniging Gehandicapte pleegkinde ren dreigen uit huis te wor den geplaatst als bezuinigen op het pgb doorgaat. Pleeg ouders kunnen dan de zorg niet betalen. door Mayke Calis Nathalie is zes jaar en kruipt rond in haar box midden in de woonka mer van haar pleegge zin. Zo op het eerste gezicht ziet ze eruit als een gewoon meisje, ook al beweegt ze houterig. Toch heeft Nathalie de verstandelijke vermogens van een baby van drie maanden en de lichamelijke ont wikkeling van een eenjarige. Haar pleegmoeder Christianne is en thousiast want Nathalie kan sinds kort zelf lopen. Ze is verder doof, bijna blind, lichamelijk gehandi capt en heeft epileptische aanval len. Haar biologische moeder kon niet voor de baby zorgen, een va der was er niet dus kwam Nathalie vanaf haar geboorte bij het pleeg gezin. Christianne ging minder werken en een deel van haar misgelopen salaris 'verdiende' zij terug met geld uit het persoonsgebonden budget. Van dat pgb-budget wordt inmid dels ook extra verzorging op de mytylschool betaald, dus het uit de taxi halen van Nathalie, haar op school eten geven, verschonen, haar na de gym- en de zwemles weer aankleden. Christianne heeft een legertje uit het pgb betaalde mantelzorgers klaarstaan. Sinds staatssecretaris Veldhuijzen van Zanten aankondigde flink te gaan bezuinigen op de pgb's, heeft de paniek toegeslagen bij de pleeg- familie. Want als die bezuinigingen door gaan, kunnen zij de zorg voor Na thalie niet meer bekostigen. Ge zinsvoogd [ulian van de Moosdijk van de William Schrikker Jeugdbe scherming kan daar boos om wor den, want Nathalie is niet de enige die uit huis geplaatst dreigt te wor den door deze bezuinigingen. Het zou gaan om ruim honderd ge handicapte pleegkinderen. „Extra schrijnend voor gehandicap te pleegkinderen is dat ze dan voor de tweede keer hun ouders verliezen. Het is een zeer kwetsba re groep, door hun achtergrond, verstandelijke en lichamelijk beper kingen." De staatssecretaris zegt te verwachten dat hulpbehoevenden de zorg houden, maar dan anders georganiseerd, bijvoorbeeld door flexibele inzet van zzp'ers. Dat laatste punt maakt Christian ne alles behalve rustig. „Bij Nathalie is het van belang dat wij de dagelijkse dingen altijd pre cies op dezelfde manier en met de zelfde mensen doen." Van vreemde mensen moet het meisje weinig hebben. „Als hier iedere keer een vreemd persoon over de vloer komt, die bijvoorbeeld niet weet, of vergeet dat wij Nathalie voor we haar ver schonen altijd eerst een luier laten voelen, leidt dat al snel tot huil buien en dwars gedrag", zegt Christianne. Nathalie is niet haar echte naam DEN HAAG - „De maat is vol", zei den de politiebonden eensgezind na de gewelddadige taferelen van zaterdagavond bij het Maasge bouw van voetbalclub Feyenoord in Rotterdam. Met getrokken pisto"- len moest de politie daar zestig doorgedraaide relschoppers de toe gang beletten. Er vielen geen schoten, maar de schrik zat er goed in. Een door de gemeente goedgekeurde protest mars van Feyenoordsupporters te gen het bestuur van de club, liep volledig uit de hand toen de rel schoppers met vuurwerk, stenen en fakkels het gebouw bestorm den. „Normaal is het genoeg als een agent met een getrokken pis tool tegenover je staat", zegt voor zitter Hgp Busker van de Neder landse Politie Bond (NPB). Het lijkt volgens hem wel of er een nieuwe fase is aangebroken, waar een menigte alleen met vuurwa pens in toom kan worden gehou den. „Dit hoort niet bij voetbal en niet in de samenleving. Complete idioterie." OOSTERBEEK/GROESBEEK - De her denking van het begin van de geal lieerde bevrijdingsoperatie Market Garden blijft veel belangstelling trekken. Ook afgelopen weekeinde waren er in Arnhem, op de Ginkelse Hei de, op de Airborne Begraafplaats in Oosterbeek en in Groesbeek weer vele duizenden bezoekers. Ze herdachten onder anderen de Brit se, Poolse, Canadese en Ameri kaanse militairen die sneuvelden bij de operatie, die op 17 septem ber 1944 begon. Bij de herdenkin gen waren ook tientallen, nu hoog bejaarde oud-strijders aanwezig. Regen en harde wind gooiden roet in het eten bij de traditionele luchtlandingen. Zaterdag raakten op de Ginkelse Heide bij Ede een kleine tien parachutisten lichtge wond bij de landing. De paradropping die gisteren in Groesbeek op het programma stond, ging helemaal niet door, omdat de Dakota die de parachu tisten zou vervoeren niet mocht opstijgen vanaf Eindhoven Air- port. Met de operatie Market Garden wilden de geallieerden in 1944 snel een einde maken aan de TWee- de Wereldoorlog. Tussen Eindho ven en Ede landden tienduizen den parachutisten. De actie tot aan Nijmegen slaagde, maar daar stokte de opmars. De re gio Nijmegen bleef tot mei 1945 frontgebied. Kinderen leggen zondag bloemen tijdens de herdenkingsdienst op de Air borne begraaplaats in Oosterbeek. foto Robert Vos/ANP NIJMEGEN - In Nijmegen hebben vrijdagavond drie mannen rook controleurs van de nieuwe Voed sel en Waren Autoriteit mishan deld toen die een boete uitschre ven omdat er in het café werd ge rookt. Dat liet de politie weten. De kroegbezoekers waren kwaad over de boete en werkten de nVWA-controleurs naar buiten. Buiten kregen ze nog een paar schoppen. Toen de gealarmeerde politie bij de kroeg arriveerde was die al gesloten. Minister Edith Schippers (Volksgezondheid) noemt in een reactie het geweld te gen de controleurs 'volstrekt ontoe laatbaar'. ,Ai??fSen^ ;maleP"ls Zie stipreizen.nl/crnbc Prijzen p,p. o.b.v. 2 pers. per hul excL Calamiteitenfonds/reserveringskoster,. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7