in rook opgaan sport 139 sterk De Zeeuwse Kust geeft z'n visitekaartje af Mesu sluit af met vierde plaats Roy Gijsel baalt *£r-.^r Eversdijk sprint naar elfde plaats Heidi te Poele kampioen mennen IJsebaert snelste in Beekse marathon Derde plaats Thijs de Lange Achtste plaats voor rolstoelbasketballers Dubbele winst Thamar Zweistra Van Blitterswijk snelste roeifietser 'Ik had mijn protest schriftelijk in moeten dienen, maar het stond niet op papier.' - _'•- ..- -Zir "Z&S? J -A de eerste manche van de Strandcross. Hij zou uiteindelijk als dertiende eindigen. foto Ruben Oreel winnen. „Je kunt wel zeggen dat ik mijn gram heb gehaald. Ik was niet bang voor het sterke deelne mersveld, want op zand kan ik nou eenmaal goed tempo maken. Eigenlijk heb ik meer problemen met de achterblijvers gehad dan met de concurrentie." De Tilburger Michael van Wezel greep de zege in de MX2, waarin Martijn Roos (Zuiddorpe) met een dertiende stek de beste Zeeuw was. Mark Boot, die uitviel in de eerste manche, werd negentiende. De vrouwenklasse werd gewon nen door Kimberley Braam uit Zutphen, Danielle van Kempen (Oost-Souburg) greep zilver. De nieuw ingevoerde klasse moet dui delijk nog aan populariteit win nen, want slechts vier vrouwen stonden aan de start van de Strand cross. Timmy Berkers uit Asten was met maandag 19 september 2011 MIDDELBURG Anne Eversdijk uit Kapelle is in een sterkbezette wedstrijd in het Belgische Breendonk op de elfde plaats geëindigd. De wielrenster van de Zeeuwse formatie Rabo La dy Force maakte deel uit van een kopgroep van zestien. In de slotfase ontsnapte de Bel gische Grace Verbeke. Zijn won de koers. Achter haar sprintte de enigszins moegestreden Eversdijk naar de elfde plaats. ERMELO Heidi te Poele uit Oud-Sabbinge is zaterdag Nederlands kampioen mennen geworden bij de tweespan pony's. De 42-jarige Bevelandse bleef in Ermelo in de klasse L op het onderdeel dressuur alle andere combinaties voor. Te Poele had twee zevenjarige po ny's voor de wagen: de merrie Tin- ka en de ruin Twarres. In de vaar digheid werd Te Poele met Tinka en Twarres vierde. HILVARENBEEK Ingrid IJsebaert uit Hulst heeft gis teren de Beekse marathon op haar naam geschreven. De Zeeuws-Vlaamse, in voorberei ding op de Zeeuwse Kustmara- thon, legde het circuit in en om Hil- varenbeek af in trainingstempo en finishte in 3 uur en 51 minuten. Bij de mannen won voormalig Ne derlands kampioen Luc Krotwaar. De Brabander finishte na 2 uur en 37 minuten. MIDDELBURG Thijs de Lange uit Kattendijke is derde geworden in een wielerwed strijd voor junioren in het Bel gische Sint Denijs. Hij zat in een kopgroep van drie, die streed om de zege. De Amerikaan Alexy Ver meulen won de wedstrijd. Milan Vader uit Middelburg werd vijfde in een ATB-wedstrijd in Be ringen. Hij reed lang in de kop groep maar moest na een val los sen. Hij was de beste Nederlander. NAZARETH Het Nederlands rolstoelbasketbal team heeft zich op het EK in Naza reth (Israel) niet kunnen plaatsen voor de Paralympics, volgend jaar in Londen. Na de nederlaag van za terdag in de strijd om de 5e tot en met 8e plaats tegen Turkije (79-73) verloor de ploeg met Vlissinger Edwin Schalkx in de gelederen gis teren van het gastland met 45-57. Nederland neemt de achtste plaats in het eindklassement in. DE MORTEL Thamar Zweistra was succesvol bij dressuurwedstrijden in het Bra bantse De Mortel. De amazone van Stal Hexagon uit Schore schreef met Replay de Grand Prix op haar naam en won met Whatever ook de Prix St George. Stalgenote Dinja van Liere werd in het ZZ Zwaar met Variety eerste en tweede en met Roumanda bij de Young Ri ders derde. Jeanine Nieuwenhuis won de Inter I met Truemanda. zeges in beide manches de beste in de regioklasse. Best geklasseerde Zeeuw was Jan Peter van der Wee- Ie: hij kwam als zeventiende over de streep. Bij de categorieën waarbij geen Zeeuwen meereden, de quads en de zijspannen, gingen de overwin ningen naar de Belg Jan Vlaey- mans (quads) en het gelegenheids duo Etienne/Robbie Bax (zijspan nen). terschelling - Skeeleraar Erwin Mesu (22) is in de afsluitende wed strijd voor de inline-competitie op de vierde plaats geëindigd. De Mid delburger legde beslag op de twee de plaats in het eindklassement. De zware Brandaris Classic werd gewonnen door Bart Swings, ge volgd door Ingmar Berga. Derde werd Gary Hekman, terwijl Erwin Mesu genoegen moest nemen met een vierde plaats. Broer Niels Me su eindigde in de achtervolgende groep als tiende. In het eindklasse ment werd hij zeventiende, mede omdat door zijn WK-deelname wedstrijden moest missen. Bij de beloftes eindigde Niels Steenbakker als vierde. Olivier Goud kwam als 13e over de streep. Antwan Tolhoek moest de wed strijd met een blessure staken. wat puntendelingen van de zwart- spelers werd de eerste overwin ning geboekt. Middelburg-Krimpen a/d IJssel 3'/2-4'A: Het zat de promovendus niet mee. In een gelijk opgaande wedstrijd behaalde Sven Stange een wat fortuinlijke overwinning. Het geluk was in de slotfasebij de tegenpartij. Hendrik-Jan Meijer verloor uit een voordelige stelling wat een nederlaag betekende voor Middelburg. Charlois Europoort 2-Souburg 3-5: Al snel zag het er goed uit voor Souburg door overwinnin gen van Jeroen Hekhuis, Robin Bosters en René Tiggelman. Bij een 4-3-voorsprong wist Collin Boelhouwer na lang zwoegen zijn betere stelling te verzilveren en zo de eerste matchpunten voor Sou burg veilig te stellen. door Rob Vermeulen terneuzen - De eerste hoofdklasse wedstrijd in het nieuwe zwemsei- zoen leverde geen spectalaire tij den op. De meeste sporters zijn nog maar een paar weken in trai ning en werken toe naar een piek moment later dit jaar. Voor het eerst kwamen de Wal- cherse verenigingen uit onder een gezamenlijke naam. ZV Luctor et Emergo en de Stormvogel werken sinds kort intensief samen, SG De Zeeuwse Kust is de gekozen naam. Stephanie Rombout (DZK) won haar afstanden bij de vrouwen met speels gemak, de veelal jonge re concurrenten volgden op gepas te afstand. Merel van der Ent en Sa vannah Leenheer ontbraken we gens langdurig blessureleed. Björn Scherbeijn (Scheldestroom) kwam in de Vliegende Vaart goed voor de dag. De junior die tegenwoor dig traint bij RTC in Dordrecht won de 100 meter schoolslag en de 200 meter wisselslag. Op de 100 meter schoolslag was Jo nathan Davidse een positieve ver rassing. Hij zwom zijn persoonlijk record met zeven seconden aan diggelen. Romy Hoogdendijk (DZK) was met twee eerste plaat sen bij de vrouwen succesvol. Cas per Zwier was op de 800 meter vrijeslag snel op zijn specialisme, het Zeeuwse record van ploegge noot Sonny Corré bleef echter nog buiten schot. De afsluitende esta fettes werden gewonnen door SG De Zeeuwse Kust. NEELTjE JANS - Menno van Blitterswijk is voor de tweede keer Europees kampioen roeifietsen geworden. Op en om Neeltje Jans won de twintigjari ge Zwollenaar de sprint en de uursrace, eindigde hij als tweede in het crite rium en als vierde in de wedstrijd over 80 kilometer. Tweede werd de Belg Vincent Bouquet. Beste Zeeuw was Middelburger André Davidse, vorig jaar de eindwinnaar. Hij werd vijfde foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59