381 sport UITNODIGING Zeeuwse schakers starten Gijsel ziet eremetaal Frans Bevers heeft geen kind aan Hatrans/Twente pirn rrmpii.wN Heikantenaar Roy Gijsel komt in de eerste manche van de Strandcross zonder benzine te staan, omdat de race langer duurt. Zijn protest wordt niet gehonoreerd. maandag 19 september 2011 door Joop van den Oudenhoven sluiskil - Het driebandenteam van Frans Bevers behaalde in de eerste thuiswedstrijd van het sei zoen een eenvoudige 8-o-overwin- ning op het zwakke Hatrans/ Twente. Martens Cleaning boekte in Haarlo een verdienstelijk gelijk spel tegen DBL Holland Mineraal, 4-4. Waren de verwachtingen te hoog gespannen, is het publiek ver wend? Feit was dat gistermiddag het publiek tijdens het eerste thuis duel in Hotel Dalinga van titelfavo- riet Frans Bevers slechts bij vlagen enthousiast was te krijgen. Wie het lukte was Glenn Hofman, die voor de pauze zijn rivaal Ste fan Lenting vanaf het begin in de houdgreep nam en hem niet de kans bood die de Tukker vorig sei zoen nog kreeg. En toen ook won. Nu mocht hij vanaf de kant toe zien hoe Hofman de partij be heerste. Op de andere, tafel was aanvankelijk ook een flitsende lean Paul de Bruijn te zien. Bij de pauze leidde de Hulstenaar met maar liefst 28-7 na 11 beurten. Hij deed er na de thee nog een schep je bovenop maar vanaf 33-8 liep het aantal beurten drastisch op en nam de productie af Na een heel moeizaam deel werd het uiteinde lijk 50-34. Het aantal beurten was opgelopen tot 42. In de tweede wedstrijdhelft leek DE RODE PILAREN nodigt u uit voor een lezing op 4 oktober te Goes door Wouter de Jong. (top) sportconsuftant, natuurgeneeskundig therapeut, voedingsdeskundige en gezondheidsexpert "WELKE GEZONDE VOEDING EN SUPPLETIE IS BELANGRIJK VOOR EEN (TOP) SPORTER" De lezing zal worden gegeven door Wouter de Jong. Wouter studeerde af aan de Haagse Hogeschool voor Voeding en Diëtetiek. Daarna specialiseerde hij zich in de (top)sport en orthomoleculaire voedingsleer. Hij volgde daarbij de opleiding bij Van Nature en de PN11 en 2. Wouter is docent voedingsleer en werkt als wetenschappelijk voedingsdes kundige bij een bedrijf in voedingssupplementen. Daarnaast heeft Wouter een eigen praktijk: Pro Active Medicine in Strijen. De lezing zal gericht zijn op sporters die uitdaging zoeken in verbetering van hun sportprestatie en graag vrij willen blijven van gezondheids klachten in de uitoefening van de sport. Naast training speelt voeding een belangrijke rol bij de sportprestatie. Maar wat is nu de juiste voeding voor een krachtsporter en wat voor een duursporter? Welke voeding moet er genomen worden voor meer energie en wat voor meer spiermassa en kracht. Op deze- en alle andere vragen krijgt u antwoord!! Heeft u interesse in deze zeer nuttige en interessante lezing dan kunt u zich on-line aanmelden op de speciale Sport-website van Drogisterij kruiderij De Rode Pilaren. Ga naar www.sportengezond.nl en klik op het aanmeidings/registratie formulier. Wanneer: 4 Oktober 2011 Tijd: 19.30 uur-22.00 uur Waar: Van der Valk Hotel Goes Anthony Fokkerstraat 100 Pro Active Medicine www.pro-active-medicine.nl H-Vfosingen-Bergen op Zoom www.derodepilaren.nl STRANDCROSS VLISSINGEN de tegenstander hard terug te slaan toen Dave van Geel vlot van acquit ging tegen Peter de Backer en Christian Rudolph Frédéric Caudron op achterstand zette. Voor een nederlaag van laatstge noemde vreesde niemand en dat bleek terecht. De vrees dat De Backer het niet zou redden, heerste lang in de zaal want de Aalstenaar acteerde matig en kwam pas in de 25e beurt langs zij. Toen gaf zijn tegenstander zich ook meteen over en werd het ver schil nog aanzienlijk. Met een teammoyenne van 0.875 onder streepte de tegenstander nog eens een eredivisie onwaardig optreden te hebben verzorgd. Martens Cleaning deed het in Haarlo tegen DBL uitstekend. Mar tin Spoormans kreeg overigens geen schijn van een kans van Mu- rat Naci Coklu, die zijn topvorm van de wereldbeker wedstrijden in Zuid-Korea doortrok. Good old Raymond Ceulemans hield Anno de Kleine in bedwang. Henk Ha- braken deed hetzelfde tegen lelie Pijl. Enig minpunt was het optreden van de jonge Raymund Swertz. De Limburger is nog lang geen driebandenspeler en de vraag rijst of het verstandig is hem in de ere divisie voor de leeuwen te gooien en de kansen op behoud van het team van Martens in de waag schaal te stellen. door Roeland Alders middelburg - De meeste Zeeuwse teams zijn de landelijke schaak competitie prima begonnen. In de eerste klasse wist Het Witte Paard met enig fortuin de punten weg te snoepen bij gevaarlijke outsider Caissa, terwijl in de derde klasse Terneuzen, Goes, F1WP Sas van Gent 3 en Souburg de Zeeuwse eer hoog hielden. Caissa-HWP Sas van Gent 4-6: Het duel met Caissa was meteen een eerste test. Het sterke team uit Amsterdam is net als HWP een kanshebber op de titel. De Sassen- aren traden aan zonder de belang rijke grootmeester Paul Motwani. Het team kwam op voorsprong door een vlotte overwinning van Thibaut Maenhout en een winst partij van Koen Leenhouts. Nadat debutant Simon Provoost onnodig had verloren, bleef het lang 4-3 voor HWP. Prognose was toen 5-5. Door een handigheid van Thi baut Vandenbussche, die groot meester Paul van der Sterren fopte met een patwending en Tieme Ver linde die het kleine kansje op eeu wig schaak pakte zag het er al be ter uit. Dankzij de winst uit het niets van Wouter Gryson werd het zelfs 6-4. De Pion-FTWP Sas van Gent 2 5-3: De promovendus uit Sas van Gent zag het vanaf 3-3, onder meer na een zege van Maarten Ra demakers, misgaan. De jeugdige Belg David Roos kon niet profite ren van de tijdnood van zijn tegen stander en ging met een mooie combinatie ten onder. Tot slot werd Harry Provoost positioneel weggedrukt en werd de eerste ne derlaag van het seizoen genoteerd. Goes-DSC Delft 4 6-2: Joey Gro- chal, Hans Weiten en Maxim le Clercq zetten Goes op het goede spoor. De gebroeders Van de Braak zwijnden daarna beiden. Joey stond verloren en kreeg een toren cadeau, terwijl Remco in een matige positie zijn tegenstan der door de vlag zag gaan. Terneuzen-De Drie Torens 4V2-3'/2: Ondanks het grote gemis van Quinten Ducarmon bleven de punten in Terneuzen. Er werden opvallend veel remises geboekt. Teamleider Gosse Kamminga gaf het goede voorbeeld en won. Bart de Vogelaere deed dit ook. De Pion 2-HWP 3 3-5: De witspe- lers maakten het verschil. Marc La crosse, Rudy van de Wynkele en Frans Snijders wonnen en André Galle deelde het punt. Met nog door Michiel Bouwman vlissingen - Hij bleef er koeltjes onder, Roy Gijsel uit Heikant, maar van binnen baalde hij enorm. Zijn kans om de Strand cross in Vlissingen te winnen strandde zondag in een sterk staal tje bureaucratie. De motorcrosser diende na afloop van de race op tijd een protest in, maar zag dat niet gehonoreerd worden. Hoe de vork in de steel zat? De eer ste manche van de MX 1/3, waarin Gijsel meereed, werd gewonnen door Mike Kras uit Fijnaart, die ook de tweede manche won. Maar waar er aangekondigd was dat die eerste reeks twintig minuten plus één ronde zou duren, liep dat uit tot ver in de twintig. Gevolg was dat Gijsel - en hij niet alleen - zon der benzine kwam te staaq in de laatste ronde. Kras, die extra ge tankt had, passeerde en greep de eerste manche. Gijsel werd uit de uitslag geschrapt. „Maar had het twintig minuten en die ene ronde geduurd, dan was ik eerste geweest", sipte de Suzuki-rij- der na afloop. Omdat de Zeeuws-Vlaming in de tweede manche als vierde eindig de, zou hij in de race zijn geweest om een podiumplek, „Als ik nou tiende was geworden, dan was het de moeite niet geweest. Maar nu ging het om het podium. Daarom heb ik protest ingediend." De regels schrijven voor dat een protest binnen dertig minuten na afloop van de race ingediend moet zijn bij de organisatie. Gijsel kwam op tijd, kreeg gelijk, maar toch werd zijn klacht niet gehonoreerd. Om een wel heel formele reden. „Het had schriftelijk gemoeten. Maar het stond niet op papier. Klo te." Gijsel kreeg financiële compensa tie van de organisatie, terwijl Mike Kras, vorig jaar tweede, de drie honderd euro aan winnaarspremie Jeffrey van Kempen (86), beste Zeeuw in de MX1/3 klasse, in actie tijdens opstreek. Wedstrijdleider 'Sjaak Tuis legde uit dat de kwestie-Gij- sel om een 'communicatiefout' draaide. „Omdat de regioklasse maar een kwartier zou duren, werd er voorgesteld om langer te rijden bij de MX1/3. Ik zei dat we dat niet moesten doen vanwege het tij. Toch heeft iemand het doorgegeven." Of Gijsel ook ge wonnen zou hebben bleef in neve len gehuld. „Dat is erg moelijk om terug te rekenen", aldus Tuis. De strijd tegen het opkomend tij was overigens een pittige. Het water steeg sneller dan verwacht, waar door de bijna twee kilometer lan ge baan bij het ingaan van de twee de manche bij de MX1/3 tot verras sing van de coureurs ingekort moest worden. Het had geen invloed op de race van Kras, die na de teleurstelling van vorig jaar gebrand was om te

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58