361 sport Oemoemenoe geeft Olympus houdt zich knap staande Rabout zet De la Ruelle op het juiste spoor Rode Duivels PWG stunt meteen van Middelburg tegen titelkandidaat winnen 500 RUGBY Middelburgse ploeg pakt in slotfase de volle buit maandag 19 september 2011 door Wim de Vos cadzand-bad - Ooit werden hem sadistische neigingen toebedacht. Jules van Muiken uit Groede be dacht dat er ook door de Zwingeul op het strand bij Cadzand makke lijk hard gelopen kon worden en bedacht de loop Dwars door de Zwingeul, 7500 meter afzien. „Het was weer lekker afbeulen op de zondagochtend. Heerlijk toch?", merkte Van Muiken giste ren na afloop van de wedstrijd op. De zege ging naar Edwin de la Ruelle. Hij bleef Theo Rabout een halve minuut voor. Tachtig lopers en loopsters kwa men af op het evenement, een aan tal dat nog niet zo dikwijls werd gehaald. „Dat bewijst toch dat de atleten best bezig willen zijn op het strand. Het is niet de eenvou digste loop. Wat ik opvallend vind is dat ook de vrouwen met een re delijk aantal zijn opgekomen", stel de Jan van der Linde van de orga niserende atletiekvereniging De Wielingen. „Het was wel zwaar maar het was goed te doen hoor", zei een tevre den winnaar De la Ruelle. „Na tuurlijk is het ploeteren door het zand. En dan vooral de aankomst die lichtjes oploopt. Dat valt na tuurlijk niet mee zo aan het eind van de wedstrijd." De la Ruelle werd al vroeg door de concurrentie in het zadel gehol pen en gehouden. De Koewachten aar liet meteen merken in goede vorm te verkeren en nam snel af stand. „Maar hij ging de verkeerde kant op en hebben we hem terug geroepen", zei Theo Rabout later. Die opmerking gaf precies aan met welke bedoelingen de atleten naar deze wedstrijden komen. Ze gunnen elkaar het beste, maar niet ten koste van alles. Het gaat uiter aard om de prestatie, waarbij het resultaat ook van belang is. Zowel in de strijd om de eerste plaats als bij de opdracht om niet als laatste te finishen. George Schrank uit Oostburg dacht als laatste te zijn geëindigd. Totdat de speaker riep dat het nog wachten was op één deelnemer. „Goh", reageerde Schrank, „moet nog iemand ko men? Ben ik niet de laatste dan? Dat valt me mee." Zo verliep het ook vooraan. Im mers, Edwin de la Ruelle en Theo Rabout maakten zich los van de rest van het deelnemersveld, lie pen van de concurrentie weg en in de slotfase liet De la Ruelle zijn op ponent in de steek. Dit ondanks het feit dat Rabout de Koewachten aar vlak na de start op het juiste spoor had gezet. „Maar in die slot fase was hij duidelijk de sterkste", zei Rabout. Bij de vrouwen was Veronique Vas- seur uit Oostburg de snelste voor de heroptredende Addie Dieleman uit Sas van Gent. Theo Rabout (rechts), Edwin de la Ruelle en Erik Cappon lopen aan kop in Dwars door de Zwingeul. foto Peter Nicolai vlissingen - Dat het een lastige klus zou worden voor de handbal vrouwen van Olympus, daar wa ren ze het allemaal wel over eens. Ondanks het loodzware deelne mersveld van het Wielemaker Olympus-toernooi hield de equipe van Ron de Waal zich redelijk staande. Dankzij winst op HV Ber- dos en een gelijkspel tegen RHV werd beslag gelegd op de vierde plek. Eersteklasser RHV won het toernooi. Na afloop van het toernooi was trainer Ron de Waal tevreden. Te gen de latere toernooiwinnaar RHV uit Rijen gaf de tweedeklas ser goed partij. Als enige ploeg slaagde Oympus er in om de eer steklasser een punt afhandig te ma ken: 6-6. Van Oliveo en Berdos werd met respectievelijk 9-11 en 8-9 nipt verloren. Over het hele toernooi werd mondjesmaat b-jeugd ingezet. Gezien de krappe selectie voor komend seizoen zal het daar niet bij blijven, denkt De Waal. „Ylva Engels, Tessa de Waal en Marouscha Meerman hebben me vandaag aangenaam verrast." Ruben de Wolff van Oemoemenoe bemachtigt de bal in een line-out. door Hans Markusse mideelburg - Oemoemenoe sloot het jubileumweekend ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan af met een 31-29-zege op het sterke Gouda. De thuisclub kwam pas in de allerlaatste minuut op voor sprong. In de eerste helft was er voor de Middelburgse rugbyers geen vuil tje aan de lucht via tries van Quin- ten van Dijk en Yedney America en twee conversions van Joey Luit- wieler leidde Oemoemenoe na tien minuten al met 14-0. Na een kwartier kwam Gouda te rug tot 14-5 en niet veel later mis te de Goudse kicker recht voor de palen een simpele penalty-kick. Een cruciale misser naar later zou blijken. Op slag voor rust drukte Radhja Ja- gesar opnieuw een try voor de thuisclub en met een 19-5-voor- sprong leek te tweede helft slechts een formaliteit. Dat pakte echter totaal anders uit. Binnen vijf minuten kwamen de gasten terug tot 19-8 en in een mmtKUmmmaimmm middelburg - Het team De Rode Duivels heeft zaterdag bij Indoor Karting de tiende editie van de 500 ronden van Middelburg ge wonnen. Veertien kartteams reden mee. Speciaal voor deze wedstrijd was een nieuw circuit aangelegd waar door het voor veel rijders zoeken was naar de ideale lijn. Daarnaast diende iedere rijder 77,5 kilo te we gen. Een regel die ook in het Zeeuws indoor kartkampioen- schap voor teams gehanteerd zal worden. In het eerste uur werden geen gro te verschillen gemaakt, maar bij de tweede rijder na de verplichte wis sel kwamen de betere teams naar voren. De Rode Duivels wonnen de race, gevolgd door Snap On Ra cing in dezelfde ronde. Derde werd ATS Racing op drie rondjes achterstand. middelburg - Het damtiental van PWG 's-Gravenpolder had zich geen betere start van de nationale competitie kunnen wensen. De hoofdklasser won zaterdag met 11-9 van titelkandidaat Micone en zette daarmee meteen een belang rijke stap op weg naar lijfsbehoud. Vooraf leken de dammers van PWG tamelijk kansloos, maar om dat de ploeg uit Tilburg drie be langrijke basisspelers miste en de invallers weinig ontzag inboezem den, begon het Bevelandse team toch met een optimistisch gevoel aan de wedstrijd. Na gelijke spelen van Niels Roelofsen en Rianka Rentmeester zette Johnny de Leeuw met een aardige combina tie zijn ploeg op voorsprong. Mico ne kwam weer langszij toen PWG-captain Kees Rijk zich ge wonnen moest geven. Na een moeizaam gelijkspel van Daaf Kas- se en voordelige remises van Ko Louwerse en de pas veertienjarige debutant Jacob Provoost kwam Mi cone op voorsprong. Voormalig Zeeuws kampioen Toby Hage won met een forse dosis geluk van los de Wild. Met een 9-7-achterstand ging PWG het zesde speeluur in, maar een overwinning hing in de lucht. Aart Walraven, wiens tegen stander al in de opening knullig een schijf was kwijtgeraakt, liet zijn buit niet meer glippen, waar na Arjo Kousemaker door winst in een overmachtseindspel de eerste seizoenszege voor zijn team veiligs telde. De Middelburgse damclub maakte het succes voor Zeeland compleet met een 15-5-zege op Constant Charlois 2. Bram Goedhart, Wim Koppejan, Piet Allaart, Gerard Krij ger, Danny Wattel en Roland de Rijke wonnen hun partijen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56