Pogingen tot Houdini-ac TTC Middelburg begint com 34! sport Francois Franse sprint naar zege in slotkoers in Ovezande TAFCLTENNIS Arnemuiden gaat een zwaar jaar tegemoet maandag 19 september 2011 door Wim de Vos OVEZANDE - Het seizoen van TMZ zit er op en de balans kan dus op gemaakt worden. Sportief gezien kan er ongetwijfeld teruggeblikt worden op een goed seizoen. Min der was het qua deelname aan de wielerwedstrijden. Halverwege het seizoen kwam behoorlijk de klad in het aantal deelnemers en die lijn zette zich feitelijk tot de laatste wedstrijd door. Want ook de deelname aan de Slotkoers in Ovezande viel weer tegen. Francois Franse maalde daar niet om. De routinier uit Kwadendam- me kwam het slotakkoord win nend afsluiten. Terecht werd er gewezen naar de eerste wedstrijden van dit seizoen toen de deelname nog optimaal was met telkens verdeeld over de vier verschillende categorieën meer dan honderd deelnemers, maar sinds de wedstrijd in Oude- lande liep het bijzonder hard te rug. „Gerekend over het gehele sei zoen denk ik dat we zeker zo'n tweehonderd tot driehonderd min der renners gehad hebben dan bij voorbeeld vorig jaar. Inderdaad, na het goede begin liep het in Oude- lande plotseling sterk terug", merk te Marlies Tolleman zaterdag op. Zij kan het weten, want zij gaat re gelmatig over de inschrijvingen bij de wedstrijden van TMZ. Enigs zins terecht werd de tegenvallende deelname toen geweten aan de slechte weersomstandigheden. „Maar de belangstelling bleef te genvallen, want het was niet tot het einde van het seizoen telkens slecht weer. Er zal toch een andere oorzaak zijn", aldus Tolleman. Het blijft vooralsnog gissen naar de wa re reden. Ondanks de tegenvallen de belangstelling, kwamen de bete re renners toch boven drijven. Im mers, [ohan Padmos behaalde dit jaar de meeste punten en werd dus winnaar van het klassement bij de amateurs A. Vorig jaar ein digde de coureur uit Wissenkerke ook reeds als tweede. „Dit jaar dus wel een paar overwinningen, ter wijl ik daar vorig jaar niet in slaag de. Misschien wat meer ervaring en voorts had ik nu meer tijd om te trainen omdat ik mijn studie heb afgerond", aldus Padmos. Ni co Ringelberg, ook al afkomstig van Schouwen-Duiveland, werd tweede en Dennis Raadtgever reik te na zijn terugkeer van de KN- WU naar de derde plaats met ove rigens wel de meeste overwinnin gen achter zijn naam. De Kapellen- aar won in Ovezande, Terneuzen en Hansweert. Kortom, een erepo dium dat hij als vrije renner wel verdiend heeft. Ter afsluiting van het seizoen volg de zaterdag dus nog de traditione le Slotkpers in Ovezande. Drie ren ners wisten zich los te maken: Joh nny van der Klooster (Lewedorp), Pieter Vette (Heinkenszand) en Franpjis Franse (Kwadendamme). Zij verstonden elkaar goed, reden een riante voorsprong bij elkaar, zagen Van der Klooster afhaken in de slotfase en Franse spurtte naar de zege. In de overige categorieën ging de zege naar Angelo Verhagen (Oss, amateurs B), Johan Pemen (Rijs- bergen, amateurs 40+) en Bram Buijs (Goes, S/P-klasse). buitenlandsESïüI BELGIE Germinal Beerschot - Zulte-Waregem 2-0, KV Kortrijk - OH Leuven 2-0, RAEC Bergen - KV Mechelen 5-1, Westerlo - Sint Truiden 2-0, Cercle-Brugge - Lierse SK 0-0, AA Gent - An- derlecht 0-1RC Genk -Standard Luik 3-0, SC Lokeren - Club Brugge 1-2. Club Brugge 7-15 Anderlecht 7-14 KV Mechelen 7-10 Cercle Brugge 7-14 Germinal B. 7- 9 AA Gent 7-13 OH Leuven 7- 9 Zulte-W. 7- 6 RAEC Bergen 7-12 SC Lokeren 7- 5 RC Genk 7-12 Lierse SK 7- 5 KV Kortrijk 7-11 Westerlo 7- 4 Standard Luik 7-11 Sint Truiden 7- 1 DUITSLAND Bayer Leverkusen - FC Koln 1-4, Hamburger SV - Borussia Monchengladbach 0-1, FC Nurnberg - W. Bremen 1-1, 1899 Hoffenheim - VFL Wolfsburg 3-1, Hertha BSC - FC Augsburg 2-2, FC Kaiserslautem - FSV Mainz 05 3-1, Han nover 96 - Borussia Dortmund 2-1FC Schalke 04 - Bayern Munchen 0-2 Bayern M. Werder Br. 6-15 Hertha BSC 6- 9 6-13 Bor. Dortmund 6- 7 Man. City Chelsea Newcastle Stoke City Everton Aston Villa Liverpool Wolverhampt. 5-13 5-10 5- 9 5- 8 Queens Park R. 5 - Sunderland Norwich City Swansea City Wigan Athletic 5 Blackburn Arsenal Fulham Bolton West Brom 5- 5 5- 5 5- 5 5- 5 5- 4 5- 4 5- 3 5- 3 5- 3 Borussia MG 6-13 FC Koln 6-7 Hoffenheim 6-12 FSV Mainz 05 6- 7 Hannover 96 6-11 VFL Wolfsburg 6- 6 VfB Stuttgart 6-10 Kaiserslautern 6-5 B. Leverkusen 6-10 SC Freiburg 6-4 FC Nurnberg 6-10 FC Augsburg 6-3 FC Schalke 04 6- 9 Hamburger SV 6-1 ENGELAND Blackburn Rovers - Arsenal 4-3, Aston Villa - Newcastle United 1-1, Bolton Wanderers - Nor wich City 1-2, Everton - Wigan Athletic 3-1, Swansea City - West Bromwich Albion 3-0, Wolverhampton Wanderers - Queens Park Ran gers 0-3, Tottenham Hotspur - Liverpool 4-0, Fulham - Manchester City 2-2, Sunderland - Stoke City 4-0, Manchester United - Chelsea 3-1 Man. United 5-15 Tottenham 4- 6 ITALIË Cagliari - Novara 2-1Inter - AS Roma 0-0, Ata lanta - Palermo 1 -0, Bologna - Lecce 0-2, Cata nia - AC Cesena 1-0, Lazio Roma - FC Genoa 1-2, Parma - Chievo 2-1, Siena - Juventus 0-1, Udinese - Fiorentina 2-0, Napoli - AC Milan 3-1. Juventus 2 - 6 AC Milan 2 - 1 Udinese 2-6 Chievo 2- 1 Cagliari 2- 6 Inter 2-1 Napoli 2- 6 Lazio Roma 2- 1 Catania 2- 4 Novara 2- 1 Genoa 2 - 4 AS Roma 2 - 1 Palermo 2- 3 Siena 2- 1 Fiorentina 2-3 AC Cesena 2 - 0 Lecce 2 - 3 Bologna 2-0 Parma 2 - 3 Atalanta 2 - -2 SPANJE Sporting de Gijon - Valencia 0-1, Granada CdF - Villarreal 1-0, Real Mallorca - Malaga 0-1, FC Barcelona - Osasuna 8-0, Sevilla - Real Socie- dad 1-0, Getafe - Rayo Vallecano 0-1, Real Zara- goza - Espanyol 2-1, Atletico Madrid - Racing Santander 4-0, Levante - Real Madrid 1-0. Valencia 3- 9 Osasuna 3- 4 FC Barcelona 3- 7 Espanyol 3- 3 Sevilla 3- 7 Real Mallorca 3- 3 Real Madrid 3- 6 Granada CdF 3- 3 Betis Sevilla 2- 6 Athl. Bilbao 2- 1 Malaga 3- 6 Getafe 3- 1 Rayo Vallecano 3- 5 Santander 3- 1 Levante 3- 5 Villarreal 3-1 Atletico M. 3- 4 Gijon 3- 0 Real Sociedad 3- 4 Real Zaragoza 3- 4 De spelers van Arnemuiden op de trainingsavond. Vlnr Riny Kasse, Mare Hackenberg, Jeroen de Heide en Jan-Henk Bomhof. foto Izaak Vefkeste Mare Hackenberg zet alles o Het staat nog steeds op de website. Tafeltennis club Arnemuiden heeft een sterke Chinees aan getrokken: de 22-jarige Liu Xan- ging uit Shanghai, bekend om zijn vernietigende forehandspinballen. Het zo verrassend naar de eerste divisie gepromoveerde team is daardoor opeens geen degradatie kandidaat meer, het kan promove ren naar de eredivisie, de hoogste klasse van Nederland! Maar he laas. Het bericht is uit de lucht ge grepen. Het blijkt een grap. Niks geen Chinezen bij Arnemuiden; de club houdt het bij drie echte Zeeuwen, een import-Zeeuw en een echte Brabander. En dat kam pioenschap? „We proberen erin te blijven. Dat zal moeilijk genoeg zijn", is volgens kopman Jan-Henk Bomhof het uitgangspunt. De grap ontstond enkele maanden geleden toen op het werk van en kele Amemuidse tafeltennisliefheb- bers een paar Chinezen gestatio neerd werden. Om hen op een van de vele lege avonden wat te amuseren, namen ze hen mee naar de tafeltennisclub. Chinezen en tafeltennis horen immers net zo sterk bij elkaar als woestijn en zand of aardappelen en jus. Vooraf werd er volop gespeculeerd of Bomhof&co de oosterse vrienden wel de baas zouden kunnen. Ze bleken er helemaal niets van te kunnen. Maar intussen was de grap wel geboren. Zaterdag debuteerde Arnemuiden in de eerste divisie. Zonder Chi nees dus, en dat was te merken. Kampioenskandidaat Pecos uit Oegstgeest (overigens wel met een Chinees in de gelederen, Tan An- ran, die vorig seizoen nog bij TTC Middelburg speelde) denderde over de vissersploeg heen en reis de met een 1-9-zege terug naar Zuid-Holland. Arnemuiden speel de met Riny Kasse, Mare Hacken berg en Jeroen de Heide en hield de twee sterkste spelers aan de kant. Frank Boute en Jan-Henk Bomhof zullen zeker meedoen als de mede-degradatiekandidaten worden bestreden. Het was niet de onervarenheid die Arnemuiden parten speelde. Voor geen enkel teamlid is de eer ste divisie immers onbekend ter rein. Alle vijf spelers kwamen ooit uit op dat niveau, of zelfs hoger. Voor de meesten is dat echter al een poosje geleden. Jan-Henk Bomhof debuteerde op z'n acht tiende in de eerste divisie, haalde ook verschillende keren de eredivi sie, maar bleef inmiddels al een jaar of vier verstoken van tafelten nis op het op een na hoogste ni veau van Nederland..Soortgelijke verhalen gelden voor Mare Hac kenberg en Riny Kasse, al kunnen ze niet de resultaten overleggen die Bomhof haalde. Ook Frank Boute speelde vaak in de eredivisie, maar ook voor de Brabander - die zich drie voudig Nederlands kampioen dub belspel en 36-voudig international mag noemen - is dat inmiddels lang geleden. Jeroen de Heide is met zijn 28 jaar verreweg de jong ste van de vijf en heeft ook het kortst geleden aan de eerste divi sie geroken. Ruim een jaar gele den speelde hij met Avanti uit Ha- zerswoude op dat niveau. Nee, het was niet de onervaren heid die Arnemuiden de das om deed. Het waren meer de ambities en de hoeveelheid trainingsarbeid die het verschil zaterdag zo groot maakten. Bomhof, Kasse, Hacken berg en De Heide trainen slechts één keer per week. Als je het trai nen mag noemen. Het viertal speelt op de donderdagavonden vanaf acht uur een paar partijtjes door Kim 't Hooft MIDDELBURG - Het vernieuwde eerste mannenteam van TTC Middelburg behaalde tegen mede-degrada tiekandidaat Vriendenschaar uit Gouda een gelijk- spel: 5-5. Emiel de Rijke bekroonde zijn eerste wedstrijd in de tweede divisie met overwinningen op Lars Huizinga en oud-Middelburg-speler Marco Hofman. Tim Daal- hof bleek te sterk. Soren de Witte behaalde eveneens twee zeges. Huizinga werd met gemak aan de kant ge zet en ook Daalhof werd verslagen. Hofman bleek voor De Witte een maatje te groot. Samen met Mi chel Sperling werd ook het dubbel binnen gehaald. Sperling kwam, mede dankzij wat spanning, in zijn enkelspelen niet tot scoren, al was hij daar tweemaal erg dichtbij. Tegen Hofman werd een matchpoint niet benut en van Huizinga werd met 11-9 in de vijf de game verloren. In de derde divisie behaalde het eerste mannenteam van SAR in zijn eerste wedstrijd van het seizoen een ruime zege. Zonder Simone de Klerk boekten de HF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54