Vlissingen lelpt Longa terug Jong Ambon blijft ongeslagen 321 sport VC Vlissingen toont twee gezichten tegen Longa. De ploeg verzuimt voor de rust afstand te nemen - uit drie competitieduels verzamelde van de Brabanders, waarna het toch nog 1-1 wordt. het zondagvoetbal één punt Goes doet goede zaken en staat nu tweede Blessuretijd is RCS goed gezind EERSTE KLASSE ZONDAG Vlissingen in de eerste klasse van maandag 19 september 2011 GOES - In een wedstrijd met twee gezichten pakte Goes de tweede plaats in de eerste klasse C van het zondagvoetbal. De Zeeuwse debu tant speelde voor rust matig, werk te uit het niets een achterstand weg en bekroonde een sterke twee de helft tegen Best Vooruit met winst: 2-1. Yves Nyemb scoorde twee keer en was opnieuw de gevierde man bij de Bevelanders, die profiteerden van misstappen van andere ploe gen en met zeven punten uit drie duels nu tweede staat achter EFC, dat nog ongeslagen is. De andere zondag-eersteklasser, Terneuzen, ontbrak het gisteren nogal aan geluk tegen Jeka. Aller eerst arriveerde de spelersbus te laat, omdat er bij Breda een flinke file stond. En eenmaal aan de wed strijd begonnen, een half uur later dan gepland, stond Terneuzen al" na dertig minuten met nog maar tien man op het veld. Doelman Dennis Wondergem mocht bij 1-0 met een directe rode kaart inruk ken. Met de 3-1- nederlaag moch ten de Zeeuws-Vlamingen nog hun handen dichtknijpen. Boyan van Eijsden was in de twin tigste minuut verantwoordelijk voor de openingstreffer. Emre Ücerler scoorde daarna tweemaal, waarvan één keer vanaf elf meter. Temeuzenaar Dennis de Kraker zorgde vijf minuten voor tijd voor de eretreffer. ZUNDERT - RCS draait na drie wed strijden keurig mee in de top van de tweede klasse van het zondag voetbal. De Oost-Sou burgers wa ren op bezoek bij Moerse Boys met 4-2 de sterkste. In een matige wedstrijd zat het venijn 'm duide lijk in de staart. In blessuretijd vel de een penalty en een góal van Mervin Niemantsverdriet het lot over Moerse Boys. Na een kwartier spelen kwam de ploeg van Dennis de Nooijer op voorsprong. Verdediger Bart Jozias- se maakte de 0-1 uit een corner. Maar binnen de kortste keren bracht Stefan Luyten Moerse Boys weer langszij. De vele regenval in Zundert zorg de voor slecht voetbal in de twee de helft. Abdul Abdendi onttrok zich echter aan de malaise, door een halfuur voor tijd RCS weer op voorsprong te schieten. Maar op nieuw kon de Walcherse ploeg de voorsprong niet lang vasthouden. Mark Foesenek scoorde, en alles wees erop dat dat de laatste goal van de wedstrijd zou zijn. Kansen werden niet meer gecreëerd, tot de blessuretijd aanbrak. Eerst mocht aanvoerder André Siereveld aanleg gen voor een penalty, die hij onbe rispelijk binnenschoot. En of dat nog niet genoeg was voor RCS, deed Mervin Niemantsverdriet Moerse Boys met de 4-2 in de laat ste minuut nog extra pijn. De andere Zeeuwse tweedeklasser, Aardenburg, zit duidelijk in de hoek waar de klappen vallen. Gis termiddag verloor de ploeg thuis met 2-1 van RKDVC uit Drunen. Het was de derde nederlaag op rij. Bart van den Hemel maakte de Aardenburgse treffer. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Jong Ambon (4-2 te gen Patrijzen) en Steen (2-0-zege in Oostburg) gaan ook na de derde speelronde zonder puntenverlies aan de leiding in de vierde klasse A. De onderlinge confrontatie tus sen de nummers drie en vier, Bier vliet en Clinge, werd na 40 minu ten bij 0-0 gestaakt wegens een beenbreuk van invaller-doelman Vincent Martens. In de vierde klasse B werden bij SC Kruisland tegen Walcheren drie rode kaarten gegeven. Het duel eindigde in 3-3. Jong Ambon-Patrijzen 4-2: De score werd geopend door Joao To- masoa (1-0), waarna zijn broer Zi- co er nog voor rust vanaf de stip 2-0 van maakte. Patrijzen, dat in de eerste helft weinig kansen had weten te creëren, kwam kort na de thee terug tot 2-1 via Boban Mar- tinovic. Echt spannend werd het Martin Waisapy echter niet meer, want al snel bracht Joao Tomasoa de marge weer op twee: 3-1. Martin Waisapy zorgde voor 4-1, waarna Edwin Ca- pello nog wat terugdeed namens de bezoekers en zo de 4-2-eind- stand op het bord bracht. Breskens-Zeeland Sport 1-1: De eerste helft werd zonder doelpun ten afgesloten, waarna de thuis ploeg bij het begin van de tweede helft wat meer het initiatief nam. Toch waren het de technisch en tactisch sterke Vlissingers die in de 57e minuut via Arnoud Stok de score openden: 0-1. De bezoekers kregen hierna enkele goede moge lijkheden om verder uit te lopen, maar lieten deze onbenut. Mede hierdoor kon Tom Meijer Breskens een kwartier voor tijd op gelijke hoogte brengen: 1-1. In het laatste kwartier kon de wedstrijd beide kanten op, maar uiteindelijk ein digde deze met 1-1 onbeslist. Oostburg-Steen 0-2 (0-2). Serge Mer- ckx 0-1, Eddy van de Bosch 0-2 (straf schop). Biervliet-Clinge 0-0. Gestaakt in de 40e minuut. Corn Boys-IJzendijke 2-4 (2-2). Lode- wijk van Keeken 0-1, Sebastian de Me ijer 1-1, Wessel Klasen 2-1, Lodewijk van Keeken 2-2, Bas Casteleijn 2-3, Lo dewijk van Keeken 2-4. Hontenisse-Hulsterloo 1-1 (1-0). Titïa- no Staes 1 -0 (strafschop), Jelle van Damme 1-1 (strafschop). Vierde klasse B. SC Kruisland-Walcheren 3-3: De wedstrijd begon met ruim een uur vertraging, maar leverde toen ook al na drie minuten een rode kaart op voor een speler van de thuis ploeg. De Vlissingers profiteerden en liepen via Steve Schalkwijk en Sven Zuidgeest uit naar 0-2. In de tweede helft kwam SC Kruisland op 2-2 door Asraf el Kholali en Ti- toh Jalloh. Hierna kreeg Sjoerd Rijnhoudt bij Walcheren rood, maar desondanks bracht Steve Schalkwijk zijn ploeg opnieuw op voorsprong: 2-3. Even later was het tien tegen negen toen ook Re- mon Naerebout rood kreeg. Via de tweede treffer van Asraf el Kholali eindigde de wedstrijd in 3-3. MOC'17-Luctor'88 7-2 (2-0). Yannick Broeren 1 -0 en 2-0, Rutger van Rossum 2-1, Yannick Broeren 3-1, Niels van Leeuwen 3-2, Esmir Kustura 4-2, Ah met Demir 5-2, Esmir Kustura 6-2, Sjors van Egeraat 7-2. - Björn Langeveld komt net te laat om de bal langs de doelman van Longa te tikken. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52