sport 131 Zwarte zaterdag voor Kloetinge in Leerdam zichzelf tekort Braziliaan helpt Hoek over dode punt heen Déja vu met Björn Q nartel maandag 19 september 2011 Ongewild dwaalden de gedachten zaterdag na de botsing van Bjom Quartel af naar twee jaar geleden. Toen was Quartel tegen Nieuw-Lekkerland ook betrokken bij een bot sing. De nekblessure die hij daarbij opliepkostte hem twee maanden. Dit keer lijkt de schade mee te vallen. door Rudy Boogert LEERDAM - Terwijl de spelers van LRC Leerdam in euforische stem ming van het veld gingen, vocht Björn Quartel tegen de pijn. Kort voor tijd kreeg de mannetjesput ter van Kloetinge een woeste beuk in zijn rug van LRC'er Quincy Kompai. Op de middenlijn, bij een 4-1-achterstand... Minutenlang bleef Quartel liggen met pijn in de onderrug. Tijdens de blessurebe- handelipg floot de scheidsrechter af Op de brancard werd Quartel uit eindelijk naar de kleedkamer ge bracht en een kwartier later kwa men de ambulancebroeders zijn pijn inspecteren. Uit vrees voor be schadiging van zijn nieren werd Quartel naar het ziekenhuis in Utrecht gebracht De vrees bleek ongegrond, waarna de verdediger 's avonds met een stevig gekneus de onderrug naar huis mocht. Het was een passend einde van de zwarte zaterdag van Kloetinge. Behalve de 4-1-nederlaag en de blessure van Quartel liep de Beve- landse hoofdklasser - een week voor de derby met Hoek - nóg twee deuken op in Leerdam. Kort voor rust kreeg John Schot, eerder in de wedstrijd maker van de 1-1, zijn tweede gele kaart waardoor Kloetinge met z'n tienen verder moest. Tien minuten voor tijd viel ook Ingmar Quist nog weg met een pittig ogende enkelblessure, terwijl er al drie keer gewisseld was. De pijn van de nederlaag zat niet alleen in de gemiste punten (trai ner Cees Houtepen: „Normaliter moeten we hier gewoon winnen, klaar."), maar ook in het spel. In de eerste helft met elf tegen elf stichtte Kloetinge slechts driemaal doelgevaar. Twee keer uit een vrije trap, één keer uit een corner. Uit de eerste vrije trap scoorde Schot via de muur, uit de tweede kopte Quist bijna raak en uit de corner volleerde Corné Schilperoort voor langs. Maar verder had LRC weinig te duchten van Kloetinge. Andersom was dat heel anders. Vooral aan de linkerkant van Kloetinge hadden Jihad Azzagari (eerste helft) en Ti- mo lansen (tweede helft) hun han den meer dan vol aan de behendi ge en rappe Ruperto Dorothea. Hij verzorgde de assist bij de ope ningstreffer en maakte zelf de tweede goal. Karakteristiek LRC Leerdam-Kloetinge 4-1 (2-1). 5. Soufiane Aourach 1-0,13. John Schot 1-1, 27. Ruperto Dor othea 2-1, 75. Soufiane Aourach 3-1, 86. Jamal Aamri 4-1. Scheids rechter: W.D. Jansen (Zwolle). Ro de kaart (2x geel). 45. John Schot (Kloetinge). Gele kaart: Quincy Kompai (LRC Leerdam), Jihad Azza gari (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; Bjom Quartel, Michel Maaskant, Jaap Esser, Jihad Azzagari (46. Ti- mo Jansen); Corné Schilperoort, Mats Willemse; Mark Schuit (46. Arjan van der Smissen); Ingmar Quist, Josimar Pattinama (68. Daan Esser), John Schot. eerste twintig minuten weer moes ten oppakken." Volgens de Middel burgse trainer speelde zijn equipe vervolgens een uitstekende twee de helft, misschien wel de beste tot nu toe. „We hebben een half uur lang flitsend voetbal ge speeld", vatte Van Poelje samen. „We hebben wat omzettingen ge daan, we krijgen een aantal moge lijkheden, maar dan moet je ook geluk hebben dat die goal valt." Maar ondanks de kansen die GPC creëerde, onder andere via lesper de Vlieger en Masoud Osmanie, bleef de gelijkmaker uit. Eenkwartier voor tijd kreeg de thuisploeg opnieuw een tegenslag te verwerken. Matthijs Lugtenburg kreeg een gele kaart na een blok- tackle op de bal. Toen Lugtenburg verhaal ging halen bij de scheids rechter, kreeg hij weer een gele kaart getoond en moest dus ver trekken. Na de rode kaart speelde GPC alles of niks en lag het achter- „Hun lopende mensen werden niet opgepakt door.ons", consta teerde Houtepen. Kort voor rust dacht John Schot met een slimmigheidje te kunnen scoren. Hij probeerde een voorzet met zijn hand binnen te tikken. De scheidsrechter zag het en gaf geel. Omdat hij eerder wegens commentaar op de leiding ook al geel had gehad, was het meteen einde oefening voor Schot. Omdat hij geen directe rode kaart kreeg, kan hij komende zaterdag gewoon aantreden tegen zijn voormalige club Hoek. Het wegvallen van Schot was wel de doodsteek voor Kloetinge. „LRC speelde de manmeersituatie goed uit", zag Quist in de tweede helft. „Ze vonden telkens de vrije man. Het was geen fijne helft om in het veld te staan." Eén kans kreeg Kloetinge. Een kwartier voor tijd via Quist. „Daar zat ik op te wachten." Hij demarreerde op links, zag dat voor het doel nie mand aanspeelbaar was en pro beerde de bal in de verre hoek bin nen te draaien. Voorlangs. Een mi nuut later viel de goal aan de ande re kant. Wedstrijd gespeeld. Voor Quist kreeg de slotfase een naar staartje. Hij blesseerde bij het neerkomen zijn enkel. Deze werd meteen dik en tien minuten voor tijd ging hij hinkepinkend naar de kant. Omdat Kloetinge al drie keer had gewisseld, moest het de wed strijd uitspelen met negen man. Het was dat de scheidsrechter de vrije trap na de beuk op Quartel niet meer liet nemen, anders had Kloetinge het duel zelfs met acht man afgesloten. De schade was echter al geleden. door Barry van der Hooft HOEK - Zo af en toe wordt er flink gescholden op Mille Mendes. Wan neer hij weer eens van een meter of veertig probeert te scoren, of to taal onverwacht en onnodig een bal inlevert. En soms wordt Mille Mendes hartstochtelijk geknuffeld door zijn ploeggenoten, zoals zater dag, na zijn fantastische pass in het duel met Nivo Sparta. De Bra ziliaan bediende met een streep over een meter of 35 de diepgaan de Ferry Alfons, die rustig de eni ge treffer van de middag binnen schoof (1-0). In zijn derde invalbeurt op rij hielp Mendes zijn ploeg daarmee op het juiste moment over het do de punt heen. De geweldige assist was ook niet zijn laatste wapen feit. Mendes stond in de slotfase aan de basis van meer aanvallen die doelpunten hadden moeten opleveren. Het ontbrak tegen het matige Nivo Sparta echter aan nauwkeurigheid voor het doel. „In dat opzicht hebben we onvol wassen gespeeld", analyseerde Ruud Pennings. „Van een halve mogelijkheid maken wij geen hele kans. Dat heeft vooral met details te maken. Als we het fatsoenlijk uitspelen, scoren we veel meer. Het was geen onwil, maar in balbe zit moeten we er meer uithalen." Terwijl Pennings zijn verhaal deed, stapte Mille Mendes de kleedkamer uit. Zijn trainer glim lachte veelzeggend. „Het is een mooi ventje", bekende Pennings. „Van Mille hoor je nooit een wan klank. Hij kan in het veld.fantas tische dingen doen, maar ook uit het niets een bal inleveren. Van daag viel hij goed in, hij was altijd aanspeelbaar. En die pass... Ja, we weten dat hij dat kan. En ik hoop dat hij het de komende tijd vaker laat zien." Dat wil de kleine middenvelder zelf ook graag. Het liefst terwijl het een beetje motregent, zoals za terdag. „Daar voetbal ik graag in", zei hij zonder blikken of blozen. Maar hij is toch opgegroeid in een land met heerlijke temperaturen? „Weet je nog dat we vorige maand voor de beker tegen Terneuzen speelden? Toen was het zó warm. Dat vind ik niks. Echt, van mij mag het best een beetje regenen. Dat vind ik heerlijk." Mille Mendes is een aandoenlijk ventje, die met zijn gezin in Ant werpen woont. Binnenkort is hij echter alleen. „Mijn vrouw en dochtertje gaan op 20 oktober te rug naar Brazilië. De oma van mijn vrouw is overleden en ze mist haar familie heel erg. In Ant werpen hebben we niet zo heel veel vrienden. Zij gaan in Brazilië wonen, ik blijf hier. In de zomers top ga ik dan op vakantie naar Bra zilië. Maar ik wil niet terug, ik wil hier voor mijn kans als voetballer gaan. En echt, ik vind het daar veel te warm." Als speler van Unitas tekende hij twee jaar geleden nog een profcon tract bij Turnhout. Maar de over gang werd afgeblazen, toen de man waarmee hij had onderhan deld plotseling overleed. Omdat andere bestuursleden van Turn hout niets zeiden te weten van zijn komst, was Mendes ineens clubloos. Bij de toenmalige vijfde- klasser Grenswachters pikte hij de draad weer op, waarna de aanval lende middenvelder naar Hoek werd gehaald. Daar wil hij nu ba sisspeler worden en blijft hij stie kem dromen van een kans als prof voetballer. „Ik weet dat het moei lijk wordt om dat nog te berei ken", vertelde hij. „Ik ben nu 25. Als die kans na dit seizoen niet komt, kan ik het denk ik vergeten. Ik blijf gewoon hard werken." Karakteristiek Hoek-Nivo Sparta 1-0 (0-0). 63. Ferry Alfons 1 -0. Scheidsrechter: S. Denk (Deventer). Gele kaart: Lio nel Fitsch (Hoek), Niels den Haan (Nivo Sparta). Aantal toeschou wers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Lionel Fitsch; Se bastian Hermans, Guillaume Clin- ckemaillie (81. Raymond Wolff), Ferry Alfons; Jari Vyaene, Jorrit D'Haeseleer en Regilio Pinas (48. Mille Mendes). in open, waardoor De Zwerver de o-2 kon maken. Een voorzet van Samet Ulusoy kwam terecht bij Lu cas Adelino, die vanaf de rand van de zestien de bal binnen schoot. „Het is doodzonde. Van de drie wedstrijden was dit veruit de bes te", concludeerde Van Poelje. De verliespunten komen hard aan bij GPC, dat vorig seizoen nog een uit stekende start kende. Ik denk dat dit een tegenstander is waarvan wij moeten winnen. Ik vind dat wij meer verdiend had den." GPC - De Zwerver 0-2 (0-1). 34. Ro bert Kuijpers 0-1, 85. Lucas Adelino 0-2. Gele kaart: Björn Ronde, JeFoen van Ommen (GPC), Stuart Cruden (De Zwerver). Rode kaart: Matthijs Lugten burg (tweemaal geel). Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Aantal toeschouwers: 90. Een speler van GPC gaat er met de bal vandoor. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51