301 sport GPC Vlissingen doet Droomstart vrouwenteam Oostkapelle Serooskerke verslaat Yerseke Twee spelers vallen geblesseerd uit, één speler valt weg met een rode kaart en de wedstrijd eindigt in Na drie wedstr,J£ien in de h°ofdk,as- Rademakers hakt Zaamslag naar zege maandag 19 september 2011 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E hield Serooskerke de Walcherse eer hoog door met 3-1 te winnen van Yerseke. Arnemuiden verloor op eigen veld na een tumultueuze slotfase met 3-1 van Duiveland en Dauwendaele ging met dezelfde cij fers onderuit hij Klundert. Dinte- loord is na drie speeldagen koplo per met negen punten. Serooskerke - Yerseke 3-1: Yerse ke kwam, nadat Serooskerke-doel- man Jordi Suurmond de bal niet goed verwerkte, via Arjen de Koe- ijer op 0-1. In de 38e minuut leid de een prima actie van Alex ]obse, hij passeerde een aantal tegenstan ders en schoot in de verre hoek raak, tot de 1-1. Na rust had Seroos kerke een overwicht. Na een ver keerde terugspeelbal van Anthonis Riedijk profiteerde lobse: 2-1. Een rode kaart voor Yerseke-aanvoer- der Bart van Steveninck, na een charge op lobse, hielp Serooskerke verder in het zadel. Pas in de slot minuut, na weer een te korte te rugspeelbal bij Yerseke, maakte Mario Janisse met zijn treffer aan alle onzekerheid een eind: 3-1. Arnemuiden - Duiveland 1-3: Leon van Belzen II verzuimde in de openingsminuut al om Arne muiden aan een voorsprong te hel pen. Uit een voorzet van Thijs Roovers zorgde hij na rust met het hoofd alsnog voor de 1-0. Duive land kreeg in de 82e minuut, nadat Ronald Zwager in het strafschopge bied van Arnemuiden naar de grond ging, een strafschop. Marvin Meerman werd daarbij we gens commentaar op de leiding uit het veld gestuurd en Barry Steen- poorte verzilverde de elfmetertrap: 1-1. Daarna sloeg Duiveland gena deloos toe. Na een fout van Joab Vëntevogel bracht Wesley Goud Duiveland op een 1-2-voorsprong. Ronald Zwager besliste de wed strijd definitief Klundert - Dauwendaele 3-1: „We hebben zelf onze kansen niet afgemaakt", reageerde Paul Telussa op de tweede nederlaag van zijn Dauwendaele. Christian Fuanani zorgde voor de 1-0. Dauwendaele kwam uit een strafschop via Jasper Leuvelink op 1-1. Door de tweede goal van Fuanani ging Klundert met een 2-1-voor- sprong de rust in. In de tweede helft werd een zuiver doelpunt van Dauwendaele-speler Mart de Kroo afgekeurd en werd ook een goal van de thuisploeg daarna nog afgekeurd. Pascal Silvius gooide daarna met zijn treffer de wed strijd in het slot. Bruse Boys - Terneuzense Boys 0-6: Voor rust waren de ploegen gelijkwaardig, maar kwam Terneu zense Boys door een doelpunt van Tim Faassen al wel op 0-1. In de tweede helft waren de Zeeuws-Vla mingen heer en meester. Johnny de Jaeger scoorde drie keer. Ook Marco Faassen en Gokhan Ersahin droegen een steentje bij. SSV'65 - DFS 6-0: William Sallet kopte uit een corner de 1-0 bin-, nen. Thomas Mattheijer maakte de 2-0 en 3-0. Na rust liep de thuisclub simpel uit via Jordi Ma- tondo Verboom (2x) en Martijn Boot (e.d.). Zwaluwe - Nieuwdorp 2-1: Vijf minuten na rust zette Mike Wee land Nieuwdorp op achterstand. In de 83e minuut maakte Gijs van de Made er 2-0 van. In blessuretijd zorgde Roderick Gaakeer nog wel voor de 2-1. 9 LRC LEEROAM-KLOETINGE se heeft Ktoetinge al negen tegen een 4-1-nederlaag. Het IS met de dag van Kloetinge. goals moeten incasseren. OOSTKAPELLE - Oostkapelle kent een droomstart in de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal. De derde zege op rij, tegen Ter Leede 2, was dik verdiend. In de eerste helft was Annelien van Hecke dichtbij en suisde een vrije trap van Shami- la Hamers vlak over de lat. Achter in gaf de verdediging onder lei ding van Inge Lugtenburg geen kans weg aan de bezoekers uit de Bollenstreek. Lugtenburg gaf na een uur een voorzet op Marieke Kwast, die met een kopbal het eni ge doelpunt van de wedstrijd maakte. Jonneke Schuurbiers en Annelien van Hecke kregen in de slotfase nog kansen op 2-0. „Je kunt wel zien dat wij hoge ogen kunnen gooien in de hoofdklas se", zei trainer André de Graaf Smerdiek speelde een klasse lager tegen Rijnvogels 0-0. ZAAMSLAG - Terwijl iedereen zich zaterdag al verzoend had met een gelijkspel tegen Oranje Wit, sloeg Zaamslag in de negentigste mi nuut alsnog toe. Joris Rademakers tekende met een hakballetje voor een 2-1-zege. Het was de tweede treffer van de aanvoerder, die een sterke wedstrijd met winst be kroonde. Rademakers was ook voor mst trefzeker. Zaamslag be zorgde Oranje Wit na twee over winningen de eerste nederlaag en nestelde zich door de zege na drie duels in de top van de eerste klas. Zaamslag-Oranje Wit 2-1 (1-0). 42. Joris Rademakers 1-0, 66. Alex Rekon- die 1-1, 90. Joris Rademakers 2-1. Scheidsrechter: C. van de Linde (We- meldinge). Gele kaart: Mario de Fouw, Ugur Kahveci (Zaamslag), Ozan Ciman, Eelco de Lange (Oranje Wit). Aantal toeschouwers: 100. door Merlijn van Dierendonck VLISSINGEN - Teleurstelling en frus tratie voerden de boventoon bij de spelers van GPC Vlissingen na het duel tegen De Zwerver uit Kinder dijk. De Vlissingse zaterdag-eerste klasser verloor op eigen veld met 0-2, mede dankzij een makkelijk gegeven strafschop. Trainer Jurriaan van Poelje voelde zich na afloop van de wedstrijd be nadeeld. Hij oordeelde dat de scheidsrechter het duel wel erg veel beïnvloed had. Van Poelje: „De bal was al weg en die speler loopt voor Matthijs (Lugtenburg) langs. Misschien dat ze elkaar raak ten, maar in onze ogen is dat geen penalty. Het is niet het ontnemen van een doelkans, hier mag je nooit een penalty voor geven." De strafschop was een dieptepunt in de wedstrijd van GPC, want vóór die dubieuze beslissing van de leidsman, was er voor de Vlis singse equipe weinig aan de hand. De thuisploeg, die tot nu toe drie punten bij elkaar had gesprokkeld, speelde aanvallend. Er werd veel gebruik gemaakt van de vleugels, iets wat hoort bij de spelfilosofie van Van Poelje en zijn ploeg. Na het sterke begin, kwamen er meer slordigheden in het spel van GPC en daardoor kwam De Zwerver ook beter in de wedstrijd. In de 34e minuut zag leidsman Van Wijk in een lichte touchering tus sen Matthijs Lugtenburg en Gwae- ron Stout een strafschop. Ondanks protesten van GPC legde Van Wijk de bal op de stip, waarna Ro bert Kuijpers de strafschop binnen schoof: 0-1. Trainer Van Poelje spoorde zijn team in de rust aan om vooral het niveau van de eerste twintig minu ten weer op te pakken. Van Poel je:,, In de rust hebben we aangege ven dat we ons weer op het voet bal moeten richten en dat we de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50