Van der Vleuten denkt aan stoppen weg in 48 uur sport 129 Stoner dicht bij tweede wereldtitel Keniaan Komon niet tevreden met recordtijd in de Dam tot Damloop Van der Craaff 27e in Spaans golftoernooi maandag 19 september 2011 door Ciel Hendrix MADRID - Eric van der Vleuten (48) overweegt serieus zijn actieve loopbaan als springruiter te beëin digen. De Brabander deed die uit spraak gisteren in Madrid, nadat hij in de laatste manche van het EK een spectaculaire val had ge maakt met zijn paard. „Maar ik zeg het niet uit emotie", zo verdui delijkte hij later, „en het heeft ook niets met Utascha te maken, want dat is een van de beste springpaar den van de wereld. Ik ga me de ko mende dagen bezinnen op mijn toekomst", aldus de vader van Mai- kel van der Vleuten. Hij won twee keer het hoofdnummer van In- door Zeeland. Bij de start van de tweede omloop in de finale, zette zijn tienjarige merrie veel te vroeg af, belandde midden in de hindernis en kwam, net als de ruiter ten val. Het pu bliek hield de adem even in bij de spectaculaire smak van paard en ruiter. Trekkend met het linkerach terbeen verliet Utascha even later de ring, terwijl zijn berijder er ach teraan sjokte. Iedereen vreesde een ernstige blessure' voor het paard, maar enkele minuten later kon Van der Vleuten al de coach en zijn teamgenoten gerust stellen. En na afloop van de wedstrijd was hij helemaal opgelucht. Zelf had hij nog wel last van een schouder, „maar Utascha eet alweer. Ik denk dat het allemaal wel meevalt." Het veranderde evenwel niets aan de uitspraak over stoppen die hij en kele minuten na zijn val had ge daan. „Ik blijf erbij. Ik heb gezegd dat ik er niet meer op ga zitten en daar ga ik echt over nadenken. Ik ben niet geschrokken of bang, want ik ben in mijn leven wel vaker geval len. Daar heeft het niets mee te maken, maar ik blijf achter die woorden staan. Tijd om te schrik ken had ik niet bij die val, want het ging veel te vlug. Ik denk dat Utascha de schaduw voor de hin dernis heeft aangezien voor de ech te hindernis. Hij vertrok veel te vroeg en er was voor mij ook geen houden meer aan. Een andere ver klaring heb ik er niet voor." MIDDELBURG - Golfster Marjet van der Graaff is op de Spaanse Open op de gedeelde 27e plaats geëin digd. De voormalige Thoolse sloot het vierdaagse evenement op de prestigieuze banen van La Quinta Golf Resort aan de Costa del Sol af met een ronde van 72 slagen. Ze maakte daarmee iets van de averij goed die ze op de derde dag op liep, toen ze met 76 slagen rond ging- Van der Graaff maakte op de slot dag nog zeven plaatsen goed. Haar landgenote Kyra van Leeuwen ein digde in de achterhoede. Haar sco re was een oplopende reeks: 74, 75, 77, 75- Het toernooi werd ge wonnen door de Britse Melissa Reid, die 280 slagen nodig had, twaalf minder dan Van der Graaff Jurrian van der Vaart eindigde als zesde in de Russian Challenge Cup in Moskou. Hij stoof omhoog in het klassement door een laatste ronde van 64 slagen. Op de score- kaart noteerde Van der Vaart on der meer zeven birdies en een eag le. De speler van Golf Team Hol land verdiende ruim 8000 euro. De Engelsman Sam Little won het toernooi met 277 slagen. ALCANIZ - De Australische motor coureur Casey Stoner is dicht bij zijn tweede wereldtitel in de Mo- toGP. Stoner, rijdend op een Hon da, won gisteren op overtuigende wijze in Alcaniz de Grote Prijs van Aragón. Het was zijn achtste over winning van het seizoen. Stoner verwees zijn Spaanse team genoot Dani Pedrosa naar de twee de plaats. Diens landgenoot lorge Lorenzo (Yamaha) werd derde. Negenvoudig wereldkampioen Va lentino Rossi, die na een crash in de training als laatste moest star ten, werd tiende. Stoner had een aarzelende start, waarin hij zijn poleposition inle verde voor de derde plek, maar in de tweede ronde herstelde hij zijn fout al en nam de leiding. De we reldkampioen van 2007 stoof ver volgens weg van de concurrentie. Hij vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap naar 44 punten op titelverdediger Lorenzo. Het WK telt nog vier races. De vol gende is de Grand Prix van Japan. Alle toppers hebben hun zorgen over dat land laten varen en ko men aan de start op het circuit van Motegi. De Spaanjaard Mare Marquez schreef de Grote Prijs van Aragón in de Moto2 op zijn naam. Daar mee voerde de Suter-rijder de druk op de Duitser Stefan Bradl in de WK-stand verder op. Bradl, rij dend op een Kalex, is ondanks zijn achtste plaats van gisteren nog wel leider. Marquez ging op het cir cuit in Alcaniz de Italianen Andrea Iannone (Suter) en Simo- ne Corsi (FTR) voor. Het verschil tussen Bradl en Marquez bedraagt nog 6 punten. De Spaanjaard Nicolas Terol won de wedstrijd in de I25cc-klasse. Hij was op zijn Aprilia voor de derde keer op rij de beste in een WK-ra- ce in de 125CC. De Fransman Jo- hann Zarco op een Derbi werd tweede, de Spanjaard Maverick Vinales (Aprilia) derde. De Nederlander Jasper Iwema ging al in de derde ronde onderuit en kon de race niet voortzetten. De Drent klaagde op Twitter over zijn Apriliamachine, die niet goed bestuurbaar was. 'Of dit een mentale kwestie is? Ik ben hier op persoonlijke titel, ik doe er geen uitspraken over' Maurits Hendriks, directeur NOCNSF Maikel van der Vleuten piekte op het verkeerde moment. In de landenwed- strijd maakte hij veel fouten. Een individuele wedstrijd die niet meetelde voor het EK won hij wel. foto Gustavo Cuevas/EPA Schroder zelf terug. Dit had zijn moment van glorie moeten wor den, zijn eerste internationale indi viduele kampioenschap. Maar hij moet geduld hebben. „Het ene mo ment heb je goud en zo sta je met lege handen. Dat doet natuurlijk geweldig pijn, zeker om dat het de tweede keer is binnen twee da gen." Maurits Hendriks, de direc teur van NOCNSF, probeerde de ruiters te troosten. Verder wilde hij echter niet reageren op de ge beurtenissen. In de schaduw van de ongelukkige Schroder bleef Jeroen Dubbeldam gistermiddag twee keer foutloos. Maar hij hoefde zich dan ook niet druk te maken. Hij begon als vijf tiende aan de laatste klus, geheel kansloos voor een medaille. Hij stuurde Simon ontspannen twee keer foutloos over de hindernissen en schoof door naar de zesde plaats. Toeval, zoals de ruiters den ken en zeggen, of wordt het toch tijd om eens hulp van buiten afin te roepen? door Marco Knippen ZAANDAM - De aan de vooravond met de mond beleden geldings drang kreeg gisteren een passend vervolg. Leonard Patrick Komon liet in de Dam tot Damloop zijn benen spreken. Weliswaar bleef hij een fractie verwijderd van de aangekondigde wereldbesttijd, maar zijn uithaal op de tien Engel se mijl betekende wel een par koersrecord. De Keniaan raffelde de 16,1 kilome ter lange oversteek van Amster dam naar Zaandam afin 44.27 mi nuten en scherpte zodoende de be legen hitnotering uit 1997 van zijn landgenoot Paul Koech met acht tien tellen aan. Maar van jubel was geen sprake. Komon had immers een groter doel nagejaagd: het schrappen van het officieuze we reldrecord van icoon Haile Gebrse- lassie, die in 2005 in Tilburg naar 44,23 minuten snelde. En dus over heerste bij hem teleurstelling na het verloren secondespel. Dat Komon er zo dicht tegenaan zat, gold als een sensatie. Niet zo zeer omdat zijn missie vooraf als blufpoker werd afgedaan, maar omdat de weersomstandigheden verre van ideaal waren. Met een hoosbui in de laatste kilometers en een straffe wind leek de aanval tot mislukken gedoemd. Met zijn optreden onderstreepte Komon nog maar eens zijn klasse. Hij is een loper van de buitencate gorie, en niet alleen in wegwed strijden. In 2008 veroverde hij bij het WK cross zilver, terwijl de nu 23-jarige atleet uit de hardloop kweekvijver Mount Elgon vorig jaar goed was voor twee mondiale records. In Utrecht noteerde Ko mon 26,44 minuten op de tien ki lometer op de weg, terwijl hij twee maanden later in Nijmegen op de vijftien kilometer tot 41,13 minuten reikte. Een herhaling van zetten in Zaandam zou derhalve hebben geresulteerd in een unieke Nederlandse trilogie. Komon gaf naderhand aan geen genoegen te nemen met deze af loop. Hij liet doorschemeren een nieuwe poging te wagen. Succes lijkt dan binnen handbereik, ware het niet dat een race zich zelden van begin tot eind laat regisseren. Die stelregel ging ook gisteren op. Voor hetzelfde geld was niet Ko mon maar Samuel Tsegay als beste winnaar ooit in de annalen bijge schreven. De Eritreër dook even eens onder het oude record van Koech (44,38 om 44,45 minuten), maar had met een gewiekstere stra tegie zelfs met de hoofdprijs aan de haal kunnen gaan. Van de vrouwen had Komon in de wedstrijd, door ook de latere dat stadium overigens al geen last Keniaanse winnares Priscah Jeple- meer. Nog binnen het half uur ting (51,57 minuten) te passeren, veegde hij met Lornah Kiplagat de De achterstand van 5,46 minuten eerste coryfee op en vlak daarna bij de start was bij de finish omge- verzekerde hij zich reeds van de bogen tot een voorsprong van één winst in het prestigeduel binnen minuut en 44 tellen. Leonard Patrick Komon (m) uit Kenia komt als eerste de IJ-tunnel uit. Links zijn landgenoot Henri Kiplagat, rechts Samuel Tsegay uit Eritrea, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49