Nu is Tyton zelf het slachtoffer mmm 34 en 35 BOTSING Fysieke schade PSV-doelman na botsing met ploeggenoot Derijck valt mee 30 en 31 Mike Kras de snelste in Strandcross Lars Boom houdt stand in Londen Gesink mist WK door gebroken bovenbeen Maandag 19 september 2011 Tafeltennissers van Arnemuiden staan voor lastige opgave Goede generale voor Hoek, slechte voor Kloetinge Tip? sport@pzc.nl foto Toussaint Kluiters/ANP Timothy Derijck komt ongelukkigerwijs met zijn knie tegen het hoofd van PSV-doelman Przemyslaw Tyton. Voor contact met de sportredactie kunt u bellen met 0118-434041 EINDHOVEN - De plek riep herinne ringen op aan dat akelige moment op die koude decemberdag, vorig jaar. Negen maanden geleden botste Przemyslaw Tyton (destijds nog keeper van Roda JC) zo hard met Jonathan Reis dat diens knie aan gruzelementen lag. Alsof de du vel ermee speelde, op dezelfde plaats speelde zich gisteren op nieuw iets dramatisch af. Beleefde destijds het Braziliaanse wonder kind een trieste aftocht, gisteren was Tyton zelf het slachtoffer. De Poolse doelman van PSV bleef na een ongelukkig treffen met ploeg genoot Timothy Derijck roerloos liggen. Hij moest ter observatie een nacht in het ziekenhuis blijven, maar had geen breuken opgelopen. Bij zowel Tyton als Stekelenburg lijkt de botsing geen diepe won den te hebben geslagen. Het had zomaar anders kunnen aflopen. De gedachten van Tytons vervan ger gisteren, Khalid Sinouh, gingen gisteren bijvoorbeeld meteen terug naar zijn oud-ploeggenoor ]oey Di- dulica. Deze doelman van AZ werd in 2006 tijdens een wedstrijd tegen PSV hard geraakt op zijn hoofd en ondervond daar nog heel lang problemen van. Sinouh deed de suggestie om keepers voortaan met hoofdbescheming te laten spe len. De doelman van Chelsea, Petr Cech, draagt al sinds januari 2007 een helm tijdens wedstrijden. Hij moest drie maanden herstellen van een schedelbasisfractuur, die hij opliep bij een botsing op de knie van Reading-speler Stephen Hunt. „Steeds meer doelmannen lopen hoofdletsel op", constateer de Sinouh gisteren. „Misschien is bescherming wel goed. In het wiel rennen had je die discussie vroeger ook. Ik weet niet of het Tyton ge holpen zou hebben, maar ik denk dat de schade dan in elk geval min der was geweest." pagina 26 en 27: PSV blijft ge dwongen achtervolgen OOSTKAPELLE De voetbalsters van Oostkapelle win nen de topper van Ter Leede 2. Kijk voor een video op www.pzc.nl/sport STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De knie van Derijck raakte het hoofd van Tyton die een lage voor zet van Ajacied Christian Eriksen wilde pakken. Vijftien minuten lag de nieuwe keeper van PSV in zijn doelgebied. Volop mensen met EH- BO-jacks om hem heen. Spelers werden door de medici weggehou den, alleen Erik Pieters en Ti mothy Derijck wilden per se bij hun ploeggenoot blijven. Derijck had door zijn eigen blessurebehan deling pas na een paar minuten door dat de situatie van Tyton ern stig was. „Ik zag 'm niet bewegen, dan weet je dat het ernstig is." De zelden vertoonde onderbreking deed het ergste vermoeden, maar met Tyton bleek uiteindelijk min Onder luid applaus wordt Przemyslaw Tyton naar de ambulance vervoerd vanuit het stadion, foto Jerry Lampen/ANP der aan de hand dan gevreesd. Clu barts Tjaarda Weber ging mee naar het ziekenhuis en gaf kort na de wedstrijd (2-2-gelijkspel) het verlos sende woord. „Het is een zware hersenschudding", meldde hij. Ty ton was overgebracht naar de afde ling neurologie van een ziekenhuis in Eindhoven en werd daar voorlo pig ter observatie gehouden. Een scan van nek en hersenen liet geen breuk zien. „Het zag er even heel slecht uit", zei trainer Fred Rutten. „We zijn hem een paar weken kwijt. Maar het had veel slechter kunnen aflopen." De botsing tussen Tyton en De rijck kwam nog geen etmaal na een soortgelijk voorval met Maar ten Stekelenburg. De Nederlandse doelman van AS Roma kreeg in het treffen met Intemazionale een schoen van de Braziliaanse verdedi ger Lucio hard in het gezicht. De in ternational, die even buiten kennis was, werd net als Tyton op een brancard van het veld gedragen. VLISSINGEN LONDEN DOETINCHEM Mike Kras uit Fijnaart heeft giste ren de Strandcross in Vlissingen ge wonnen. De Suzuki-rijder was de snelste in beide manches bij de MX1/3. Daarmee nam hij revanche voor de editie van vorig jaar, waar in hij tweede werd. Beste Zeeuw was Jeffrey van Kem pen uit Oost-Souburg. Roy Gijsel (Heikant) greep naast een podium plaats nadat hij in de eerste man che zonder benzine kwam te staan. Martijn Roos uit Zuiddorpe werd dertiende in de MX2. Lars Boom heeft gisteren de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De Rabo-renner zag zijn leidende positie in het tweede deel van de achtste etappe, een cri terium over 88,8 kilometer, niet meer in gevaar komen. Boom had eerder op de dag zijn voorsprong in een tijdrit al vergroot De overwinning voor Boom bete kent, na de eindoverwinning in de Ronde van België in 2009, zijn tweede overwinning in een etappe koers. Lars Boom. Het wielerseizoen van Robert Ge sink is gisteren abrupt ten einde ge komen. De renner van Rabobank brak door een val tijdens een trai- ningsrit het rechterbovenbeen. Ge sink is overgebracht naar het zie kenhuis van Doetinchem. Daar on dergaat hij nog verder onderzoek. Hij mist volgend weekeinde onder meer het wereldkampioenschap op de weg in Kopenhagen. Bondscoach Leo van Vliet heeft Ste ven Kruijswijk aangewezen als ver vanger voor Gesink.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45