141 zeeland Mogelijk mfc op plek school Harde wind of niet, op Diekentoer motoren Jacob weet alle eilanden van Indonesië nog IJZENDIJKE Scholen betrokken bij onderzoek Honderd trucks op een rijtje almanak Heet MOIO MASTERS De Moio Masters bij Cadzand-Bad mochten dan op een andere plek worden gehouden dan voorheen, wat wel hetzelfde bleef was de gratis deelname aan allerlei strandsporten. maandag 19 september 2011 door Martijn de Koning IJZENDIJKE - De bouw van een bre de school op de huidige plaats van basisschool Het Molenbolwerk is een manier om alsnog het zo ge wenste multifunctioneel centrum (mfc) in IJzendijke te realiseren. Ge meente, dorpsraad, Initiatiefgroep IJzendijke en de twee scholen gaan er met elkaar over praten. Dat blijkt uit een brief van het Sluise B en W aan de gemeenteraad. De initiatiefgroep ijvert al jarenlang voor de komst van een multifunc tioneel centrum bij de sportvelden. Het Sluise college vindt dat te duur. Het overleg over de komst van zo'n gebouw zat op den duur muurvast, maar werd in maart weer op gang getrokken door de gemeenteraad. Raadsleden vinden dat er wel iets moet gebeuren, omdat dé" gebou wen waarin de lokale verenigingen nu bivakkeren, in erg slechte staat zijn. De raad bepaalde dat B en W moes ten onderzoeken wat nu nog de mo gelijkheden zijn, en dat die daarbij het lokale onderwijs moesten be trekken. Het levert nu een lijstje op met vier te onderzoeken scenario's. Eén: het oude plan van de Initiatiefgroep De vakantie vierende Zeeuw legde zijn bootje aan in een haven bij Maastricht. Omdat de zon ongena dig scheen en er geen zuchtje wind was, wist de man op een gegeven mo ment niet meer waar hij het zoeken moest. Hij sprak met de havenmees ter over de hitte en die wist wel wat. „Een eindje verderop is een strandje met aan de kant een boom, die scha- voor een mfc bij de sportvelden. Twee: Een dorpshuis/sportzaal op de plek van de huidige gymzaal (dus zonder de scholen). Drie: Op knappen van het Jeugdgebouw, de gymzaal en de basisscholen. Vier: Brede school annex mfc op de loca tie van het Molenbolwerk, aan de Verlengde Molenstraat. ZorgSaam zou dari gevraagd worden of het iets kan met de huidige locatie van obs De Schuttershoek. Die staat im mers naast zorgcentrum Emmaus van ZorgSaam. De gemeente heeft steeds aangege ven dat een mfc zonder scholen een (te) dure aangelegenheid is. André Soomers, lid van de dorps raad en van de Initiatiefgroep, ziet de opties locatie gymzaal ('daar is veel te weinig plaats') en opknap pen accommodaties ('die zijn zo slecht, die moet je afbreken') niet zitten. Blijft over: de variant brede school. Soomers ziet er wel wat in, maar benadrukt dat alles nog in een pril stadium is. „De gesprekken moeten zelfs nog beginnen. Boven dien is er nog niks duidelijk over de kosten en over het beschikbare bud get." Het college kiest uiteindelijk één va riant en legt die nog dit jaar voor aan de gemeenteraad. door Martijn de Koning Het is het één of het ander. Natuurlijk was het jammer dat het geplande para- pente (parasailing) afgelopen weekend niet door kon gaan tijdens de Moio Masters. Maar de reden, te veel wind, was juist weer fijn voor de blokarters en de kitesurfers. Die konden te keergaan zoveel ze wilden. Het tekent de veelzijdigheid aan mogelijkheden die Moio op het strand bij Cadzand-Bad biedt. De omstandigheden zijn altijd wel ér- gens geschikt voor. Organisator Marco Scherbeijn wil de zaterdag dan ook niet treuren om het mindere weer. „Natuurlijk .is het lekkerder als het zonnetje schijnt, maar goed weer heb je voor onze activiteiten niet per se nodig." Sterker nog: in de warme zomermaanden staan de strandac- tiviteiten van Moio op een bedui dend lager pitje dan in voor- en na seizoen. „Een deel van onze klandi zie bestaat uit bedrijfsgroepen. Die komen niet midden in de zomer." Scherbeijn en zijn partner Ube van der Zee hadden in de zomer maanden dit jaar voor het eerst iets anders om zich ook op te rich ten: hun strandpaviljoen Moio Be ach. Het gevolg was dat de vierde editie van de Masters voor het eerst niet bij paviljoen De Zee meeuw, maar bij de eigen strand tent gehouden konden werden. Een voordeel, vindt Scherbeijn. „We kunnen nu echt laten zien waar Moio voor staat." Het ging tij dens de Masters dan ook niet al leen om sporten. Zitzakken, stata- fels, bubbels en oesters zorgden voor een loungesfeer, en zaterdag avond werd er gebarbecued, een kampvuur aangestoken en gefeest in een grote tent bij het paviljoen. De activiteiten tijdens de Masters - onder meer blokarten, brandingka jakken en suppen (stand up paddle surfen) - zijn altijd gratis. Dat komt mede doordat een flink aantal sponsors graag de naam ver bindt aan het evenement. 'Advent ure Sports' zijn hip, en welk be drijf wil daarmee niet geassocieerd worden? Ook Roompot en Compag nie Het Zoute, die aan de andere kant van de dui nen verantwoordelijk zijn voor grote bouwprojecten, doen een duit in het Moio-zakje. „Die zijn blij dat ze tegen potentiële kopers kunnen zeggen: in Cadzand ge beurt iets, daar lééft het", zegt Scherbeijn. TERNEUZEN - De truckshow in Terneuzen heeft zich als publiekstrekker ste vig op de kaart gezet. Zaterdag stonden op de parkeerplaats bij Snowbase zo'n honderd vrachtwagens opgesteld. De liefhebbers konden zich verga pen aan de prachtigste exemplaren. „Voor veel chauffeurs is de vrachtwa gen hun rijdend huisje", zegt voorzitter Peter Blaey van de organiserende stichting Truckshow Zeeuws-Vlaanderen. „Het interieur straalt dan ook vaak warmte uit." Het truckfestijn was aan zijn tiende editie toe. 's Avonds schoven zo'n 150 personen aan tafel voor een barbecue. Bij de lichtshow ontstaken alle wagens hun verlichting en zetten dit al toeterend extra ca chet bij. De verkiezing van de truck met het mooiste interieur werd gewon nen door de gebroeders Kapitein. foto Peter Nicolai Op je buik in de branding... Tip? redactie@pzc.nl duw geeft. Ga daar maar liggen met je boot." Het was er inderdaad heer lijk koel en de man viel 's avonds te vreden in slaap. Toen hij de volgende ochtend de gordijnen van de kajuit openschoof, wachtte hem echter een verrassing. De schaduwbrengende boom stond aan een naaktstrand. En zo kreeg de varensgast het ineens toch weer erg warm. NIEUWVLIET-BAD - Motorclub Zeeuws-Vlaanderen houdt ko mend weekend de 28e editie van de Diekentoer. De tocht van zo'n 200 kilometer lang gaat met name door en over rustige polders en dij ken, en kan zowel zaterdag als zon dag gereden worden. Deelnemers verzamelen zich van- af vrijdagavond bij camping Zon- neweelde aan de Baanstpolderse- dijk in Nieuwvliet-Bad. Daar kan beide dagen van 9.00 tot 11.30 uur ingeschreven worden. Deelname kost 6 euro. Motorrijders krijgen de route mee op papier, maar ook op gps of voor de tomtom. Bij te rugkomst krijgt iedereen soep met brood. Wie wil, kan aan het eind van de dag ook nog meedoen aan een mosselmaaltijd op de camping. Daarvoor moet apart gereserveerd en betaald worden. door Frank Cijsel SCHOONDIJKE - Een driehonderdtal oud-leerlingen van de openbare Prinses Ireneschool in Schoondij- ke kwam zaterdag bijeen voor een grote reünie. Herinneringen wer den opgehaald, oude klassenfoto's bekeken en anekdotes kwamen bo ven tafel. De 79-jarige Piet Huigh genoot zichtbaar van de bijeenkomst. „De mooiste tijd van je leven is toch de schooltijd, al was het wel in de oor logsjaren. Door die bezetting heb ik maar drie jaar op de lagere school gezeten. We zaten op ver schillende locaties in het dorp, want ons gebouw was ingenomen door de Duitse Wehrmacht. Het was geen fijne tijd, maar we maak ten er het beste van. Dagelijkse leg de ik de afstand van huis aan de Kruisdijk naar school te voet af. Toen we uiteindelijk een fiets had den, mochten de kinderen om de beurt daarop naar school rijden." Met ondeugende pretoogjes vertelt hij over het kattenkwaad dat hij uithaalde. „Alle meisjes hadden in die tijd vlechtjes in de haren. Die gingen regelmatig in de inktpot." Huigh herinnert zich ook de stren ge hoofdonderwijzer De Klerck. „Er was toen veel te veel discipli ne. Wat je toen te veel had, heb je nu te weinig." Ook de 89-jarige oud-postbode Ja cob Leenhouts was zaterdag van de partij. Ook hij herinnert zich strenge leraren. „Ze sloegen je met de stok als je niet oplette. Ik heb echter wel heel veel geleerd." Als bewijs weet hij zonder verpinken alle namen van de eilanden van In donesië op te noemen. Het levert bewonderende blikken op van de jongere generatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38