'Regels tweede woning niet anders' PZCIn Zeeland Miss Sherelle nog kansrijk Hulsterse mode paradeert door binnenstad 16 en 17 REACTIES West-Zeeuws-Vlaamse dorpsraden bang voor achteruitgang van leefbaarheid ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 Wielrenners gewond bij val HULST - Ze vormden samen een bont gezel schap, de pakweg dertig mannequins die za terdag en gisteren regelmatig door de binnen stad van Hulst paradeerden. Mannen en vrou- wen van allerlei leeftijden toonden tijdens het Modeweekend kleding, schoeisel en accessoi res die de winkels in Hulst in de aanbieding hebben. Na elk rondje wisselden de modellen in hun 'eigen' winkel van kleding, waardoor het aanbod tijdens de shows divers was. Om de stoet, vergezeld door mannen met enorme gettoblasters, vrij baan te geven, wer den verkeersregelaars ingezet. In totaal deden zo'n twintig ondernemers mee: van de goed kope schoenenzaak tot de exclusievere mode winkels. foto Peter Nicolai door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - De dorpsraden van Retranchement en Nieuwvliet zien niets in het plan van het Slui- se B en W om toe te staan dat alle huizen in hun dorp gebruikt mo gen worden als tweede woning. Het college wil de regels verrui men om te voorkomen dat er veel woningen in de dorpen langdurig leeg komen te staan. Beter af en toe bewoond dan niet bewoond, is de achterliggende gedachte. De be paling gaat alleen niet op voor de vijf grootste kernen Oostburg, Sluis, Aardenburg, Breskens en IJ- zendijke. Volgens de huidige regels mogen huizen alleen verkocht worden aan mensen die er permanent in gaan wonen. Door de maatregel komt de leefbaarheid in het dorp in gevaar, schrijft de Retranche- mentse dorpsraadvoorzitter Bram Basting in een brief aan college en gemeenteraad. De prijzen zullen flink stijgen, waardoor de lokale bevolking nauwelijks nog de kans krijgt een huis in het eigen dorp te kopen. Bovendien staan er in Ret ranchement nauwelijks huizen leeg en is er weinig verpaupering, schrijft de voorzitter. Begin juni waren in het dorp zeven wonin gen in de aanbieding. Volgens Bas ting is het voor het dorp best gun stig als er tweede woningen zijn, maar dreigt de balans te worden verstoord, wat weer gevolgen kan hebben voor het voortbestaan van onder meer de basisschool. De dorpsraad in Nieuwvliet laat soortgelijke geluiden horen. Voor zitter Jan Luteijn ziet juist nu de trend dat lokale jongeren huizen kopen die eerder als tweede wo ning werden gebruikt, waardoor Nieuwvliet duidelijk verjongd. Bei de dorpsraden wijzen erop dat in de buurt van de dorpen voldoen de mogelijkheden zijn om een tweede huis te kopen: in het Zwin dorp en Terhofstede bij Retranche ment, en bij tal van nieuwe en uit breidende recreatieondernemin gen aan de kust. De dorpsraden van Cadzand, Groede en Zuidzan- de uitten eerder in deze krant al hun twijfels over het voorgeno men beleid, en Recron Zeeuws- Vlaanderen schreef in een brief aan de raad al mordicus tegen te zijn. Leden van de gemeenteraad, die eind dit jaar over het voorstel besluiten, lieten tot nu toe juist een positief geluid horen. Een aan tal van hen wil de maatregel zelfs ook op de grootste kernen toepas baar maken. Jazz by the Sea mikt op jonger publiek Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Harde wind of niet, op Moio Beach kun je altijd terecht Maandag 19 september 2011 ZAAMSLAG - Drie Vlaamse wielren ners zijn zaterdagochtend gewond geraakt bij een gezamenlijke val. Dat gebeurde op de Kampersedijk bij Zaamslag. Eén van de renners reed over een stuk klei, en nam de anderen mee in zijn val. De Belgen zijn met on der meer een sleutelbeenbreuk en wonden aan ellebogen en knieën naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. door Martijn de Koning HOEK - Sherelle de Jong, afkomstig uit Hoek, is nog steeds in de race voor de titel Miss België. Sherelle werd zaterdag weliswaar niet geko zen tot miss Oost-Vlaanderen, maar kreeg wel een wildcard voor een 'tussenronde', waarin alsnog plekken voor de finale van miss België te winnen zijn. De Jong, die in Gent studeert en zowel de Nederlandse als Bel gische nationaliteit heeft, moest het zaterdag in de provinciale fina le opnemen tegen twintig andere Oost-Vlaamse schonen. „Het was een geweldige ervaring, maar wel zwaar", vertelde ze naderhand. „We hebben vrijdag de hele dag ge oefend, en zaterdag vanaf 7.00 uur 's ochtends ook." Sherelle toonde zich tevreden met de uitkomst. „Ik maak nog steeds kans." Dat ze niet won, kwam vol gens de jury doordat Sherelle de Franse taal niet helemaal machtig is. „De laatste ronde is half okto ber al. Ik ga dus razendsnel op zoek naar iemand die mij een stoomcursus Frans kan geven." Aan de laatste voorronde doen straks enkele tientallen meisjes uit alle provinciale finales mee. Er zijn negen plekken voor de landelijke finale te verdelen. Sherelle de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37