jonger publiek Dubbelslag voor Cork A27 automondo zeeland 17 aan Leen de Broekert Guzman zegt af www.automondo.nl maandag 19 september 2011 xsvmmtsft&mesmm^WMtNmi**/MmiHiiimn\*r..~9*i±s.Gsaxgrnia&HssiBSsmi&Kis&mtBiiiAmmm 11» illll 'lil !nnTrTWOTTTiW^W1™1inffr•ffi^iariWB5arwi*iiaiMaBa8a««Be foto Izaak Verkeste Swingende entree van The Blue Rhytm Four in de Vlissingse Sint Ja- cobskerk, waar een jazzkerkdienst werd gehouden. foto Lex de Meester door René de Dreu MIDDELBURG - Rock waar je niet di rect een-twee-drie een etiketje op kan plakken en een bijzonder cha rismatische en talentvolle front man hebben Gork A27 de titel Zeeuwse Belofte 2orr opgeleverd. De vijftien minuten speeltijd die de Zeeuws-Vlaamse band vrijdag avond in de Middelburgse Spot kreeg toebedeeld, leverde naast die titel ook nog eens de publieksprijs op. Gork A27 scoorde niet alleen hoog op alle juryonderdelen, maar heeft door de deelname aan het bandcir cuit voor beginnende acts ook al een behoorlijke Janbase opge bouwd. Behalve een winnaar toon de de Zeeuwse Belofte met de acht geselecteerde acts ook aan dat de provincie in veel pop- en roek- genres verrassende kwaliteit in huis heeft. Dat gaf de dubbelslag van Gork A27 nog meer glans. Voordat een band in De Zeeuwse belofte staat is er al een behoorlijk selectieproces geweest. De groep kon deelnemen omdat ze het regio- bandproject Steenworp op haar naam had geschreven. Net als A Generation After, Bloodshift en Ze brapad, de winnaars van de drie andere regionale competities, be wees Gork A27 daar al de nodige podiumervaring en muzikale groei te hebben meegekregen. Zanger en gitarist Tim Roos heeft zich ont wikkeld tot een podiumpersoon lijkheid, die dankzij een feilloos op elkaar ingespeelde band de schijnbare vrijheid krijgt te excelle ren. Dat doet hij met een stem die de emotie van soul kan koppelen aan het rauwe van rock en de inge togenheid van een singer-songwri ter. Funk, jazz, soul en alternatieve rock rijgt hij daardoor moeiteloos aaneen tot een origineel bandge luid, waaraan saxofonist Bas Bies heuvel subtiel een extra element toevoegt. De vier jongere bands die het afgelopen jaar naar boven kwamen uit ruim dertig nieuwe acts hadden vrijdag gezelschap van drie andere Zeeuwse bands en singer-songwriter Saint Helena Do ve (lanine van Osta), die weer uit een kleine twintig demo-inzendin gen waren geselecteerd. Daarvan verraste het Zuid-Bevelandse Yel low met sprankelende en goed in het gehoor liggende songs met een aardige dosis hitpotentie. Zowel voor de jury als het publiek (ze misten drie stemmen) lag Yellow erg dicht bij de winst. ,Je krijgt echt wel het idee dat hier vanavond het beste van de nieuwe Zeeuwse pop stond", zei jurylid Gi- no Baart (programmeur Vestrock) na afloop. „Alle acts hebben iets te melden en roepen verwachtingen op voor de toekomst. Zoals bijvoor beeld Bloodshift. Hun metalaan- pak heeft niet alleen niveau maar trekt je in de muziek of je nu fan bent of niet. Maar eigenlijk geldt dat ook voor Six Hills Giant, A Genaration After en ZinkZand. Punkband Zebrapad had wat technische tegenslag, maar straalt toch alles uit waar punk voor staat en bij Saint Hele na Dove hoor je een ongekend ta lent met muziek waarin een we reld verborgen ligt. Zij had echter aan die vijftien minuten te kort om je daarin volledig mee te laten gaan. Het is de kracht van Gork A27 dat zij dat vanaf de eerste ak koorden al doen." Gork A27 mag Zeeland vertegen woordigen bij de Sena PopNL Awards 2012, krijgt coaching van Popaanzee en ontving een bedrag voor promotie. Alle Zeeuwse Belof te-bands zijn te boeken voor een akoestisch 'Pop aan huis concert'. j www.pzc.nl/popaanhuis. Zanger-gitarist Tim Roos van de winnende band Gork A27. foto Andre Joosse In de Sonate nr. 60 in C volgde na het Allegro, waarin sonate- en va- riatievorm meesterlijk zijn gecom bineerd, het Adagio. Deze dromeri ge fantasie is door Haydn geschre ven als een hommage aan Mozart. Steven Devine speelde het als een hommage aan Leen de Broekert. Het slotallegro contrasteerde mooi. Opvallend waren die ritmi sche grilligheden en de abrupte stiltes. Ook in de sonates 53 in es en nr. 59 in Es klonken deze opvallende stiltemomenten, deed de stijl soms aan Scarlatti denken en ademden de Adagiodelen rust en nostalgie. Soms een dromerige me lodie, met kleine versieringen, dan weer een zangerige expressieve me lodie met een ingewikkelde pathe tische dialoog tussen beide han den. De Fantasie in C is het eerste werk dat Haydn voor pianoforte schreef Het is een werkje met een pittig tempo en een vrije vorm, waarin veel gemoduleerd wordt. De Sonate in D had een totaal an der karakter. Het is een vroege so nate in klavecimbelstijl en bedoeld als verstrooiingsmuziek. Steven Devine speelde alle werken soepel, technisch perfect en met respect voor componist en instru ment. De komende maanden volgen nog meer Incanto-concerten in de Doopsgezinde kerk in Middelburg. Het gaat steeds om concerten rond een solo-instrument of met kleine bezetting. KAMPERLAND - Cabaretier Javier Guzman heeft vanwege 'persoonlij ke omstandigheden' al zijn optre dens in het kader van zijn tournee Oorverdovend afgelast. Hij zou op 24 september optreden in de Zee- landnet-studio in Kamperland. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst ALLEEN IN SEPTEMBER: r 8.945, AUTOMONDO ACTIEPRIJS €7.490,- EK»IJ BELASTINGVRIJ! Gemiddeld brandstofverbruik; 4.81/100 km (1 op 20,8). C02; 110 g/km. Fiat. De laagste gemiddelde CC>2-uitstoot van Europa.' Prijs incl BTW, excl alleveringskosten en verwijderingsbijdrage Actie loopt tol en met 30 september 2011 (uiterste registratie datum 31 december 2011f- Niet in combinatie met financieringsacties De algebeelde auto kan afwijken van de daadwerkelijke uitvoering. Vraag naar de voorwaarden Voordeel is gebaseerd op Active Italia 150 pakket.Bron; JATO Dynamics Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde C02-uitstoot (g/km) van de best verkochte Europese automerken in 2010. m www.automondo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35