Zeelan PZC Bouwbedrijven hebben het moeilijk 'Solidariteit in de praktijk' BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 14 CRISIS Aanhoudende economische malaise eist tol onder aannemers Schotse klanken op de Grote Markt almanak Heet Maandag 1 September 2011 Een paar buitjes kan een snoek er na al die tijd ook nog wel bij hebben Herstel begonnen van molen 's-Gravenpolder 13 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl sgggggSN» iV VMIiWT■■■■IIIMIII door Luc Oggel en Lilian Dominicus goes - Zeeuwse bouwbedrijven hebben steeds meer moeite het hoofd boven water te houden. Het faillissement dat begin vorige week werd uitgesproken over bouwbedrijf Dronkers BV uit Yer- seke, staat niet op zichzelf. De afge lopen tijd zijn al een aantal onder nemingen in de bouw slachtoffer geworden van economische crisis: Ooms uit Goes ging op 14 juni fail liet, WTS Architecten uit Vlissin- gen op 9 augustus, bouwbedrijf 't Eiland in Sint-Maartensdijk en ABI Warmtetechniek uit Burgh-Haamstede op 23 augustus. Vooral bedrijven die het moeten hebben van aanbestedingen heb ben het moeilijk. „De onderlinge concurentie is absoluut moor dend. De werken gaan bijna weg voor soms onder de kostprijs, om toch maar werk binnen te halen en het personeel aan het werk te houden", zegt een medewerker in de bouw die zelf anoniem wil blij ven, maar wiens gegevens bij de re dactie bekend zijn. „Al het perso neel houdt zijn mond, uit angst zijn baan kwijt te raken", zo ver klaart hij. Zijn verhaal wordt bevestigd door meerdere bouwbedrijven. Zo spreekt een directielid van een be drijf in Goes met zestien medewer kers van 'spannende tijden'. „Het duurt te lang. De prijzen staan on der druk, de marges zijn te klein. Iedereen merkt het." Bijkomende complicaties zijn volgens hem dat de BTW-regeling (de tijdelijke ver laging van belasting oparbeidsuren van 19 naar zes procent) afloopt en de aankomende winter. „Wordt die weer zo streng, dan hebben we een probleem." Het bedrijf heeft nog wel wat opdrachten in porte feuille. „Je moet proberen creatief te werken. Restauraties, daar is nog wel wat in te doen." directeur Marco Bosman van aan nemingsbedrijf Fraanje uit Lewe- dorp verwacht dat de komende tijd zullen wel meer bouwbedrij ven in de regio omvallen. Bij Fraanje zelf, met 180 mensen in dienst een van de grootste in de re gio, maken ze zich nog geen zor gen. „We zijn breed georiënteerd en doen niet uitsluitend utiliteits bouw, nieuwbouw, renovatie of verbouw. We doen het allemaal en bieden kwaliteit en 24-uursser- vice. Maar het is duidelijk dat het minder gaat en we voelen dat nu werkelijk alles onder druk staat." GOES - Zeelands enige doedelzakband, Inter Scaldis Pipes and Drums uit Vlissingen, liet zaterdagavond Schotse klanken schallen over de Grote Markt in Goes. Het korps was één van de deelnemers aan de door Jeugdcorps Confetti uit Goes georgani seerde taptoe, die na een afwezigheid van en kele jaren voor het tweede achtereenvolgen de jaar werd gehouden. Honderden mensen kwamen kijken naar de optredens van de Del taband uit Vlissingen, de Euroband uit Rotter dam, de Jeugd Deltaband uit Vlissingen, door Luc Oggel goes - Voedselbank De Bevelan der! in Goes bestaat vijfjaar en dat werd zaterdag gevierd in het ge bouw aan de Evertsenstraat. Een feestje met een dubbel gevoel, zei coördinator Gerard Wassing, die het stokje heeft overgenomen van de vorig jaar overleden op- -richtster Agnes Rieswijk. „We zien dit jubileum ook als gelegenheid om de noodzaak van de voedsel bank onder de aandacht te breng en. Steeds meer mensen doen een beroep op ons, dus wat dat betreft zijn we blij dat we dit kunnen en mogen doen." De Goese burgemeester René Ver hulst omschreef de voedselbank als 'solidariteit in de praktijk'. „Je kunt er uren over praten of je nu blij moet zijn met zo'n jubileum of niet, ik vind van wel. Het is noodzakelijk en de voedselbank voorziet in een behoefte. Mensen hoeven zich er ook niet voor te schamen, ze komen vaak buiten hun schuld in een situatie terecht en het is hier laagdrempelig." Ver hulst zei ook blij te zijn dat de tuin voor het gebouw wordt aange pakt. De Voedselbank was tot be gin dit jaar gevestigd aan de Abel Tasmanstraat, maar het pand daar was te krap voor alle pakketten. Trommelgroep West-Nederland uit Neder land, Showband Nieuwkuijk en, als afsluiter, gastheer Jeugdkorps Confetti. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl De Zeeuw was alleen op zijn bootje vakantie aan het vieren en legde aan in een haven bij Maastricht. Het weer was goed. Misschien wel té goed, want de zon scheen ongenadig en er was geen zuchtje wind. De man wist op een gegeven moment dan ook niet waar hij het zoeken moest. Tegen de avond sprak hij met de ha venmeester over de hitte en die wist wel wat. „Ga maar een eindje verder op liggen met je boot. Daar is een strandje met aan de kant een boom. Dan lig je wat in de schaduw. Zo ge zegd, zo gedaan en inderdaad was het er heerlijk koel. Zo viel de man 's avonds tevreden in slaap. Toen hij de volgende ochtend de gordijnen van de kajuit openschoof, wachtte hem echter een verrassing waardoor hij ze meteen weer dicht deed. De schaduw- brengende boom stond aan een naaktstrand. En zo kreeg de varens gast het ineens toch weer erg warm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31