die tijd ook nog wel bij hebben zeeland 115 uit water Bouwbedrijven in het nauw Citroën DS-rijders op Neeltje Jans Leegstaande huizen beroofd van metalen Ook laatste uitvoering LEF is uitverkocht GroenLinks wil samen nadenken over 2040 Duo steelt uit winkels in Zeeuwse steden JUWELIER MINDERHOUD maandag 19 september 2011 S5SS3 HIMiW» li iJIWIIiil bwkmbe«—cs ken. „Vanwege de veiligheid mag dat normaal niet", zegt hij. Het kleine spul wordt meteen aan de kant gelegd, voor de grotere ob jecten als tractorbanden gebruiken de duikers een met perslucht ge vulde hefballon om het ding bo ven water te halen. Duiker Mark Hakbijl denkt dat het meeste afval bewust over boord is gekieperd. „Maar een band kan gebruikt zijn als stootwil en per ongeluk in het water zijn beland." Bij Center Pares Port Zélande maakte duikers van Sealand Di ving de Grevelingen schoon. Zij vonden vooral lichtere dingen als plastic stoelen, tafels, parasols, schepnetten en zelfs een winkelwa gentje en skelter. De totale 'oogst' daar bedroeg 180 kilo. door Luc Oggel en Lilian Dominicus goes - Zeeuwse bouwbedrijven hebben steeds meer moeite het hoofd boven water te houden. Het faillissement dat begin vorige week werd uitgesproken over bouwbedrijf Dronkers BV uit Yer- seke, staat niet op zichzelf De afge lopen tijd zijn al een aantal onder nemingen in de bouw slachtoffer geworden van economische crisis: Ooms uit Goes ging op 14 juni fail liet, WTS Architecten uit Vlissin- gen op 9 augustus, bouwbedrijf't Eiland in Sint-Maartensdijk en ABI Warmtetechniek uit Burgh-Haamstede op 23 augustus. Vooral bedrijven die het moeten hebben van aanbestedingen heb ben het moeilijk. „De onderlinge concurentie is absoluut moor dend. De werken gaan bijna weg voor soms onder de kostprijs, om toch maar werk binnen te halen en het personeel aan het werk te houden", zegt een medewerker in de bouw die zelf anoniem wil blij ven. „Al het personeel houdt zijn mond, uit angst zijn baan kwijt te raken", zo verklaart hij. Zijn verhaal wordt bevestigd door meerdere bouwbedrijven. Zo spreekt een directielid van een be drijf in Goes met zestien medewer kers van 'spannende tijden'. „Het duurt te lang. De prijzen staan on der druk, de marges zijn te klein. Iedereen merkt het." Bijkomende complicaties zijn volgens hem dat de BTW-regeling (de tijdelijke ver laging van belasting op arbeids uren van 19 naar zes procent) af loopt en de aankomende winter. „Wordt die weer zo streng, dan hebben we een probleem." Het be drijf heeft nog wel wat opdrachten in portefeuille. „Je moet proberen creatief te werken. Restauraties, daar is nog wel wat in te doen," Directeur Marco Bosman van Fraanje uit Lewedorp verwacht dat de komende tijd meer bouwbe drijven in de regio omvallen. Bij Fraanje zelf, met 180 mensen in dienst een van de grootste in de re gio, maken ze zich nog geen zor gen. „Maar het is duidelijk dat het minder gaat en we voelen dat nu werkelijk alles onder druk staat." VLISSINGEN In Vlissingen zijn twee mannen op gepakt wegens diefstal van metaal. Het tweetal, respectievelijk 36 en 38 jaar oud, zou metaal hebben ge sloopt uit de leegstaande wonin gen aan de Schuitvaartgracht. De politie betrapte hen vrijdaga vond omstreeks 19 uur. Hun auto werd in beslag genomen. Daarin lag metaal dat uit de woningen zou zijn gesloopt. De twee zijn in verze kerde bewaring gesteld. OUWERKERK Ook de derde voorstelling (4 okto ber) van de muzikale theaterpro ductie LEF in het Watersnoodmu seum is uitverkocht Over een even tuele extra uitvoering op Schou- wen-Duiveland wordt momenteel nagedacht. Vast staat al wel dat op 5 februari LEF in aangepaste vorm uitgevoerd in het kerkje van Elle- woutsdijk. Later in dat voorjaar zijn er ook twee voorstellingen in het Diekhuus in Middelharnis. RENESSE Onder het motto Maak van krimp geen kramp, maar juist een kans!' gaat de GroenLinks-fractie in de ge meente de strategische visie 2040 'positief-kritisch' te lijf. Dit wil ge meenteraadslid Theo de Gelder en de steunraadsleden samen met de sympathisanten van GroenLinks doen. Daarom houdt de partij vrij dag in het Ecoscope in Renesse een bijeenkomst over de toekomstvisie van de gemeente. Een ieder is van af 20.00 uur welkom. VLISSINGEN/GOES Een 32-jarige Vlissingse en een 22-jarige Hagenaar zijn zaterdag in Goes tegen de lamp gelopen toen ze in een schoenenzaak het alarm lieten afgegaan. Na verspreiding van hun signalement vatte de poli tie de twee even later in de kraag. Ze hadden gestolen sieraden en kle- din uit vijf Goese winkels bij zich. Ook in hun auto lag gestolen waar. Onderzoek wees uit dat het duo donderdag in Vlissingen ook twee winkeldiefstallen had gepleegd. ÏIGEN REPARATIE-ATELIERS 'I Zuldstraat 66 Westdijkstraat 27 Ir WESTKAPELLEARNEMUIDEN l www.juwelierminderhoud.nl Uit het hele land kwamen bezitters van de Citroën DS naar Neeltje Jans voor het landelijke najaarsevenement van de club. De Zeeuwse afdeling die het feestje organiseerde telt zo'n 140 leden. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27