Zeeland PZCI 3 'Strengere eisen aan verhuur huisjes' Veiling brengt peer van 513 gram voort SCHOUWEN-DUIVELAN! 14 en 15 14 en 15 RECREATIEWONINGEN SGP broedt op alternatief om verrommeling tegen te gaan Rotterdamse skaters vertonen kunsten in Zierikzee Heet Maandag 19 september 2011 Een paar buitjes kan een snoek er na al die tijd ook nog wel bij hebben Duikers halen duizenden kilo's afval uit het water Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse zierikzee - Het is goed dat het ge meentebestuur iets wil doen om de verrommeling van vakantiepar ken tegen te gaan, maar een ver bod op het verkopen van de grond aan eigenaren van huisjes is daar voor het verkeerde middel. In plaats daarvan kan het college be ter onderzoeken of er strengere ei sen aan eigenaren van recreatiewo ningen kan worden gesteld. Dat stelt gemeenteraadslid Florus van der Paauw (SGP) naar aanlei ding van de onlangs uitgekomen Nota Recreatiewoningen. Hierin staan regels waar ondernemers aan moeten voldoen als ze een nieuw vakantiepark op Schou- wen-Duiveland willen realiseren. Eén van de nieuwe regels is het verbod op het zogeheten 'uitpon- ding' van grond: het college van B en W vindt het goed dat een pro jectontwikkelaar de woningen op een park aan particulieren ver koopt, maar de grond waarop het huisje staat moet in eigendom van de ontwikkelaar moet blijven. Daarmee, zo redeneert het college, kan een projectontwikkelaar een voudiger bij alle woningen groot onderhoud laten plegen of op lan gere termijn alle woningen vervan gen door nieuwbouw. Immers, de ontwikkelaar hoeft niet met hon derden 'eigenaartjes' aan tafel om overeenstemming te bereiken. Volgens Van der Paauw is het voor stel echter een schijnoplossing, omdat de particuliere eigenaar van een vaste woning niet gedwongen kan worden om zijn huis te slo pen, ook al huurt of pacht hij de grond eronder. Verantwoordelijk wethouder Ad Verseput is het niet met Van der Paauw eens. Volgens hem is het een 'nadrukkelijk ver schil' of de grond al dan niet wordt meeverkocht. Mocht het verbod er toch komen, dan voorziet de SGP een verve lend neveneffect. Projectontwikke laars kunnen aanzienlijk minder geld krijgen voor huizen waarbij de grond niet wordt meeverkocht. Dat kan ten koste gaan van andere investeringen in een aan te leggen vakantiepark. Hij vindt echter het idee van het college om verromme ling tegen te gaan sympathiek. Daarom bepleit hij andere maatre gelen. „Je zou in de overeenkomst een verplichting kunnen opne men om mee te werken aan ver nieuwing en onderhoud in de huurovereenkomst. Doet een eige naar dat niet, dan mag .hij zijn huis je niet meer verhuren." Dit voelt hij twee keer in z'n portemonnee, doordat het niet verhuurd wordt loopt hij huurinkomsten mis en vervalt een belastingvoordeel. Als over twee weken over de Nota Recreatiewoningen word gestemd, komt de SGP met een voorstel waarin de alternatieve maatrege len nader zijn uitgewerkt. B 895 i? ZIERIKZEE - „En daar hebben we de eerste kickflip van vandaag!" Terwijl de beats van Run-DMC uit de speakers schallen, is het tijd voor de jongste skate-talenten van Zierikzee om te laten zien wat zij kunnen. De professio nals van het Rotterdamse Skateland (foto) hebben even daarvoor een demonstratie gege ven op het Skatepark aan de Scheldestraat in Zierikzee en voorzien nu de stunts van het lo kale aanstormende talent van commentaar. Tij dens het derde Skate Event, georganiseerd door jongeren en het Welzijnshuis, staat er heel wat op het spel. De besten van elke leef tijdscategorie mogen als beloning aankomen de zondag mee naar NK SkateBoarden in Rot terdam. foto Dirk-Jan Gjeltema burgh-haamstede - Een peer van halve kilo, die kom je in de winkel niet tegen. Truus Saman uit Burgh-Haamstede ontdekte zo'n 'reuzenpeer' van 513 gram aan de boom die ze zaterdag kocht op de Burghse Perenveiling. „Ik heb de boom gekocht voor vijftien euro. Er hingen heel veel peren aan. Een koopje dus." Tijdens de veiling wordt het fruit van de vele peren bomen die de straten van Burgh sieren verkocht aan de hoogste bie der. Moesten de aspirant-kopers vorig jaar nog goed turen om tus sen de bladeren vruchten te ont dekken, dit jaar hingen de bomen bomvol. Margo Grevel van de orga niserende Stichting Burghse Dag denkt dat door de goede oogst en het lekkere weer veel publiek op de veiling afkwam. De stoofperen leverden 617 euro op; bijna twee keer zo veel als vorig jaar. Het geld gaat naar een nog nader te bepa len goed doel in het dorp. De Zeeuw was alleen op zijn bootje vakantie aan het vieren en legde aan in een haven bij Maastricht. Het weer wasgoed. Misschien wel té goed, want de zon scheen ongenadig en er was geen zuchtje wind. De man wist op een gegeven moment dan ook niet waar hij het zoeken moest. Tegen de avond sprak hij met de ha venmeester over de hitte en die wist wel wat. „Ga maar een eindje verder op liggen met je boot. Daar is een strandje met aan de kant een boom. Dan lig je wat in de schaduw. Zo ge zegd, zo gedaan en inderdaad was het er heerlijk koel. Zo viel de man 's avonds tevreden in slaap. Toen hij de volgende ochtend de gordijnen van de kajuit openschoof, wachtte hem echter een verrassing waardoor hij ze meteen weer dicht deed. De schaduw- brengende boom stond aan een naaktstrand. En zo kreeg de varens gast het ineens toch weer erg warm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25