Zeeland PZCI 13 Dorp vreest afstel groene entree Fel vuur verwoest drie bootjes in Tweede Binnenhaven 16 en 17 WALCHEREN 14 en 15 VROUWENPOLDER Beloofde aankleding rotonde met bomen dreigt niet door te gaan Metaaldieven gepakt bij Schuitvaartgracht almanak Sjezenkampioenen scoren honderd procent Tip? walcheren@pzc.nl Zeeland in het teken van oldtimers Maandag 19 september 2011 in—ii hiuH'I'I'I II Jazz by the Sea mikt op jonger publiek door Henk Postma vrouwenpolder - Ongerust vraagt Vrouwenpolder zich af: waar blijft nu die mooie, groene dorpsentree die ons is beloofd? Er is altijd vanuit gegaan dat de roton de in de nieuwe rijksweg N57 zou worden aangekleed met bomen, ter versterking van de 'dorpse sfeer'. Rijkswaterstaat, waterschap en ge meente zouden daar samen voor zorgen. Maar nu heeft het er veel van weg dat die instanties elkaar de bal toespelen zonder dat er ver der wat gebeurt, constateert de dorpsraad bezorgd. Het bleef even akelig stil, eerder de ze week in het gemeentehuis, toen de PvdA informeerde hoe het stond met de plannen. Eén ding is al wel duidelijk. Het zogenaamde Belvédèreplan, dat de provincie liet maken voor de 'landschappelij ke inpassing' van de dorpen langs de nieuwe Rijksweg, wordt niet uitgevoerd. Niemand wil er geld in steken. „Ik begreep dat het gebak ken lucht is", zegt voorzitter Jaap Tas van de dorpsraad. Daarmee is meteen ook het idee van tafel om de auto's op de roton de door een 'bomenwei' te laten rijden. Zou ook verkeersonveilig zijn, heeft de gemeente zich laten vertellen. Blijft overeind dat zowel Rijkswaterstaat als het waterschap en de gemeente ooit beloofden dat de rotonde wordt aangekleed als 'groene dorpsentree', zegt dorps raadvoorzitter Tas. Van de zijde van Rijkswaterstaat is volgens hem in april van dit jaar nog eens toegezegd dat er een nieuw plannetje voor zou worden gemaakt. Maar woordvoerder Erik Mosterd van Rijkswaterstaat weet van niks. „Als er nog wat moet ge beuren, dan zijn nu de gemeente en het waterschap aan zet." Maar bij de presentatie van de ge meentelijke plannen voor 'Vrou wenpolder 2020' schitterde het ro tonde-gebied afgelopen week door afwezigheid. Desgevraagd laat CDA-wethouder René Molenaar via een woordvoer ster weten dat een alternatief plan in de maak is. De gemeente wil daarover gaan praten met Rijkswa terstaat en waterschap. In de dorpsraad is besloten druk op de zaak zetten. „Want die groene dorpsentree, dat moet!", zegt voor zitter Tas. „Er zou een entree zou komen die uitstraalt wat het karak ter van Vrouwenpolder is, zodat het verkeer er niet achteloos voor bij raast, en meteen zichtbaar is dat een landelijk gelegen dorp langs de weg ligt. Dat is ons steeds toegezegd. En zo moeilijk hoeft dat niet te zijn. Het is geen kwestie van grote budgetten. Maar van doelmatig overleg. Ie hoeft bij wij ze van spreken maar een paar knotwilgstekken in de grond te ste ken, en je bent er al." VLISSINGEN Bij de Schuitvaartgracht in Vlissin- gen zijn twee mannen opgepakt wegens diefstal van metaal. Het tweetal, respectievelijk 36 en 38 jaar oud, zou metaal hebben ge sloopt uit de leegstaande wonin gen aan de Schuitvaartgracht. De politie betrapte hen vrijdagavond omstreeks 19.00 uur. Hun auto werd in beslag genomen. Daarin lag metaal dat uit de wonin gen zou zijn gesloopt De twee zijn in verzekerde bewaring gesteld. VLISSINGEN Tip? redactie@pzc.nl Een felle brand heeft zaterdaga vond in Vlissings Tweede Binnen haven drie bootjes volledig ver woest. De bootjes lagen dicht op el kaar bij een ponton achter het be drijf Leak Repairs aan de Prins Hen- drikweg. Een loopsteiger liep wat schade op. Het vuur werd omstreeks tien uur ontdekt door scouts die in de buurt verbleven. Volgens de stads gewestelijke brandweer, die het vuur bestreed met een autospuit en een grote watertankwagen, lie pen andere boten geen gevaar. De brandende bootjes waren van kunststof. Vanwege de vieze rook werd zelfs de politie op afstand ge houden. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Eén van de brandende bootjes, de Orca, lag ondersteboven in het water. De Zeeuw was alleen op zijn bootje vakantie aan het vieren en legde aan in een haven bij Maastricht. Het weer was goed. Misschien wel té goed, want de zon scheen ongenadig en er was geen zuchtje wind. De man wist op een gegeven moment dan ook niet waar hij het zoeken moest. Tegen de avond sprak hij met de ha venmeester over de hitte en die wist wel wat. „Ga maar een eindje verder op liggen met je boot. Daar is een strandje met aan de kant een boom. Dan lig je wat in de schaduw. Zo ge zegd, zo gedaan en inderdaad was het er heerlijk koel. Zo viel de man 's avonds tevreden in slaap. Toen hij de volgende ochtend de gordijnen van de kajuit openschoof, wachtte hem echter een verrassing waardoor hij ze meteen weer dicht deed. De schaduw- brengende boom stond aan een naaktstrand. En zo kreeg de varens gast het ineens toch weer erg warm. k^gr gemist te hebben. foto Izaak Verkeste pagina 14: Zeeuws sjezenkampioen kegrg. GRfJPSKERKE - Het was zaterdag in Grijpsker- ke een heel gedrang om de Zeeuwse titel sje- gevierde het koppel Helm en Patty Brouwer uit Westkapelle zonder de ring ook maar een zenrijden in de wacht te slepen. Maar liefst 53 sjezen deden er een gooi naar. Uiteindelijk ze-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13