5 spectrum Intieme vrienden RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE schitterend Marjan Berk Zaterdag 17 september 2011 na Rick zich laat horen en telefonisch roept: „Kalm! Ik zal even inloggen. Misschien kan ik het op afstand verhelpen!" Of ook wel: „Ik kom er aan. Geen paniek!" Rick staat dus bovenaan de lijst met de levens reddende intimi. Met stip! En daarna komt mijnheer Dick van Time for Tools. Mijnheer Dick had vroeger een prachtige winkel in huishoudelijke apparaten, televisies en radio's. Zijn assistenten Charles en Jan waren bij mij kind aan huis. Zij schroefden alles vast wat los zat en alles los wat vast zat Maar mijnheer Dick hield er mee op, Jan en Charles verdwenen uit mijn leven, mij hulpe loos achterlatend. Tot mijnheer Dick het niet uit hield achter de geraniums en besloot zijn klus jesbureau 'Time for Tools' op te richten. En nu is mijnheer Dick mijn tweede intieme vriend. Ook hij komt op afroep om al mijn problemen in het vast- en losschroefcircuit op te lossen. En dit zijn nog maar twee van de dierbare intie me vrienden, die mijn leven dragelijk houden. Binnen mijn vriendenschaar bevindt zich een aantal mensen, dat als vriend of vriendin niet tot het genre samen kopje thee of koffie drinken, of voor elkaar ko ken, of met elkaar wandelen, of met elkaar op va kantie gaan, behoort. Maar het zijn misschien wel de allerbeste vrien den die ik bezit. Het zijn de mensen die dag en nacht oproepbaar zijn wanneer er zich in mijn leven calamiteiten voordoen. Zoals het plotse ling weigeren van mijn laptop om mijn bevelen op te volgen. Meestal is dat op zondagochtend, wanneer de deadline voor een column angstig dicht nadert. Hoe ik ook mijn over het algemeen volgzame en trouwe laptop prijs, soms laat hij het plotseling afweten. Dan is het ogenblik aangebroken dat ik het nul-zesnummer van Rick bel. Rick is de kleinzoon van de Foundingfather van het Schrijf machinehuis. De Foundingfather stond er om be kend, dat hij bij wijlen Annie M.G. Schmidt nieu we lintjes in haar schrijfmachine zette. En de opa van Rick had meer van zulke klanten, digibe ten avant la lettre! Want het was nog de tijd van het schrijfmachinelintje, dat toch altijd vers in de machine moest zitten. Mijn Rick is de klein zoon. Zijn vader heeft mij aan de computer, c.q. de laptop geholpen. Ik vond zo'n groot scherm geen gezicht en bovendien kan je je laptop als aktentas gewoon onder je arm meenemen! Zijn vader was een groot schrijfmachine- en compu terpsycholoog, hij heeft mij het kunstje voorge daan en vervolgens ben ik met de moed der wanhoop de wandeling door het digitale woud begonnen. Helaas overleed de vader van Rick, maar zijn zoon heeft deze intense, zeg maar intieme rela tie met de oude Berk liefdevol voortgezet „Rick! Hij doet het niet" Of „Rick! Hij geeft zulke rare letters!" Of „Rick! Ik geloof dat hij is gecrasht!" Deze kreten toeter ik wanhopig in zijn nul-zes-antwoordapparaat Om even later gerust stellend te worden toegesproken. En wanneer Rick elders zijn computerkunsten uitoefent, is daar altijd zijn moeder, die de tele foon bewaakt Zij weet waar Rick is. Via een ge heime lijn weet zij hem altijd te bereiken, waar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 97