meer dan nodig is zeeland j 25 Sluiting bouwopleiding dreigt Laatste loodjes van werk aan de dijk Beste monteursteam 2011 Nederland te behouden, zegt professor demografie over bevolkingskrimp Land Rover dealer Auto Ventura BV SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! Vlissingen valt uit de toon met uitgaven aan Wmo-voorzieningen zaterdag 17 september 2011 Min "inli'"i jmmii'i op'tijd bij bent. En dat is Zee land, vindt van Wissen. Het grote verschil met de krimpre- gio die hij het beste kent, Gronin gen, is het ontbreken van een ster ke stad. Groningen groeit, maar het ommeland stroomt leeg. Is Middelburg stad of platteland? „Op het gevaar af van het podium gestenigd te worden: nee. Voor de Zeeuwse steden geldt dat de groei niet sneller gaat dan die van de omgeving." Het CBS voorspelt dat er nog een miljoen Nederlanders bijkomen, maar die vestigen zich volledig in de Randstad. Ook de jongeren zul len steeds meer naar de Randstad trekken, onderwees Van Wissen. Verzet is zinloos, antwoordde hij wethouder Leo Kosten van Rei- merswaal. Inspanningen om meer van die jongeren terug te krijgen, redden het platteland evenmin. Er zijn namelijk geen banen voor hen. Dat winkelbestanden verdwij uiuWfiViv Tiii mmiwriiii» nen ligt niet aan krimp, maar aan onze winkelgewoonten. Noodzake lijk vindt Van Wissen wel dat Den Haag een Randlandnorm naast de heersende Randstadnorm moet in stellen. „Leefbaarheid van dorpen vergt maatwerk. Randstedelijk ge richte regelgeving staat dat nu te vaak in de weg. Of een school met twintig leerlingen goed lesgeeft, hangt af van omstandigheden. Die moeten lokaal kunnen worden be paald." www.AUTOVENTURA.nl Goes 0113 - 245285 BBKBHBSBBBWMaMBBHBBBaBBSEaSSBH! ii—mm wwwwiiii imu door Melita Lanting De tractoren rijden af en aan op de dijk tussen de Flaauwershaven en het Pikgat. Een kraan machinist is bezig dikke "hompen klei op z'n plek te leggen om de dijk op de gewenste dikte te breng en. Het lijkt alsof er nog heel veel moet gebeuren maar dat'valt mee. Waar nu aan gewerkt wordt zijn zo'n beetje de laatste dingen die nog moeten gebeuren voor de dijk versterking klaar is. Op 1 oktober is het werk aan de veiligheid van de dijk af Tussen x oktober en 1 november - Sis het stormseizoen begint - wor den nog wat afrondende werk zaamheden uitgevoerd. Wie een tijdje niet zijn neus over de dijk heeft gestoken kan zien dat er flink wat veranderd is. Een glad ge asfalteerd fietspad, nieuwe steenbe kleding en het rommelige plateau bij de Heerenkeet is veranderd in een fraai aangelegde parkeerplaats. Die is net nog met een flink stuk uitgebreid. De komende weken moet het terrein alleen nog verder afgewerkt worden met schanskor ven. In de buurt van de haven wordt binnenkort nog een nieuwe trap geplaatst naar het water. Dat is be sloten omdat daar vaak kinderen komen voor educatieve projecten. Die moeten dan naar het water om monsters te halen uit de Oos- terschelde en dan is een trap han dig en veilig. Ook het werk aan het dijkvak tus sen de Flaauwershaven en de Schelphoek gaat de laatste fase in. In de jaren 2013 en 2014 worden de laatste stukken dijk op Schou- wen-Duiveland aangepakt. 3x Nieuwe Vito's voor Bos Medical Goirle De derde Vito is alweer onderweg voor hun 24 uur-service! Scottweg 43 4462 GS Goes 0113 - 272323 www.sterdome.nl door Harmen van der Werf terneuzen - De bouwopleiding van het ROC Westerschelde in Ter- neuzen dreigt te verdwijnen, om dat er onvoldoende deelnemers zijn. Zeeuwse werkgevers in de bouw, verenigd in Bouwend Zee land, zijn hiervan geschrokken en zijn in overleg met het ROC om de middelbare beroepsopleiding in Terneuzen te behouden. Gertjan van der Brugge, voorzitter van het College van Bestuur van het ROC Westerschelde, meldde onlangs dat de bouwopleiding nog maar iets meer dan tien deelne mers telt. „Voor zo weinig leerlin gen kunnen wij geen opleiding in stand houden", voegde hij toe. „Wij hebben er minstens 22 nodig, anders komen opleidingen in de gevarenzone." De twee Zeeuwse ROC's die per 1 januari 2012 fuseren, bieden nu sa men 481 leerroutes aan. De ver wachting is dat er daarvan 71 wor den opgeheven. De kans is groot dat de bouwopleiding bij het ROC in Terneuzen daarbij zit. „Toen we dat eerder dit jaar hoor den, hebben we direct bij het ROC aan de bel getrokken", laat voorzit ter van Bouwend Zeeland Eric de Ruijsscher weten. „Het ROC wil de opleiding in stand houden, als wij het tekort aanvullen. Maar dat ligt niet direct op onze weg. Wij zijn nu in gesprek over andere op lossingen, bijvoorbeeld een bouw- brede opleiding in de eerste twee jaar, niet alleen voor metselaar en timmerman, maar ook voor instal lateur. Op die manier krijg je meer deelnemers voor in elk geval de eerste jaren." Bouwend Zeeland hecht aan be houd van de ROC-opleiding in Terneuzen. „Het kan nu wel crisis zijn in de bouw, maar dat gaat een keer over. We hebben dan goed op geleide vakmensen hard nodig", al dus De Ruijsscher. Hij wijst er ook op dat in de regio veel werk in het verschiet ligt, zoals de vernieu wing van de N61 (Schoondijke- Hoek), de verbreding van de Sloe- weg en de Tractaatweg en de voor genomen bouw van een nieuwe grote zeesluis bij Terneuzen. door Miriam van den Broek vlissingen - De gemeente Vlissin gen geeft ongeveer veertig procent - vier miljoen euro - méér uit aan .Wmo-voorzieningen dan een ge meente van dezelfde omvang. Dat blijkt uit een vooronderzoek van de Rekenkamercommissie Vlissin gen. Waarom Vlissingen meer geld kwijt is aan deze voorzieningen, is uit het vooronderzoek niet duide lijk geworden. Daarom vindt de Rekenkamercommissie het nood zakelijk om daar alsnog onderzoek naar te doen. Het grootste verschil met andere gemeenten is terug te voeren naar het Wmo-onderdeel dat zich richt op mensen met een beperking, een chronisch psychisch probleem of een psychosociaal probleem. De Rekenkamercommissie had een vooronderzoek naar de Wmo ingesteld omdat vanuit verschillen de raadsfracties regelmatig de sug gestie kwam daar eens onderzoek naar te doen. Om te kunnen bepalen welk speci fieke gedeelte van de Wmo nader moet worden uitgepluisd, is eerst een zogenoemde quickscan uitge voerd. lang dat nog kan. Op de foto de kinderen van Oe Dubbele Punt in Geersdijk (350 inwoners). foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 85