Zeeland PZCL Meer parkeerbonnen dan verwacht Petrakerk heeft zijn 'kroon' Ook op zondag de goedkoopste. -JijJJ'j Jüjjlb'ji Mooiste brillengezicht Zicht BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 almanak Zaterdag 17 september 2011 Humanitas denkt aan lidmaatschap per project Zeeland bouwt 2,5 keer meer dan nodig Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl JAARVERSLAG Op deelgebieden milieu en brandveiligheid liet handhaving in Goes vorig jaar nog te wensen over door Luc Oggel GOES - Toezichthouders van de ge meente Goes hebben vorig jaar te weinig brandveiligheids- en mileu- controles uitgevoerd, maar wel fors meer parkeerbonnen en be keuringen voor lichte (ver- keers)overtredingen uitgeschreven dan begroot. Dat blijkt uit het Jaar verslag Integrale Handhaving over 2010. Bij het deelgebied milieu zijn 22 controles minder uitgevoerd dan aanvankelijk gepland, omdat een vacature ruime tijd niet was inge vuld. Wat betreft brandveiligheids controles waren er 270 gepland, maar zijn er uiteindelijk 200 ge daan. Oorzaak daarvan was dat er veel niet geplande, urgente werk zaamheden tussendoor kwamen en omdat structureel toezicht lang niet was gebeurd. Daardoor verg den de controles relatief veel tijd. Het college van B en W heeft de planningen daarom tussentijds (in oktober) nog naar beneden bijge steld. Hoewel er bij Parkeren geen echte planning valt te maken, werd reke ning gehouden met 9500 bekeurin gen. Dat zijn er uiteindelijk 843 meer geworden. Ook het aantal be keuringen voor 'mulderfeiten', lich te overtredingen, kwam in werke lijkheid veel hoger uit dan be groot. (5006 tegenover 4000). De meeste bonnen zijn geschreven in de binnenstad: Singelstraat, Grote Markt, omgeving parkeergarage en Westwal. Overigens zijn er vorig jaar in totaal ruim 1200 parkeer bonnen minder uitgeschreven dan in 2009. door Lilian Dominicus KAPELLE - Het hoogste punt is be reikt: gistermorgen plaatsten bouwvakkers de nieuwe toren op de Petrakerk in Kapelle, die een grootscheepse metamorfose onder gaat. De vernieuwde toren is aanzien lijk hoger dan de vorige en zal wor den voorzien van een bronzen klok. Ook het aantal zitplaatsen van de Petrakerk wordt enorm uit gebreid; van 1050 naar 1350 zit plaatsen. Mocht het in de toe komst nodig zijn, dan kan met de plaatsing van een galerij de capaci teit van de kerk worden opgerekt naar 1650 zitplaatsen. De 'kroon' zit erop, maar de Gere formeerde Gemeente van Kapel- le-Biezelinge kan nog terug in hun eigen gebouw. De verbouwing duurt nog tot eind januari, begin februari, schat een woordvoerder van de bouwcommissie in. „De aannemer zal tegen december klaar zijn, maar dan moet de in richting nog worden afgewerkt", zegt hij. Voorlopig kerkt de ge meenschap dus nog in het kerkge bouw van de Gereformeerde Ge meente in Goes. Tip? redactie@pzc.nl Ouderdom komt met gebreken. De oude notarisklerk op het kantoor in Zeeuws-Vlaanderen is daar het wan delend - nee, strompelend - bewijs van. Vroegerfietste hij braaf dage lijks naar het kantoor aan de rand van de binnenstad, maar sinds zijn ogen haperingen vertonen, brengt zijn vrouw hem, met de auto. Die ogen spelen hem in zijn dagelijks werk danig parten. De letters van zijn beeldscherm zijn, met het oog daarop, van ongekend grootfor maat. Deze week dienden zich twee glazenwassers aan, die de kantoor vensters een stevige beurt gaven. De oude klerk wierp een verbaasde blik naar buiten en kreet: „Ik zie alles! En ik dacht dat het staar was." J. Jumbo in Oost-Souburg is iedere zondag open! Van 10.00 uur tot 18.00 uur. Gratis parkeren! Hallo J JJ j (_J Oost-Souburg, Oranjeplein 72 GOES - De 20-jarige Charlotte Bausch uit Goes de 'Brildrager van het Jaar 20ti'-verkiezing van Specsavers gewonnen. Dat bete kent dat zij ambassadeur van bril- dragend Nederland is. Club Trouw in Amsterdam, het voormalige kan toor van krant Trouw dat omge doopt is tot een tijdelijk restau rant, club eri kunstruimte, vormde het décor van de 12e editie van de wedstrijd. In de finale nam Bausch het op tegen elf andere kandida ten. De studente won een model- lencontract bij Favourite Models, een weekend naar Parijs en een professionele fotosessie voor het Specsavers-magazine. In totaal hadden 730 brildragers uit heel Nederland zich opgeven voor de verkiezing. Charlotte Bausch Met een kraan wordt de torenspits van de Petrakerk geplaatst. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81