Humanitas denkt aan lidmaat 241 zeeland §Tjf automondo Record aantal deelnemers J-Walk Van Homestart tot kinderkamp HUMANITAS ZEELAND jan Stitis Humanitas Zeeland zoekt nieuwe wegen om geld binnen te voor al uw uuRwrffïS™k™shalen, zodat de (nu) zeven sociaal-maatschappelijke projecten vrijwilligers op 443 deelnemers www.automondo.nl Cabaretier Schildklier MEEST CELEZEN BELAND IN 2 MINUTEN Humanitas zaterdag 17 september 2011 Lid '3ïeSauratoren damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl iensen die kunnen waarderej 25J uurwerkmaker/ instrumentmaker land in de verschillende sociaal n&erland kunnen blijven draaien. Ook zijn meer coördinatoren welkom. projecten. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ALLEEN IN SEPTEMBER: PANDA ACTIVE ITALIA 8.945, AUTOMONDO ACTIEPRIJS €7.490, UW VOORDEEL 1.455- »u BELASTINGVRIJ! Gemiddeld brandstofverbruik: 4,8 1/100 km (1 op 20,8). C02:110 g/km. Fiat. De laagste gemiddelde C02-uitstoot van Europa." Prijs Incl. BTW, excl. afleveringskosten en verwijderingsbijdrage. Aclie loopt lot en met 30 september 2011 (uiterste registratie datum 31 december 2011), Niet in combinatie met Ilnancierlngsaclies. De afgebeelde auto kan afwijken van de daadwerkelijke uitvoering. Vraag naar de voorwaarden. Voordeel Is gebaseerd op Active Italia 150 pakket. Bron: JATO Dynamics. Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde C02-uitstoot (g/km) van de best verkochte Europese automerken In 2010. v. ii forztu! www.automondo.nl RENESSE - De J-Walk trok gisteren 275 mensen. Een absoluut record. „Daar zijn we heel erg blij mee", zegt Nicolet de Ruiter, een van de organisatoren van de wandeltocht voor het goede doel. Naast het KWF kreeg ook de Voedselbank Schouwen-Duiveland een deel van de opbrengst. De J-Walk werd voor de derde keer gehouden. Dit jaar voor het eerst zonder naamgeefster Jolien Vis, die eerder dit jaar is gestorven aan kanker. „We misten [oliën alle maal heel erg", zegt De Ruiter. De wandeltocht over 15 kilometer en de kortere route over 8 kilometer heeft voor het KWF 8450 euro op gebracht en 4550,- gaat naar de Voedselbank Schouwen-Duive land. foto Dirk-Jan Gjeltema KAMPERLAND - Cabaretier Javier Guzman opent zaterdag 24 septem ber de nieuwe reeks voorstellingen van het Nut Noord-Beveland. Guzman onderzoekt ditmaal de samenleving die niet samen wil leven maar vooral lawaai maakt. Guzman speelt om 20.00 uur in de Zeelandnetstudio in Kamper land. www.nutnoordbeveland.come2me.nl Humanitas Zeeland heeft zeven projecten lopen: Het Maatjesproject zorgt dat mensen met een licht verstandelijke beperking er eens uit gaan. Dat doen ze samen met een vrijwilliger van Humanitas. Homestart Goes en Walcheren biedt opvoedings ondersteuning aan ouders met jonge kinderen. Vrij willigers begeleiden de ouders in de vorm van prak tisch hulp en vriendschap. Thuisadministratie Goes en Walcheren. Het pro ject maakt mensen die moeite hebben met financiële zaken en administratie zelfstandig. Vakantie. Humanitas werkt samen met Europa Kinderhulp. De organisaties doen dat om kinderen die niet op vakantie kunnen of in een Zeeuws tehuis verblijven, een drie weken lange vakantie te bieden bij een gastgezin elders in Nederland. Humanitas Kinderkamp Zeeland. Dat vindt al 25 jaar in Veere plaats en is bedoeld voor kinderen van acht tot en met vijftien jaar die een week lang genie ten van allerlei activiteiten. Bij dat kamp zijn ruim 25 vrijwilligers betrokken. Zorgzame Burendag: bijzondere ofwel sociale en hulpvaardige buren worden op deze dag in het zonne tje gezet. Deze actie wordt samen met de gemeente Reimerswaal georganiseerd. Actie Frisse Lucht: Humanitas werft gastouders voor kinderen uit de Randstad die zo een weekje va kantie in Zeeland kunnen vieren. Bestuurslid Marjan van de Vreugde GOES - De Schildklierstichting Ne derland geeft woensdag 21 septem ber voor alle belangstellenden van af 20.00 uur een informatie-avond in het Admiraal de Ruyterzieken- huis te Goes. Internist-endocrinoloog P. Leurs geeft dan informatie over de schild klier en de schildklierziekten. Aanmelden bij het Patiënten Servi ce Bureau van dit ziekenhuis 0113 234881 of m.janse@adrz.nl. 1. N57 Burgh-Haamstede krijgt vorm 2. Kop van Vrouwe van de Toren eraf 3. SDC blijft winkels bevoorraden Bekijk drie keer per dag een nieuw vi deojournaal op de website van Zee land in 2 minuten, www.z2.nl TIPS NAAR schouwen-redactie@pzc.nl door Frank Balkenende Lid worden van een vereni ging voor vele jaren, dat doen mensen niet meer zo snel. Ze lopen eerder warm voor sponsoracties en con crete projecten. Dat is nou precies de reden waarom Humanitas Zee land denkt aan een lidmaatschap per project. De actie Frisse Lucht voor stadskinderen bijvoorbeeld, of het Maatjesproject, waarin vrij willigers uitstapjes maken met licht verstandelijk gehandicapten. „We kijken serieus naar nieuwe manieren om onze projecten te kunnen betalen. Zoals bij elke vrij willigersorganisatie staan ook bij ons de financiën onder druk", zeg gen penningmeester Jolanda Boer uit Kapelle en bestuurslid Marjan van de Vreugde uit Kamperland. Humanitas Zeeland, zoals de naam luidt na de recente fusie van de afdelingen Oosterschelderegio en Walcheren, ziet de inkomsten met het jaar teruglopen. De econo mische en financiële crisis is een oorzaak, maar ook begint her rradi- nazo lang zamerhand een uitstervend ras te vormen. „Het ledenaantal kalft af We heb ben nog geen tweehonderd leden in Zeeland. Die betalen 30 euro per jaar. Daar ga je het dus niet mee redden, ook al steken we veel energie in fondswerving en spon soring. Daarnaast ontvangen we wel projectsubsidies van gemeen ten, maar het blijft financieel lastig alles rond te breien. Traditioneel lidmaatschap werkt niet meer. Mensen willen zich steeds minder voor langere tijd aan een club of vereniging binden. Daarom den ken we aan een lidmaatschap per project. Als dat project drie jaar duurt, ben je lid. Lidmaatschap gaat verder dan donateurschap. Je kunt dan die uit groep ook men sen werven die bijvoorbeeld een coördinatorrol op zich willen ne men en bereid zijn daarvoor een cursus te doen." Daarmee is het tweede probleem aangestipt. De soort projecten die Humanitas draait, vraagt niet al leen om vrijwilligers, maar ook Humanitas is er voor mensen die het even niet in hun eentje redden. Landelijk lopen er 600 projecten, J .ui, i laat-Jcax-GM iLdClëtl ÖIJ inburgering tot het doorbreken Z van eenzaamheid. In Zeeland draaien er 7 projecten. Meer informatie: 0113-231422 (na 18.00 uur) en www.humanitas- zeeiand.ni om coördinatoren van dat vrijwilli gerswerk. Daaraan bestaat gebrek. Ook wordt er best wat van vrijwil ligers verlangd. Jolanda: „Neem ons project thuisadministratie, dat bedoeld is om mensen die alleen zijn komen te staan, administratief en financieel zelfstandig te maken. Vaak hebben ze zich daar nooit druk over hoeven maken. Humani tas begeleidt ze daarbij. Dat bete kent wel dat vrijwilligers een oplei ding thuisbegeleiding moeten doen." Humanitas Zeeland heeft 258 vrijwilligers op 443 deelnemers in de verschil lende sociaal-maatschappelijke pro jecten. Eigenlijk zouden die vrijwil ligers Humanitas meer moeten uit dragen in hun netwerk, om op die manier leden en financiële steun te verwerven. Vindt althans Mar jan: „Als je vertelt dat je tijdelijk een kind in huis neemt om het twee weken vakantie te geven, krijgt je daarvoor wel applaus. Waarom zou je dan niet vragen om een dnnalï'p? Of bator no,;. lidmaatschap. Als alle vrijwilligers zich als ambassadeur van Humani tas gaan gedragen, kunnen we an dere geldbronnen aanboren. Dat soort één-op-één werving is in de Verenigde Staten heel gewoon. Hier zijn ze het niet zo gewend, maar het is beslist niet gênant."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72