Zeeland PZCUt i Laatste loodjes van werk aan de dijk Ook op zondag de goedkoopste. rJsjJJsd JWJJIJsjJ 'Gezellige vlaggen' kosten groenteboer bijna 100 euro boete Zicht SCHOUWEN-DUiVELAND 22 en 23 BS 24 en 25 almanak Zaterdag 17 september 2011 Perkoenpaaltjes bonte mengeling van kleur en korstmossen Humanitas denkt aan lidmaatschap per project Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl VERSTERKING Traject tussen Pikgat en Flaauwershaven nagenoeg gereed door Melita Lanting De tractoren rijden af en aan op de dijk tussen de Flaauwershaven en het Pikgat. Een kraan machinist is bezig dikke hompen klei op z'n plek te leggen om de dijk op de gewenste dikte te breng en. Het lijkt alsof er nog heel veel moet gebeuren maar dat valt mee. Waar nu aan gewerkt wordt zijn zo'n beetje de laatste dingen die nog moeten gebeuren voor de dijk versterking klaar is. Op 1 oktober is het werk aan de veiligheid van de dijk af Tussen 1 oktober en 1 november - als het stormseizoen begint - wor den nog wat afrondende werk zaamheden uitgevoerd. Wie een tijdje niet zijn neus over de dijk heeft gestoken kan zien dat er flink wat veranderd is. Een glad geasfalteerd fietspad, nieuwe steen bekleding en het rommelige pla teau bij de Heerenkeet is veran derd in een fraai aangelegde par keerplaats. Die is net nog met een flink stuk uitgebreid. De komende weken moet het terrein alleen nog verder afgewerkt worden met schanskorven; muurtjes van beton- gaas met stenen er in. In de buurt van de haven wordt binnenkort nog een nieuwe trap geplaatst naar het water. Dat is be sloten omdat daar vaak kinderen komen voor educatieve projecten. Die moeten dan naar het water om monsters te halen uit de Oos- terschelde en dan is een trap han dig en veilig. Ook het werk aan het dijkvak tus sen de Flaauwershaven en de Schelphoek gaat de laatste fase in. Daar worden de laatste betonblok ken geplaatst en moeten sommige dijkvakken nog afgewerkt worden met gietasfalt. Na de winter wordt op Schouwen-Duivelands grondge bied alleen gewerkt op de Roggen- plaat, op Neeltje Jans. Dan worden de dijken versterkt op het stuk waar nu nog wordt ge werkt aan de bouw van nieuwe windmolens. In de jaren daarna (2013 en 2014) worden de laatste stukken dijk op Schouwen-Duiveland aangepakt. I Jumbo in Oost-Souburg is iedere zondag open! Van 10.00 uur tot 18.00 uur. Gratis parkeren! Hallo J \j Oost-Souburg, Oranjeplein 72 door Joeri Wisse BRUIN1SSE - 'Gezellig', dacht Gert den Haan, toen hij gistermorgen twee vlaggen en twee borden aan de kant van de Molenweg in Brui- nisse neerzette. Sinds zes weken verkoopt hij elke vrijdag groente en fruit op het terrein van kom kommerkweker Jaco Kieviet. Om dat onder de aandacht te brengen van de Bruënaars, plaatste hij be halve twee klapborden ook twee vlaggen op parasolvoet bij de in gang van het bedrijf Met de gezelligheid was het halver wege de dag snel gedaan. Twee controleurs van de gemeente ver zochten de marktkoopman de'vlag gen weg te halen. „Honderd euro boete per stuk", waarschuwden ze. „In de berm mogen alleen maar van die driehoeksborden staan, en niet mijn vlaggen." Het probleem was opgelost door de reclamemate rialen drie meter uit de openbare weg te zetten. „Ik kon natuurlijk ook adverteren op die driehoeks borden, maar dat zie ik niet zit ten", aldus de Fliplander. Tip? redactie@pzc.nl Ouderdom komt met gebreken. De oude notarisklerk op het kantoor in Zeeuws-Vlaanderen is daar het wan delend - nee, strompelend - bewijs van. Vroegerfietste hij braaf dage lijks naar het kantoor aan de rand van de binnenstad, maar sinds zijn ogen haperingen vertonen, brengt zijn vrouw hem, met de auto. Die ogen spelen hem in zijn dagelijks werk danig parten. De letters van zijn beeldscherm zijn, met het oog daarop, van ongekend grootfor maat. Deze week dienden zich twee glhzenwassers aan, die de kantoor vensters een stevige beurt gaven. De oude klerk wierp een verbaasde blik naar buiten en kreet„Ik zie alles! En ik dacht dat het staar was." De dijkversterking bij De Heerenkeet is bijna klaar. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het werk. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69