roer om Strandcross in Vlissingen krijgt een damesklasse sport 135 msm&m Uit de hand gelopen hobby Programma BBI Travel NORWAY Competitie Huzavo ook weer van start Titelkandidaat lijdt verrassende nederlaag Doelpuntenregen in tweede klasse ,Lees alles over schaken, dammen en bridge: www.pzc.nl/denksport zaterdag 17 september 2011 Hij heeft Zeeland dan al lang ver ruild voor Apeldoorn. Later brengt de liefde hem naar Ier land, waar hij nu al vele jaren woont. „Ik kom nog regelmatig in Zee land. De Kustmarathon paste mooi in de voorbereiding. Ik heb me niet ingehouden voor Wanaka en alles eruit geperst. Toen ik over de finish kwam, was ik ook erg emotioneel. Het Zeeuwse vlagge tje dat ik vlak voor de finish kreeg, hangt hier nog steeds op het toilet. Het was af en toe net alsof je AIpe d'Huez opfietst, zo druk was het langs de kant." 'Het mooie van deze marathon is dat deze stugge Zeeuwen veranderen in dolenthousiaste supporters van alles en iedereen die deelneemt. Nu begin ik ook te begrijpen waarom mijn voornaam onder het .nummer prijkt. 'Kom op Martin, doorgaan zo...', schreeuwt een wildvreemde.' Martin Baten legt het ruim 42 kilo meter lange traject nissen Burgh- Haamstede en Zoutelande af in 3.31.28 minuten. Zijn broer, Eric Ba ten, doet het een stuk beter en wordt in 2.50.03 vijfde. „M'n broer is een goede hardloper, hij volgt schema's. Daar heb ik geen zin in. Ik doe maar wat. Dit jaar ga ik met hem meefietsen en hem onder steunen tijdens de race." Na zijn geslaagde Kustmarathon fo cust Baten zich volledig op de Challenge Wanaka. Hij besluit zijn avonturen tijdens de trainingen toe te vertrouwen aan het papier. Al snel ontstaat het idee om ze in boekvorm uit te brengen. 'Ik vond hel zo machtig om te doen, dingetjes opschrijven na een race of een trainingsdag, dat het gedurende een aantal weken een aardig werkje begon te worden. Er schuilt geen schrijver van formaat in mij, maar ik had zo'n plezier in het feit dat het ergens op begon te lijken, dat ik al leen nog maar trainde om nog meer onzin op papier te kunnen krijgen.' Op 15 januari begint Baten _aan zijn laatste hoofd stuk. Het is de dag van de Challenge Wanaka. „Het was een bizarre race, erg zwaar vooral. We moesten tijdens de marathon bijna alleen maar over gravel lo pen langs een rivier. Het ging con stant op en neer en dat maakte het behoorlijk pittig." Baten komt na twaalf uur, veertien minuten en 39 seconden over de finish. 'Ik ben een [ronman. Volbracht, nu eindelijk voldaan. Vol met pijn over het hele lichaam, maar voornamelijk in de benen. Omdraaien in bed is een pijnlijke zaak. De supporters aan de kant zijn net zo enthousiast als de ge middelde Zeeuw.' Na zijn avontuur in Nieuw-Zee- land is Baten definitief gestopt met varen. Hij volgt de opleiding Sports Therapy in Dublin. „Ik wil zelf trainingen gaan geven aan duursporters. Geen elite, maar ge wone mensen, die net als ik een keer aan een Ironman mee willen doen. Ik denk dat ik goed kan uit leggen hoe je dat moet aanpak ken." Daarbij zal zijn boek onge twijfeld als leidraad worden ge bruikt. Martin Baten noemt het schrijven van het 'Hand boek Triatlon voor de Zeeman' een uit de hand gelopen hobby. „In eerste instantie had ik de verhalen puur voor mezelf op geschreven. Ik heb het aan een aan tal mensen laten lezen en die wa ren erg positief Ze vonden het in teressant om te lezen hoe deelna me aan een triatlon tot stand komt en wat je er allemaal voor moet doen en laten. Het gaat niet over schema's, maar vooral over de dingen die ik heb meege maakt." In het ruim 200 pagina's tellende boek telt Baten af tot de triatlon. Het 'Handboek Triatlon voor de Zeeman' kost 18,95 euro en is te bestellen via boekscout.nl door Michiel Bouwman VLISSINGEN - De 26e editie van de strandcross in Vlissingen gaat span nende wedstrijden opleveren, zegt Erik Weug. Hij is als voorzitter van het organiserende MSV De Uitlaat toe aan zijn zesde editie. „We hebben ontiegelijk goede rij ders, maar er komt een dosis kun de en een dosis geluk bij kijken om te winnen." Rond twaalf uur zondagmiddag klinkt het eerste startschot van de Strandcross op het Vlissingse bad- strand. Dan rijden de zijspannen en quads hun eerste manche op een breder circuit dan vorig jaar. „We hebben hem nu tien meter breed gemaakt in plaats van zes", legt Weug uit. Verder zijn de rech te stukken langer en is de manier van starten veranderd. Vorig jaar hadden we een rijdende start, ach ter een auto, maar nu wordt er ge start vanachter een elastiek." Er kan dus gerust gesteld worden dat de organisatie luistert naar zijn deelnemers. Het initiatief van het verbreden van de baan kwam van de rijders van de quads en zijspan nen, die vorig jaar merkten dat ze te weinig ruimte hadden. En het klagen van Rinus van de Ven, over de oneerlijke manier van starten, is op deze manier ook verholpen. Nieuw dit jaar is de damesklasse. Het is min of meer de vervanging van de 85CC jeugd, die dit weekend in Valkenburg rijdt en dus niet meedoet. De vrouwen rijden mee met de MX2, maar worden (uiter aard) wel apart geklasseerd. „Het is een landelijke trend", zegt Weug. „Het wordt steeds populairder. We gaan het gewoon een keer probe ren maar ik denk dat er volgend jaar meer vrouwelijke deelnemers meedoen." In totaal staan er bijna driehon derd deelnemers aan de start in Vlissingen. „Iets minder dan vorig jaar", zegt Weug. „Patrick Roos, Sergei Potisek, Heikki van den 12.00 uur: Eerste manche zijspannen/Quads (20 min 1 ron de) 12.45 uur: Eerste manche regio klasse (20 min 1 ronde) 13.30 uur: Eerste manche MX2/MX1/3 (20 min 1 ronde) 14.30 uur: Tweede manche zijspannen/quads (20 min 1 ron de) 15.15 uur: Tweede manche regio klasse (20 min 1 ronde) 16.00 uur: 2e manche MX2 MX1/3 (20 min 1 ronde) 17.00 uur: prijsuitreiking. Tijdens de herfstvakantie een weekje bijtanken? Neem het gezin mee naar Zuid-Noorwegen! Speciaal voor de herfstvakantie periode stelden wij een aantrekkelijk geprijsd arrangement samen, inclusief overnachting in Skagen (Noord Denemarken), de overtocht per Color Superspeed en 6 nachten verblijf in Zuid-Noorwegen. U heeft de keuze uit totaal 6 accommodaties, waaronder ook het resort dat eigendom is van Cees Verkerk Wat is er te doen? Maak een tochtje per boot. Even vissen; maak een wandeling- of fietstocht of trek er met de auto op uit naar Kristiansand Dyrepark of naar het zuidelijkste puntje van Noorwegen. Er is genoeg te doen 8-DAAGSE REIS ZUID NOORWEGEN vanaf €229 pp (min. 4-pers). vertrek 15 of 22 oktober. Incl. hotel overnachting Skagen, overtocht per Color Superspeed en 6 nachten verblijf in Noorwegen. Berg, Mike Kras, Mark Boot, Roy Gijsel... Dat zijn wel kanshebbers hoor. Bootje is al eens tweede ge weest. Met iets meer geluk kan hij winnen. Ze vallen allemaal wel eens een keer. Er komt een dosis kunde en een dosis geluk bij kij ken." Als mede-organisator ziet Weug dat het steeds makkelijker wordt om de Standcross te organi seren. Kwestie van ervaring, merkt hij op. „Vroeger werkten we met grote hekken, nu bewaken we het strand met zes honden. Geen mens die daar niets te zoeken heeft, komt het strand op. Ook de sponsoring is niet tegengevallen ondanks de economische situatie. Niemand heeft ons in de steek ge laten." Alle ingrediënten lijken aan wezig te zijn voor een geslaagde ra ce, toch? „Nu het weer nog", zegt Weug. „Ik heb er met een schuin oog naar gekeken. In het begin van de week was het nog slecht, maar ik denk dat het mee gaat vallen. Wij zitten op laag tij. Dan is het meestal wat droger." Dat tij is er ook de reden van dat de Strand cross al in september plaatsvindt. Vorig jaar was dat pas eind okto ber. „Wij moeten wachten op een zondag met laag water in de mid dag. De eerstvolgende keer zou pas in december zijn en dat vin den we te laat." HURTIGRUTEn telefoon 050-3136000 www.bbi-travel.nl POWERED BY NATURE HULST De Hulster zaalvoetbalcompetitie (Huzavo) gaat vandaag van start. De speellocaties zijn sporthal Den Dullaert in Hulst en de Klooster- zandehal in Kloosterzande. De eer ste wedstrijd begint iedere zater dag om 19.00 uur. De Huzavo be staat uit twee klassen van elk acht ploegen. De laatste speelronde is op zaterdag 10 december. Het volle dige competitieprogramma is te vinden www.huzavo.nl. TERNEUZEN Op de tweede speeldag van de be- drijfsvolleybalcompetitie in Ter- neuzen leed titelkandidaat Tim mer Service ZVL in poule A tegen Vliegende Vaart een verrassende 1-2-nederlaag. Na een 25-18-zege in de eerste set, ging het in de tweede en derde fout. In poule B bleef HPVL Consult 1 zonder puntver lies. Bar de Markies stribbelde wel iswaar heftig tegen, maar kon een 3-0-nederlaag niet voorkomen. TERNEUZEN In de tweede klasse van het zaal voetbalrayon Midden Zeeuws- Vlaanderen vielen de doelpunten op de tweede speeldag als rijpe ap pelen van de boom. In acht DUELS werd maar liefst 114 keer gescoord. Uitschieter was het duel tussen het Bierwinkeltje/IB Dam en Dow, dat in 4-16 eindigde. Goede tweede was Reham Vastgoed-HKC/Top- vorm, met 6-10 als eindstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59