zeeland 123 2845 woningen Belgische markt voor onrust op woningmarkt Reparatiewerkplaats Sietz Leeflang krijgt al uitbreiding in Nieuwvliet OPEN DAG Grote truckshow op parking bij Snowbase Tamara Dees geeft uitleg bij haar werk Oldtimer tractoren trekken door polder Unieke inruil-actie LEOLUX! zaterdag 17 september 2011 fSSSSiSZtSgZ&Z&SgZB^ Volgens de planninglijst is er in Zeeuws-Vlaanderen de komende tien jaar „De initiatieven om de Belgische markt te bewerken, moeten zeker worden ruimte voor 2845 nieuwe woningen, mits er 1020 oudere woningen worden voortgezet De doelgroep is geweldig groot en biedt enorm perspectief. gesloopt. Per saldo gaat het dus om 1800 nieuwbouwwoningen. Steeds meer Vlamingen overwegen serieus de grens over te trekken." en woonvormen veranderen. Alle maal positieve ontwikkelingen, die nieuwe projecten rechtvaardi gen." Van der Staal gaf overigens ruiter lijk toe dat al die mooie projecten ook een kwestie van lijfsbehoud zijn. „We zijn bouwers, dus we wil len bouwen." CDA-raadslid Jaap Scheele reageerde vol verbazing: „Dit is wel erg veel nieuwbouw. Terwijl ik dacht dat we voorzichtig moeten zijn..." Directeur Robert de Ridder van woonstichting Clavis - hij sprak ook namens de collega's van Woongoed - haakte daar di rect op in. „Al die plannen veront rusten me, eerlijk gezegd. Want er staat zeker niet altijd sloop tegen over. Wij, als corporaties, zijn de enigen die woningen van de markt halen door sloop, samenvoe ging of verkoop. Ik weet wel dat projectontwikkelaars en aanne mers zich enkel bezighouden met nieuwbouw, maar daardoor dreigt de markt wel te worden over voerd. We zullen wat dat betreft echt moeten zoeken naar balans en afstemming." Samenwerking is, volgens De Ridder, broodnodig. En ook enige terughoudendheid is op z'n plaats. „De tijd dat we ach terover leunden en ons afvroegen wat we eens op dat mooie plekje moesten bouwen, is voorbij. We zullen nu veel meer vraagafhanke lijk te werk moeten gaan." Gratis proefrijden VANDAAG I 12.00-16.00 UUR TERNEUZEN Truckers en truckliefhebbers kun nen vandaag hun hart ophalen bij een grote truckshow op de parking bij Snowbase bij Terneuzen. Vanaf 10 uur zijn er onder meer een modelshow en -beurs, kinder attracties en een presentatie van trucks. Er staan ook oldtimers. De mooiste truck wint een prijs. 's Avonds wordt de barbecue aange stoken en volgt een feestavond met live muziek en een feeërieke licht show. TERNEUZEN De Temeuzense kunstenaar Tamara Dees exposeert tot en met 28 oktober in de Kunstuitleen aan de Bellamystraat in Terneuzen. Met als thema 'staring at the sea' toont ze video-installaties, pren ten, foto's en collages. Op donder dag 29 september praat Dees in het gebouw van de Kunstuitleen over haar werk. Die bijeenkomst begint om 20 uur. De Kunstuitleen is dins dag tot en met vrijdag open van 13 tot 17 uur en op zaterdag van 10 tot 14 uur. WATERLANDKERKJE Vijftig oldtimer tractoren trekken morgen vanuit het Vlaamse Bentil- le door de polders van Waterland kerkje en IJzendijke naar Biervliet. De stoet start om 9.00 uur en moet om 13.30 uur op de boerderij van de familie Uitdewilligen aan de Ko nijnenberg 1 bij Biervliet zijn. Daar zijn allerlei wedstrijden: oldtimer ploegen, ringsteken met oude trac toren en 'balanceerwip'. De nieuw ste landbouwmachines zijn er ook, plus muziek, een springkussen en een tent met bar. MEEST CELEZEN 1Man uit Zaamslag ontkent diefstal 2. Oude binnentuin Hulst open 3. Meer grip op project Oostburg Z2 Dagelijks drie keer het laatste nieuws Zeeuws in twee minuten; kijk op www.z2.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Harmen van der Werf BRESKENS - De door Sietz Leeflang in Breskens begin deze maand be gonnen en door een groep vrijwil ligers ondersteunde reparatiewerk plaats krijgt al uitbreiding. Vrijwil liger Jan de Zwart, oud-biologisch boer en eigenaar van theetuin/bed breakfast De Morelleput aan de Sint Bavodijk bij Nieuwvliet, stelt één van zijn schuren beschikbaar voor grote reparatieklussen. Het idee achter Leeflangs nieuwe project is dat er te veel (huishoude lijke) apparaten bij'het vuilnis wor den gezet, omdat ze niet meer te repareren zouden.zijn. Leeflang - oprichter van het landelijk beken de centrum voor alternatieve tech niek De T\vaalf Ambachten in Box tel - wil daar op kleine schaal een dam tegen opwerpen. Hij is ervan overtuigd dat met een beetje creati viteit veel spullen nog wel te repa reren zijn. Leeflang heeft een groep deskundi gen rond zich verzameld uit aller lei vakgebieden. Hij hield begin de ze maand voor het eerst open huis in de speciaal ingerichte reparatie werkplaats onder zijn woning aan de Dorpsstraat 99 in Breskens. De aanloop was groot. Meer dan vijf tig bezoekers kwamen opdagen en er meldden zich drie nieuwe vrij willigers: één klokkenmaker an nex fijnsmid en twee computerspe cialisten. Er zijn ook heel wat te re pareren spullen aangeboden, waar onder een jukebox, espressomachi ne, piano, dvd-speler en printer. De jukebox is al onder handen ge nomen door Rik van Schuur en Freerk Philipse uit Oostburg. Hout- kenner Sjaak Herman uit Sluis is bezig met het herstel van de eerste meubels. De werkplaats in Breskens is elke eerste dinsdag van de maand geo pend van 14.00 tot 17.00 uur. Men sen moeten hun spullen zelf bren gen. Ze hoeven alleen materiaal kosten te betalen. Wij willen ALLE a-merk fauteuil- en bankbezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie. Op dit moment kunt u de nieuwste Leolux collectie bewonderen, profileren van een mooie korting én een goed doel steunen. Wanneer u voor 31 oktober een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw "inruïF'meubel per zilplek 150 euro retour. Dus, bij inruil van uw fauteuil 150 euro koning, bij een 2-zitter 300 euro korting enz. lot een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw "oude" meubel krijgt een 2e leven bij goede doelen: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Heinkenszand, 0113 561482. www.binnenuit.nl Op de plaats van het 'oude' Ter Schorre aan de Scheldedijk in Terneuzen verrijzen straks drie woontorens van zeventien verdiepingen, foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47